Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z GPS/zasięgiem


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Problem z GPS/zasięgiem

Witam,

 

Otóż drodzy użytkownicy mam do Was pewne pytanie.

Mój telefon to: Samsung Galaxy S6 Edge

 

Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem, a mianowicie GPS/zasięg nie działa tak jak powinien. Po wyjęciu karty SIM telefon bez problemu znajduje satelity natomiast jeżeli karta SIM jest włożona to może szukać w nieskończoność. Tak samo zasięg w telefonie to maksymalnie 1, 2 kreski, czasami przy rozmowie po prostu nie słyszę drugiej osoby. Przeszukałem całe Google i nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie więc może Wy mi coś doradzicie. Do sprawdzania GPS używam programu "GPS Status", nie wspomnę już o mapach google czy yanosiku, zwyczajnie nawigacja zatrzymuje się lub po prostu pokazuje inne położenie. Początek jest najfajniejszy, bo jestem w dobrym miejscu ale dalej...

 

Próbowałem na wiele sposobów:

- Restartowałem dane GPS

- Kalibracja nachylenia i obrotu

- Zrobiłem format telefonu

- Sprawdzałem na innej karcie

- Kupiłem nową kartę, aktywowałem ją, przeniosłem swój numer itp.

dalej nic...

 

Najbardziej zależy mi na nawigacji, która kiedyś działała bez zarzutów. Zastanawia mnie tylko jedno... Jeżeli karta SIM jest wyjęta to telefon łapie wszystkie satelity bez żadnego problemu, dlaczego tak się dzieje?

 

W mojej opinii wina leży po stronie telefonu ale czy na pewno?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc 🙂

 

Jeżeli post jest wrzucony w złej kategorii proszę o przeniesienie albo pokierowanie mnie w której dokładnie powinien byc.

 

Pozdrawiam,

Patryk.

 

 

 

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z GPS/zasięgiem

A jakie masz ustawienia lokalizacji w telefonie? Nie zawsze ta po sieci komórkowej i wifi jest lepsza. Pokaż screen.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Problem z GPS/zasięgiem

Z kartą SIMZ kartą SIMBez karty SIMBez karty SIM3.png4.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z GPS/zasięgiem

A jak masz opcję tylko urządzenie nie jest lepiej?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Problem z GPS/zasięgiem

Próbowałem kilku wariantów, niestety bez skutku Emotikon: sfrustrowany


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z GPS/zasięgiem

To bug w sofcie. Trzeba skontaktować się ze wsparciem Samsunga najlepiej.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Problem z GPS/zasięgiem

Dotychczas działało bez żadnych zarzutów. Jeszcze jedna kwestia... Kiedyś gdzieś mi ten telefon upadł, o coś uderzył i wyszczerbił się ekran, kawałek ekranu odleciał i po jakimś czasie widać takie jakby "rozlanie". Czy taki uszczerbek może powodować ową wadę? Jeżeli nie to chyba trzeba będzie napisać do supportu Samsunga Emotikon: Obojętny

76960698_3362929110446525_1274235982618558464_n.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z GPS/zasięgiem

Nie wiem gdzie w tym modelu są poszczególne podzespoły.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Problem z GPS/zasięgiem

No właśnie ja też nie. Próbowałem wygooglować ale niestety zbyt wiele się nie dowiedziałem. Mimo wszystko chyba warto spróbować napisać do supportu Samsunga, zobaczymy co oni powiedzą.

 

@Piotrekk85 

Dzięki za poświęcony czas, pozdrawiam 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Problem z GPS/zasięgiem

@Piotrekk85 

 

Witam ponownie. Zauważyłem dość dziwną, a zarazem ciekawą rzecz dotyczącą lokalizacji. Otóż jak nagrzeje telefon(suszarką do włosów) to GPS Status łapie mnóstwo satelit i nawigacja działa Emotikon: Bardzo szczęśliwy, jakieś pomysły?