Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Plany na większe prędkości światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Plany na większe prędkości światłowodu

@BartłomiejA są jakieś plany na lata 2021-2022 z większymi prędkościami światłowodu?

 

____________

* Wątek wyodrębniono z tematu Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja? - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Plany na większe prędkości światłowodu

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Plany na większe prędkości światłowodu

@Czullo  nie ma, było o tym na AMA


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Plany na większe prędkości światłowodu


@Czullonapisał(-a)

@BartłomiejA są jakieś plany na lata 2021-2022 z większymi prędkościami światłowodu?


@Czullo  do 1Gb/300Mb Ci nie wystarcza ? 🤔


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Plany na większe prędkości światłowodu

@agat13  Dziękuje za informacje.

@slav72  Wystarcza? No w sumie tak, ale zawsze człowiekowi mało. Jak miałem SDI 128kbit jeszcze od telekomunikacji polskiej też wystarczało 🙂 Marzy mi się te testowane ze 2-3 lata temu przez Orange 2/2gbit lub 5/1gbit.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Plany na większe prędkości światłowodu

@CzulloTo dopiero teraz się nie dziwię...Toż to firanki z okien drze jak speedtesta robisz...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Plany na większe prędkości światłowodu

@Czullo  noooo.... Panie jak marzy Ci się takie testowanie, to się nie dziwię że 1Gb/300Mb to mało 😉😉😉

Anonim

Nie dotyczy

Plany na większe prędkości światłowodu

Stawiam, że jeszcze 3-4 lata nie będzie nawet potrzeby wprowadzania nowych prędkości, dzisiaj trudno jest zapchać to co mamy - 1000/300 - to i po co więcej 😉 Mało który serwer tyle puści - owszem, obsługują - ale nie na pojedynczą sesję.
Poza tym, więcej narzekań by było na zapchane styki/BAS, bo jednak wprowadzenie nowych opcji prędkości to mimo tego, że nikt nie zakłada 100% utylizacji pasma dla każdego klienta, to jednak trzeba rozszerzyć pojemność sieci ogólnie - a to czas, pieniądze i formalności - przejście z GPON na XG-PON, zwiększanie linków op-op itd. itp.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Plany na większe prędkości światłowodu

@Czullo 

a po co wyższe prędkości ?

prawda jest taka, że 99% użytkowników Internetu nie wykorzystuje potencjału swojego łącza.

Ja rozumiem, jak masz w domu firmę i serwerownię, switche agregacyjne, splittery i kilkadziesiąt komputerów wysyłające setki tysiące GB dziennie 24/7 na pełnych obrotach to wtedy np 10G ma sens - w moim zakładzie pracy jest 10G, ale mamy własne serwerownie i mega obciążone łącza non stop, ale do netflixa, grania, odkurzacza,lodówki, pralki, TV i innych bajerów to 100 spokojnie wystarczy... poza tym kogo będzie stać na 10G...

Niektórzy (np ja) i tego nie mają. Ja z pocałowaniem w tylną część ciała wezmę nawet 100 (jestem skłonny dopłacić nawet do biznesu), więc nie ma co tu wybrzydzać i kombinować (obecnie mam neo10, która już dogorywa i to że działa na takiej infrastrukturze należy uznać za technologiczny cud). Myślę, że 100 wielu osobom wystarczy jeszcze przez wiele lat...

ode mnie tyle na ten temat...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Plany na większe prędkości światłowodu

@pablus  Po co wyższe prędkości? Dla postępu 🙂 Kiedyś pewnie ludzie też zadawali takie pytania, po co komu światłowód jak jest 10mbit na miedzi 🙂 Przecież 10/10gbit w Ineii kosztuje 100zł, wiec w Orange ile taka oferta by była droższa od obecnej oferty? 10/20zł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Plany na większe prędkości światłowodu

Plany są, ale nikt Ci nie poda kiedy komercyjnie to ruszy.