Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming w niemczech tylko z O2?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Roaming w niemczech tylko z O2?

Zadałem na stronie Orange takie pytanie:
"Witam. Mam pytanie dlaczego mój telefon za granicą konkretnie Niemcy łączy się tylko z siecią O2 w której jest zasięg tylko EDGE a przy próbie zmiany na Telekom.de gdzie jest zasięg LTE działa w nim tylko jakieś 15sek i traci połączenie z siecią? Sytuacja mniej więcej od tygodnia wcześniej było wszytsko w porządku"
W odpowiedzi dostałem:
"Mariusz, witamy. Już wyjaśniamy. W tym momencie jeśli chodzi o roamingu w Niemczech to należy wybierać operatora TELEFONICA O2. Zasięg zależy tego jaki oferujemy tany operator roamingowy. Na to niestety nie mamy wpływu."

O co chodzi jakieś zmiany w partnerstwie czy co nie ukrywam że ta sprawa bardzo mi życie komplikuje gdyż internet EDGE jak na te czasy jest tragiczny
21 ODPOW. 21

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Roaming w niemczech tylko z O2?

Konsultant Orange prawidłowo odpowiedział. Emotikon: Szczęśliwy To już zależy od O2 czy udostępni w danym miejscu LTE. Mają w roamingu transmisje po 2G lub LTE.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 92
  • 4

Roaming w niemczech tylko z O2?

Z moich obserwacji wyglada to na problem z zasiegiem LTE w O2. W Hamburgu i okolicach tez mam ten problem.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Roaming w niemczech tylko z O2?

No ja rozumiem że to nie od nich zależy tylko czemu już nie można łączyć się z Telekom jak jeszcze tydzień temu normalnie się dało? Zmienili partnerstwo?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming w niemczech tylko z O2?

Dostęp do konkretnego operatora roamingowego zależy też od obciążenia stacji. Roaming ma najniższy priorytet w większości wypadków.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 92
  • 4

Roaming w niemczech tylko z O2?

Troche potestowalem i moge tylko potwierdzic ze polaczenie z Telekom.de trwa tylko chwile a nastepnie pojawia sie "siec niedostepna". Co do O2 sprawdzilem rozne lokalizacje i glownie telefon loguje sie do ich LTE, czasem do H+ a bywa ze tylko EDGE.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Roaming w niemczech tylko z O2?

No u mnie niestety tylko do EDGE bo jest to małe miasto albo wieś raczej i tylko Telekom i vodafone obsługuje LTE czyli orange skazał mnie na EDGE 😰

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Roaming w niemczech tylko z O2?

a nie możesz zalogować się do Vodafone skoro z T-mobile wyrzuca do O2? Zaraz zobaczę jak to u mnie wygląda 😉
edit:
U mnie niestety to samo.

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Roaming w niemczech tylko z O2?

Obecnie jedyna sieć z której można korzystać w Niemczech to O2. Dostępność LTE czy 3g jest uzależniona od tego co oferuje O2 na dam terenie.

Z mojej strony mogę dodać że testowałem ostatnio roaming w Niemczech i śmigał bardzo dobrze, właśnie w LTE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Roaming w niemczech tylko z O2?

No czyli u mnie O2 oferuje 2G tylko.
Chociaż dziwna sprawa bo dzisiaj normalnie polaczylo się z Telekomem w LTE i działało cały czas nie wyrzuca z sieci 🤔