Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Reklamacja internet

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Reklamacja internet

Witam

Od czasu gdy moje umowy na wszystkie usługi przeszły na czas nieograniczony a w moim bloku Orange zamontowalo światłowód, jakość i prędkość internetu spadła o 70℅.

SpeedTest pokazuje ping 120, D 1,2Mb/s, U 20Mb/s.

Wymienialem SIM, zmienialem ustawienia zgodnie z sugestiami konsultantów i nic. 

Infrastruktura ta sama, bloków mieszkalnych nie doszło. Zasięg mam pełny (4 nadajniki w odległości max 2km).

Modem (router) Huawei 4G 3Pro.

Podobno lejka nie mam żadnego więc skłaniam się do myśli, że jest to zamierzone działanie żebym przeszedł na światłowód. Co o tym myśleć? 

 

________________
* Przeniesiono z Internet domowy – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32519
  • 37125
  • 1374

Reklamacja internet

Internet mobilny nie jest gwarantowany. Warto sprawdzić działanie usługi w zupełnie innej lokalizacji.
Dodatkowo też Orange cały czas realizuje refarming pasma i być może wcześniej używane częstotliwości zostały przeznaczone na coś innego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5718
  • 23192
  • 197

Reklamacja internet


@vonarisnapisał(-a)
...Co o tym myśleć?

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.😒


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10140
  • 91

Reklamacja internet

Hej @vonaris

próbowałeś resetować router do ustawień fabryczny. Sprawdzałeś kartę SIM w innym routerze jak jest prędkość.  🙂 Tutaj masz w linku zerknij do niej jest tam konfiguracje routera mobilnego w tym Huawei 4G 3Pro https://www.orange.pl/omnibook/podlaczenie-internetu-mobilnego#

i filmik Orange na temat konfiguracji: https://www.youtube.com/watch?v=EYdIz1hyOWw

Może to pomoże 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Reklamacja internet

Wszystko sprawdzone, nic nie pomaga. Ten sam modem, na tych ustawieniach chodził idealnie. Problem powstał gdy w bloku zamontowali światłowód. 

Przypadek? Nie sądzę. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2133
  • 11959
  • 54

Reklamacja internet

@vonaris LTE jest przeciążone i tyle, nic to z połączeniem do bloku światłowodów, nie ma wspólnego 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Reklamacja internet

Wszyscy mi to mówią ale cena abonamentu nie spada. Skoro usługa pracuje 4 razy wolniej, to abonament powinien być tyle samo razy niższy. To konsultanci przebijają się w wymyślaniu przyczyn a ja wolę rozmowę o pieniądzach albo alternatywnie w ramach braków technicznych nie zawinionych przeze mnie


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5718
  • 23192
  • 197

Reklamacja internet


@vonarisnapisał(-a)

Wszyscy mi to mówią ...


Ale Ty i tak wiesz swoje. Powodzenia w dalszym tropieniu teorii spiskowych. Albo, kiedy już Ci się to znudzi, weź zamów ten światłowód i miej problem z głowy. Twój wybór.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Reklamacja internet

@vonaris  ja Ci mówię, że przypadek. Troszkę się znam na mechanizmach obu technologii i nie ma żadnego przełożenia na eliminację jednej na rzecz drugiej. 

Podaj adres nadajnika, a powiemy ci jest nie tak...


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10140
  • 91

Reklamacja internet

@vonarisnie wiem czy się da ale czy próbowałeś wymusić połączenie na sieci 3g? Bo widze że korzystasz z sieci LTE. Widze ze  Huawei ma sieć 4G to pytanie nieaktualne 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 454
  • 3892
  • 20

Reklamacja internet

@vonaris nie szukaj teorii spiskowych. Internet LTE i światłowód to dwie zupełnie niezależne technologie. Instalacja FTTH w bloku w żaden sposób nie wypływa na nadajniki BTS. Nie wiem jakim cudem według Ciebie jedno miałoby mieć wpływ na drugie. Zwykły zbieg okoliczności. 

 

Ostatnio mój znajomy miał sytuację, że była masowa awaria internetu. Jednocześnie usterka BTS -- problem z zasilaniem. Mało kiedy się zdarza, aby komis na raz padły usługi mobilne i stacjonarne ale zdarza się 

 

Przy internecie mobilnym nie masz żadnych prędkości gwarantowanych. Usługa też nie jest powiązana konkretnie s danym adresem.

 

Swoją drogą jak już wyżej padło jak masz już dostęp do światłowodu warto pomyśleć o przejściu (ja bym się nawet nie zastanawiała).