Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE i WiFi Calling już na iPhonie

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

@Mic, głupio zapytam, ale muszę się upewnić 😉 Po włączeniu Rozmów przez WiFi trzeba wyłączyć i włączyć ajpona. Serio 🙂 Spróbujesz jeszcze raz i dasz znać czy pomogło?

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Witam,

Ponieważ nie mogłem się doczekać włączenia WiFi Calling na iPhone 5S kupiłem iPhone SE na którym odtworzyłem z backupu zawartość starego telefonu, znalazłem usługę, przełączyłem ją i .... nie działa. Mam tylko napisane: Czekam na aktywację rozmów przez Wi-Fi. 

Czekałem dzień, przeczytałem cały ten wątek, zadzwoniłem do doradcy, ale powiedzieli mi tylko, że wg systemu usługa jest aktywna. I co teraz? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

@PawelWitan jak nie zadziała to spróbój zrobić restore jako nowe urządzenie. Może w kopii są jakieś dane o serii urządzenia.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Orange Wi-Fi zaczęło działać następnego dnia, w niedzielę w godzinach wieczornych. Zgłoszenie, które równolegle zrobiłem, w poniedziałek zostało rozpatrzone pozytywnie, bez wytłumaczenia czemu to nie działało od razu.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Po kilkunastu dniach używania VoLTE na iPhonie mam taką refleksję… Jeżeli jestem w dobrym zasięgu LTE (w moim mieście o taki niełatwo ;-)) to wszystko jest super. Problemy zaczynają się gdy prowadząc rozmowę zaczynam się przemieszczać lub inicjuję połączenie w miejscach o słabym pokryciu sygnałem. Wtedy handover z VoLTE do 3G nie zawsze działa prawidłowo. W jakiś 20-30% przypadków rozmowa zostaje przerwana, a ja dostaję mylący komunikat „Nie ma takiego numeru”. Tak więc usługa do komfortowego użytkowania wymaga jeszcze optymalizacji. @Artur jeśli możesz, przekaż gdzie trzeba. 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 4
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

U mnie dokładnie taka sama przypadłośc co u kolegi @Duke, mimo że w Krakowie który ma dość dobre pokrycie LTE. Kilkukrotnie zdarzało się też że osoby próbujące się do mnie dodzwonić miały komunikat „nie ma takiego numeru”. Jest też problem z dzwonieniem, przy próbie połączenia zdarza się że że po kilku sygnałach wywołania przerywa i przechodzi na ekran „ użytkownik zajęty„ ponów połączenie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 3

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Wczoraj kilkakrotnie probowalem sie dodzwonic do zony

ktorej iphone ma wlaczone VOLTE - ciagle komunikat

"niema takiego numeru"

Dodzwoniłem się do niej dopiero poprzez whatsappa.

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Każdy z kim rozmwiam ma ten problem co @Duke (ja też). Niestety nie znam nikogo z innym telefonem, kto używa VoLTE żeby potwierdzić, czy jest to problem tylko z iPhonami, czy technologią. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Panowie, już przekazuję Wasze obserwacje do kolegów zajmujących się VoLTE. Dzięki, że daliście tu znać. Zbadamy temat i zrobimy więcej testów u siebie.

Mamy też prośbę: jeśli problem znowu u Was wystąpi to zanotujcie proszę numer telefonu z którego było wykonywane połączenie, numer na który dzwoniono i o której to było godzinie. Potem zgłoście sprawę do naszego działu technicznego dzwoniąc do BOK - najlepiej przez aplikację mobilną - wtedy będzie za darmo. Dzięki takim danym Koledzy z Sieci będą mogli zweryfikować co spowodowało problem w konkretnej sytuacji, więc szybciej znajdziemy i naprawimy.