Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE i WiFi Calling już na iPhonie

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 4
  • 0

VoLTE i WiFi Calling już na iPhonie

Czy może wiadomomo kiedy doczekamy się VoLTE na iPhony?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

 

Aktualizacja 30 marca 2018. Usługi są obecnie dostępne na:

VoLTE: iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, SE, 8, 8 Plus, X

Rozmowy przez Wi-Fi: 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, SE, 8, 8 Plus, X

 

Do prawidłowego działania wymagają najnowszej wersji systemu iOS. Wersję oprogramowania sprawdzamy i robimy aktualizację w:

Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia 

 

VoLTE

 

Info o tym co to jest i do czego służy:
www.orange.pl/volte

 

Sprawdzamy w:

Ustawienia > Sieć komórkowa > Opcje danych kom. > Włącz LTE > Głosowy i danych (należy zaznaczyć tę opcję).

 

IMG_4630.PNG

 

Rozmowy przez Wi-Fi (WiFi Calling)

 

Info z czym to się je:

www.orange.pl/wificalling

 

Sprawdzamy w:

Ustawienia > Telefon > Rozmowy przez Wi-Fi (powinno być włączone).

Jeśli nie mamy tej opcji włączonej to uruchamiamy, zobaczymy ekran opisujący technologię, a na samym jego dole opcję akceptacji jej włączenia.

 

IMG_4639.PNGIMG_4631.PNG

 

Po włączeniu funkcji może być konieczne włączenie i wyłączenie iPhone'a.

 

Jeśli Wasz iPhone jest na liście modeli wspierających VoLTE/WiFi Calling, macie zaktualizowany iOS do najnowszego, a mimo to usługa nie jest dostępna - zalogujcie się do Mój Orange i sprawdźcie czy na liście włączonych usług jest VoLTE i WiFi Calling. To darmowe usługi i domyślnie włączamy je u wszystkich, ale warto się upewnić. Jeśli są włączone i ciągle nie działa - wyślijcie do mnie wiadomość na forum, na pewno będziemy mogli pomóc.

 

Po więcej informacji o VoLTE i WiFi Calling zapraszam Was na blog Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

237 ODPOW. 237

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE - już oficjalnie?

Słyszałem plotki, że kończą się testy i będzie jeszcze w tym kwartale, ale to pod warunkiem, że po drodze nie pojawią się jakieś problemy 🙂

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 4
  • 0

VoLTE - już oficjalnie?

Mam nadzieję że przy wprowadzaniu VoLTE w iPhonie nie zmienią się ustawienia sieci i dalej będzie wybór 2G i 3G tak jak to jest do tej pory.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE - już oficjalnie?

Nie zmienią się, @Jaro30, tzn. tak jak teraz będziesz mieć do wyboru 4G, 3G, 2G. Oczywiście VoLTE działa tylko jeśli masz włączone i jesteś w zasięgu 4G (LTE).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 4
  • 0

VoLTE - już oficjalnie?

Mam taką nadzieję bo w T mobile jak wprowadzili VoLTE na  iPhona to wycieli właśnie przełącznik na 3G i 2G pozostał tylko LTE i i LTE + głosowe.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE - już oficjalnie?

Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Od strony operatora na 100% nie zaczniemy blokować ręcznego przełączania się pomiędzy technologiami, ale zacząłem zastanawiać się, czy Apple jakoś tego nie blokuje. Już to ustalamy, wrócę tutaj z pełnym info.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 4
  • 0

VoLTE - już oficjalnie?

Lepiej żeby Apple tego nie robiło bo poleje się fala krytyki tak jak w T mobile, już społecznośc z forum T mobile pisze petycję o przywrócenie tych ustawień, zresztą z tego co pamiętam Orange też tak kiedyś miało tylko nie pamiętam z którym IOS że nie było tych ustawień, ale je przywrócili. Więc jeżeli jest jeszcze możliwoś negocjacji z Apple to prosze to rozważyć.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE na iPhonie

@Jaro30, nie mam dobrych wieści... Nasi technicy przeanalizowali dokładnie temat i potwierdzili, że choć sami nie blokujemy Wam możliwości ręcznej zmiany sieci z poziomu telefonu, to niestety iPhone, po wykryciu sieci obsługującej VoLTE zmienia menu na takie, w którym nie ma możliwości przełączania trybu sieci z 2G na 3G i na odwrót. Tu są informacje na ten temat: https://support.apple.com/pl-pl/HT203124

 

Po wprowadzeniu VoLTE na iPhonie wszyscy użytkownicy przestaną mieć możliwość ręcznej zmiany trybu sieci z 2G na 3G. Bardzo mało osób korzysta z tej funkcji, ale wiemy, że takie osoby są i przykro nam, że nie będą już mogły używać ręcznego przełączania. Niestety wpływ na dostępność tego ustawienia ma wyłącznie producent telefonu, więc jeśli np. ze względu na wahania zasięgu komuś bardzo zależy na zachowaniu tego ustawienia to możemy doradzić jedynie zmianę urządzenia we własnym zakresie na telefon z innym systemem.

 

P.S. Jaro30, dzięki za zwrócenie uwagi na tę zmianę. Ponieważ więcej osób może mieć podobne do Ciebie pytanie, pozwoliłem sobie zrobić z niego osobny temat.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

VoLTE na iPhonie

Witam jest już może przewidywalna data uruchomienia na iphonach usługi volte?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE na iPhonie

Cześć @Jacenty34, jeszcze takiej wiążącej daty nie ma, ale... czytaj wyżej, drugi post w tym temacie 🙂