Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE i WiFi Calling już na iPhonie

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 3

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

@RobertS zajrzyj tutaj

mam ten sam problem z dodatkową kartą SIM


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie


TomaszN napisał(-a):

@Artur Czyli nowy update dla iOS oraz nowe ustawienia operatora w przypadku 5S nie wniosły nic nowego w kwestii połączeń w sieci Orange.


Zgadza się. Z przyczyn technologicznych na iPhonach poniżej 6 nie da się uruchomić VoLTE, w żadnej sieci. Za to rozmawiamy z Apple o udostępnieniu WiFi Calling na 5-tkach, jednak jest jeszcze za wcześnie, abyśmy mogli powiedzieć czy w ogóle i kiedy będzie dostępne.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Ciezko sie przyzwyczić do LTE 🙂 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

...i do napisu "Orange Wi-Fi", gdy jesteśmy podłączeni do sieci bezprzewodowej, ale pewnie już za parę dni się przyzwyczaimy 🙂

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 11
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

 


Zgadza się. Z przyczyn technologicznych na iPhonach poniżej 6 nie da się uruchomić VoLTE, w żadnej sieci. Za to rozmawiamy z Apple o udostępnieniu WiFi Calling na 5-tkach, jednak jest jeszcze za wcześnie, abyśmy mogli powiedzieć czy w ogóle i kiedy będzie dostępne.


Mój 5s w Play śmiga po VoWiFi bez problemu, więc to nie jest kwestia, czy w ogóle da się, tylko kiedy to zrobicie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 5
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie


Mareu napisał(-a):

 


Zgadza się. Z przyczyn technologicznych na iPhonach poniżej 6 nie da się uruchomić VoLTE, w żadnej sieci. Za to rozmawiamy z Apple o udostępnieniu WiFi Calling na 5-tkach, jednak jest jeszcze za wcześnie, abyśmy mogli powiedzieć czy w ogóle i kiedy będzie dostępne.


Mój 5s w Play śmiga po VoWiFi bez problemu, więc to nie jest kwestia, czy w ogóle da się, tylko kiedy to zrobicie.


Może Orange nie chce rozgraniczać telefonów na te obsługujące tylko VoLTE albo tylko VoWifi.

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Rozmowy w LTE juz działają

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Testowałem na dwóch urządzeniach, jedno działa drugie jeszcze nie

 

EDIT: Po restarcie działa 🙂

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Mi na i7 działa idealnie. Dużo szybsze połaczenia po wybraniu numeru. Jakość połączeń głosowych bajka 🙂

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 117
  • 1

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie


mooy napisał(-a):

Mareu napisał(-a):

 


Zgadza się. Z przyczyn technologicznych na iPhonach poniżej 6 nie da się uruchomić VoLTE, w żadnej sieci. Za to rozmawiamy z Apple o udostępnieniu WiFi Calling na 5-tkach, jednak jest jeszcze za wcześnie, abyśmy mogli powiedzieć czy w ogóle i kiedy będzie dostępne.


Mój 5s w Play śmiga po VoWiFi bez problemu, więc to nie jest kwestia, czy w ogóle da się, tylko kiedy to zrobicie.


Może Orange nie chce rozgraniczać telefonów na te obsługujące tylko VoLTE albo tylko VoWifi.

 

 


Ja myślę, że może chodzić właśnie o brak obsługi VoLTE w 5s. Nie wiem jak to rozwiązali w innych sieciach i czy w ogóle, ale z tego co pisał Piotr Domański to handover z VoWiFi nie działa na razie na 2G i 3G. Także domyślnie połączenie z WiFi jest zrzucane do LTE. Na 5s zerwie połącznie, jeśli stracimy zasięg WiFi. Może uda się to rozwiązać, wtedy i ten model dostanie tę usługę.

 

Polecam w ogóle ten wpis. Fajnie opisuje zasady działa usług.

 

http://biuroprasowe.orange.pl/blog/zadzwon-przez-wifi-czyli-wifi-calling-w-orange-i-nju-mobile/