Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1593
  • 6892
  • 51

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE


@Pawelinhonapisał(-a)

Jednocześnie moc sygnału w telefonie też poniżej oczekiwań tj 1/4 "kreski", normalnie mam pełny zakres 4/4 w iPhone.


Jeśli jesteś w bezpośredniej widoczności z nadajnikiem i nie masz lepszego zasięgu niż 1/4 "kreski" to jesteś pewien że jesteś zalogowany do tej stacji do której myślisz że jesteś? Na Androidzie można to łatwo sprawdzić NetMonsterem ale na iOSie nie wiem. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE

@Pawelinho Jeśli masz zasięg 5G3600, to nadajnik MUSI być max o kilometr, półtora do Ciebie. No innej możliwości nie ma. Masz coś takiego obok w tym zasięgu?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8971
  • 75

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE

Na iOS *3001#12345#*


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 63
  • 0

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE

@tolek 

 

Infolinia mówi że trwają prace i mają zakonczyć się do 18:00

 

Niestety nie mam Androida i sprawdzam wszystko na field test na iOS i ustawieniach modemu ZTE MC889. iPhone wskazuje BTS: 32816146 (niektóre info o 5G się bardzo dziwnie odświeża w field test i widzę podgląd danych jeszcze z wczoraj 😑 )

 

Ze względu na odległość wydawało mi się że nie ma możliwości bym łączył się z BTS: na ul. Łokietka 58441505 a to wskazuje modem ZTE

Do tej pory łączyłem się z BTS: 58462497

 

2024-07-02 11_14_34-Clipboard.png

Zrzut ekranu 2024-07-02 111553.png


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 63
  • 0

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE

@agat13 

 

Tak ten który wskazałem jest 750 metrów ode mnie

 

2024-07-02 11_23_50-Clipboard.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE

@Pawelinho Masz rację. Nadajnik jest w fazie rozbudowy o 5G w paśmie C. Tyle się dowiedziałem

Zatem gratuluję cierpliwości i drążenia tematu 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 63
  • 0

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE


@agat13napisał(-a)

@Pawelinho Masz rację. Nadajnik jest w fazie rozbudowy o 5G w paśmie C. Tyle się dowiedziałem

Zatem gratuluję cierpliwości i drążenia tematu 🙂


 

@agat13  🙌🙌🙌 dzięki za liczne podpowiedzi!

 

Zatem czekam na pełną "moc" bo teraz jeszcze nie spełnia to moich oczekiwań bo na B7 z agregacją miałem lepsze wyniki 😄

 

Ale jak się okazuje faktycznie ta antena najbliżej mnie nie nadaje sygnału, na telefonie i w modemie odbieram sygnał z różnych odległych BTSów(co jakiś czas się przełączają). Zatem pozostaje mi czekać na I/O 🙂 

 

Podobnie w przypadku T-Mobile (TM też korzysta z tej stacji od Networks) też jedynie dalekie BTS odbiera.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 63
  • 0

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE

Wczoraj na koniec dnia na moment pojawiło się N78 z kotwicą B7 dla mojego nadajnika tj. 58462497, niestety prędkości bardzo słabe, przed północą już nie działało (co jakiś czas przełączałem testowo ale wracałem do N1 ze względu na potrzebę większej przepustowości).

 

Dziś z kolei tylko N1...

 

Nie należę do cierpliwych 😅

 

Tym bardziej że testowo Play już nadaje w C band i w godzinach mocno obciążonych osiągam 750/140 😑

 

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 587
  • 2167
  • 19

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE

Niedawno sprawdzałem to na Orange z 5G było tylko N1, ponownie sprawdzę pod koniec miesiąca. Mam do 28 lipca Virgin Mobile z N78.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 587
  • 2167
  • 19

Włączenie sygnału 5G w paśmie C - jest on znacznie słabszy niż sygnał LTE

Nastała wiekopomna chwila.
Orange ma N78 na stacji koło mnie. Pierwsze testy 450-500Mb, szybkość nie powala ale ważne aby to było stabilne. Będę to monitorował i jeśli testy wypadną dobrze to przeniosę się z Virgin Mobile.