Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

Porównanie prędkości (w szczycie komunikacyjnym) pomiędzy pomarańczowymi a fioletowymi.

Sprawa związana z problemem z przyłączeniem światłowodu.

Z dwudziestu klatek przy Grudziądzkiej we Wrocławiu WYŁĄCZONO!!! pięć parzystych klatek będących w JEDNYM CIĄGU ULICY gdzie podłączano łącza światłowodowe.

Moja umowa kończy się w listopadzie, a orange zadeklarował, że ma przyłączyć moje mieszkanie do 31 grudnia. Opcje? Tak, dwie: przedłużenie droższej i na gorszych warunkach umowy na następne dwa lata, co wiąże się z odszkodowaniem za zerwanie umowy przy przejściu na tańszą lub przejście na umowę na czas nieokreślony, gdzie "nieokreślony" w rozumieniu orange to 6 mieisęcy, czyli to samo co poprzednio, odszkodowanie!!!

Jest oczywiście wyjście trzecie, czyli ucieczka do innego dostawcy, co już realizuję.

Zakupiłem u fioletowych router stacjonarny, aby móc rozdzielić net na wszystkie urządzenia w domu, zarówno te pracujące na WiFi, jak i te na kabelku, pracujący w najnowszym standardzie dopuszczonym przez PLAY, czyli LTE ultra, czyli LTE A.

Nie będę się rozpisywał o wadach czy zaletach, jednak powyższe screenshoty mówią same za siebie. Dzieisęciokrotna przebitka na korzyść PLAY w szczycie komunikacyjnym!!! Nie wspomnę o szybkim PINGu i o WIELE wyższym UP!!!

W końcu będę mógł częściej korzystać z mojego NASa!

Wady? Tak, są. Lejek 100GB, po czym max 1Mbs. Ale jest nocny transfer bez limitu, no i współdzielony net dla kilku kart SIM po 10zł dodatkowo każda.

Reasumująć: orange, ogarnij się. Czekam na propozycję światłowodu co najmniej 100Mbs, bez tego leżycie i kwiczycie, nie przedłuże umowy na warunkach poniżej tego transferu, mam lepszy za mniejszą cenę (wasza to 89zł, obecna w PLAY 69zł + 2zł nocny transfer), więc...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

@Artur

Z jakiś miesiąc-dwa temu na mojej ulicy i w okolicach kręcili się cały czas panowie wciągający kable do studzienek. Zapytałem co i jak i okazało się, że to ponoć światłowód Orange.

I teraz moje pytanie bardzo znaczące - kiedy mogę spodziewać się, że ten światłowód faktycznie będzie dla mnie dostępny?

Bo na mapie cały czas tylko Neostrada do 10 mbps...

Konkretnie chodzi o Poznań, os. Kwiatowe (na granicy ze Skórzewem).

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu


Kżyho napisał(-a):

@Artur

Z jakiś miesiąc-dwa temu na mojej ulicy i w okolicach kręcili się cały czas panowie wciągający kable do studzienek. Zapytałem co i jak i okazało się, że to ponoć światłowód Orange.

I teraz moje pytanie bardzo znaczące - kiedy mogę spodziewać się, że ten światłowód faktycznie będzie dla mnie dostępny?

Bo na mapie cały czas tylko Neostrada do 10 mbps...

Konkretnie chodzi o Poznań, os. Kwiatowe (na granicy ze Skórzewem).


@KżyhoZapisz się tutaj http://oferty.orange.pl/internet/?_ga=2.56859821.665375760.1508313416-1666388151.1508313416


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Dostępność światłowodu

@Kżyho, to super wiadomość, bo jeśli jest już tak blisko to zwykle już tylko kwestią czasu jest udostępnienie łącza. Tylko nie spodziewaj się go "za chwilę". Czasami jest tak, że z przyczyn technicznych czy formalnych podłączenia odbywają się stopniowo, np. najpierw tylko kilka budynków, kolejne dopiero po kilku miesiącach - to wszystko zależy od konkretnej sytuacji.

Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić z góry daty planowanego podłączenia dla konkretnego adresu. Można to sprawdzić na infolinii czy w salonie dopiero na kilka tygodni przed planowanym udostępnieniem łącza, ale podłączenie i tak będzie możliwe dopiero, gdy łącze już będzie gotowe, więc polecam po prostu sprawdzać na stronie www z mapą dostępności: https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Zapisz się też na stronie, którą podał wyżej vdsl2 to nasi doradcy przypomną Ci o możliwości podłączenia Światłowodu niedługo po jego udostępnieniu 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

@Anonim Zaraz po publikacji mojego postu zapisałem się na podanej przez Ciebie stronie. Podesłałem też link sąsiadowi, a także siostrze, która mieszka w innej części Grunwaldu.
Dzisiaj do mnie dwukrotnie dzwonił jakiś nieznany numer 883..., ale akurat w pracy nie mogłem odebrać. Zobaczymy, bo obstawiam, że to dzwonienie pewnie w wyniku mojego zgłoszenia mogło być.

@Artur szkoda, że bez konkretów w sumie. Miałem nadzieję, że będziesz potrafił mi podać jakieś dokładniejsze terminy w jakich odbywa się takie przekazanie sieci do użytku bo fizycznej instalacji.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Dostępność światłowodu

@Kżyho883... to prefiks konkurencji więc to raczej nie z orange się do ciebie się dobijali.

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu

@KżyhoDo mnie dzwonili po dwóch dniach od zarejestrowania ulicy z numeru 501


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

Dostępność światłowodu

@Arturco się zadziało w tym temacie? jak zgłaszać zapotrzebowanie na swiatlowod pod danym adresem?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Dostępność światłowodu

jest nowa strona http://orange-swiatlowod.pl/ ale ona też nie działa, w moim mieście pokazuje że swiatłowód jest niedostępny, co mija się z prawdą


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Dostępność światłowodu

Jeszcze chwilę, @mmmmmm, pamiętamy o tym, ale chcemy dać Wam wyczerpującą odpowiedź i do tego potrzebujemy potwierdzić jeszcze kilka spraw.