Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

[edit] ► Wątek wyodrębniony z tematu Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka - Moderator Wiktor ◄

 

Witam, trochę nie w temacie ul. Mysłowieckiej, ale widzę że padają tutaj konkretne odpowiedzi więc postanowiłam tu opisać sytuację i zadać pytanie. Jeśli nie wpisuję się w dyskusję proszę o przeniesienie do innego tematu.

 

Ostatnio na mojej ulicy spotkałam techników z partnerskiej firmy Orange dłubiących coś w studni zasilającej całą ulicę. Ucieszył mnie ten widok, gdyż jakiś czas temu zrobiliśmy własną ankietą dot. przyłączenia światłowodu i było duże zainteresowanie. Moja radość nie trwała zbyt długą, z informacji jakie udało mi się uzyskać wynikało, że w związku z budową nowego budynku przy tej ulicy, Orange najprawdopodobniej będzie przenosić kanalizację teletechniczną zasilającą ową studnię. Jeszcze większym moim zdziwieniem była informacja na pyt. o światłowód ? odp. " Paaani my będziemy przełączać/przepinać, układać nową ale w miedzi, na światłowód to trzeba projekty".

Mówię, może warto by Panowie poinformowali kogoś decyzyjnego żeby za jedną robotą ułożyć światłowód odp. "nooo, musi pani zgłosić to w salonie" . Sprawa zgłoszona już ładnych parę miesięcy temu i cisza.

 

Może Panowie nie są do końca poinformowani co będzie  robione, ale dla mnie byłoby dość dziwną sprawą by w tym przypadku nie ułożyć światłowodu i w przyszłości wracać do tematu.

Przecież na nowe instalacje i tak chyba ktoś musi usiąść nad projektem, a i rachunek ekonomiczny by lepiej wyglądał.

 

W sumie to mało rzeczy jest mnie w stanie zdziwić, ale jestem pełna nadziei, że jednak zostanie to zrobione za jednym podejściem.

 

Może Wy słyszeliście o podobnej sytuacji, mam na myśli czy jeśli kładą nowe ciągi teletechniczne układają od razu światłowód?

 

A może odpowie  ktoś z zespołu Orange?

28 ODPOW. 28
Anonim

Nie dotyczy

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@wmarlenChcesz się dowiedzieć na temat światłowodu poczytaj Dostępność światłowodu 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@Anonimten temat znam dobrze akurat go najbardziej śledzę, jeśli chodzi Tobie o opłacalność, to akurat w moim przypadku nie wydaje mi się by były duże różnice w kosztach.

Anonim

Nie dotyczy

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@wmarlenTe wszystkie tryki zgłaszania przez link czy zapisywanie się w salonie to fikcja trzeba dotrzeć do osoby, która się zajmie od początku do końca sprawa. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@wmarlen: tu masz odpowiedź kogoś z Orange https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/Pod%C5%82%C4%85czenie-swiat%C5%82owo...

wpis Artura z 29-09-2017 14:10wpis Artura z 29-09-2017 14:10


Poza tym wg mnie warto zgłosić chęć światłowodu na BOK/salon. Z drugiej strony zainteresować samorząd gminny. Niedługo wybory. Poza tym nie wiem czy sprawdzałeś swoją lokalizację pod kątem ujęcia jej w różnych konkursach unijnych.

Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość. Orange na razie deklarowało do 2020 podłączenie 5 mln gosp. domowych. Więc jeśli mamy ich obecnie 15 mln, więc jeszcze zejdzie się 10-15 lat. O ile jakieś zmiany prawne nie przyśpieszą lub wydłużą tych prac.

Anonim

Nie dotyczy

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@Piotrekk85W salonach Orange jedyne co robią to zaznaczają "zgodę marketingową " która i tak już mam zaznaczona od kilku lat. I wiele razy dzwoniłem na infolinie gdzie tez coś zaznaczali w systemie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

Zgody marketingowe są różne:
- ta do zniżek przy rachunku to zgoda "na kontakt telefoniczny na numery dostępne dla Orange Polska SA w celu przedstawienia oferty"
- druga zgoda to na przetwarzanie adresu w celach planowania inwestycji światłowodowych.

Z tego co mi wiadomo w innych aplikacjach pracownicy ją oznaczają.

Anonim

Nie dotyczy

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?


Piotrekk85 napisał(-a):

- druga zgoda to na przetwarzanie adresu w celach planowania inwestycji światłowodowych.

Z tego co mi wiadomo w innych aplikacjach pracownicy ją oznaczają.

@Piotrekk85To od kiedy jest taka opcja? Bo ja bylem zainteresowany od momentu pojawienia się światełka w Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

Plus minus jeden miesiąc po wprowadzeniu światłowodu do oferty komercyjnej.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Praca przy kanalizacji teletechnicznej - czy nie dałoby się od razu położyć światłowodu?

@Piotrekk85chyba nie do końca przeczytałeś mój post, światłowód w moim mieście jest dostępny od ponad roku, ja temat drążę ponad 8 miesięcy, listę chętnych zebrałam z własnej inicjatywy i złożyłam ją w salonie gdyż prośby o podesłanie przedstawicieli z ankietami nie skutkowały, dodatkowo sąsiedzi zgłaszali chęć w BOK, salonie i na www, a sytuacja z układaniem nowej infrastruktury, która wynikła w ostatnim czasie jest w mojej ocenie idealnym momentem by po prawie jednych kosztach podłączyć nas do światłowodu.

Myślę, że jedynego czego brakuje w tej całej historii to trochę logiki i chęci.

Ja opisałam we wcześniejszym poście, że technicy nie byli pewni czy będzie układany światłowód stąd było moje pytanie.

Wydaje mi się, że osoby z zespołu Orange, które są aktywne na tym forum powinny wyłapywać tego typu tematy jak @Kierus57 czy mój i próbować je kierować do odpowiednich działów, bo jak niektórzy tu piszą zgłoszenia do BOK, salonu nie za wiele dają.