Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Plany infrastrukturalne FTTH i niezgodność numeracji budynków

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Plany infrastrukturalne FTTH i niezgodność numeracji budynków

Panowie,może coś poradzicie.

 

Zgłębiłem temat inwestycji u siąsiadów,który jest w budowie (realnie nie widzę tego) i który ma być oddany do końca 2024

Tak jak pisałem wcześniej mojego budynku tam nie ma.

Okazuje się,że taki sam nr budynku widnieje już na mapie (ta sam ulica,ten sam nr)-jakiś nowy budynek.

Ogólnie coś jest namieszane bo jak kupowałem mieszaknie w zeszłym roku to numer miałem 18/2 (nr mieszkania są 4) a po kupnie zmienili każdemu na 18/2/2 (inni mają 18/2/3 itd).

Zmienili chyba po to by ten nr 18 przejął ten nowy budynek.

I co ciekawe dla tego nowego budynku 18 jest prowadzona inwestycja a w opisie widnieje,że są tam 4 mieszkania i firma.

W rzeczywistości jest to dom 1-rodzinny a u mnie faktycznie są 4 mieszkania i 1 firma.

Wiecie gdzie można uderzyć by zapytać o tą nieścisłość?

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód? – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Plany infrastrukturalne FTTH i niezgodność numeracji budynków

Aż z ciekawości zadzwoniłem do nich z zapytaniem jak wygląda sprawa i Pani (dość obeznana) poinformowała,że dzisiaj otrzymali pismo zwrotne,które będzie przesłane do mnie.

W piśmie zaznaczyli,że cały budynek został dodany do realizacji inwestycji (wymieniła numery budynków)😀

Teraz oczekuję pisma i wpisu na stronie gov-ma on nastąpić przy następnej aktualizacji danych.

 

Dotarł meil,ale nic w nim szczególnego😉

 

Adres został ujęty w naszych planach inwestycyjnych. Jeżeli nie wystąpią problemy techniczne, administracyjne prognozujemy realizacje w roku 2024r.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że proces inwestycyjny jest złożony co może wpłynąć na czas jego realizacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53308
  • 619

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@Tomiii  Tylko pismo wyjaśniające do Skierniewic z dopiskiem "inwestycje"

Mapki, zdjęcia i opis faktyczny z prośbą i korektę w systemach Orange 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

Inwestorem raczej nie jest orange,ale faktycznie tylko pismo pozostaje do inwestora.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

jak jest do 5000 to inwestorem jest raczej polski światłowód otwarty.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@impetiginisatio 

Masz rację.

Zaraz po napisaniu posta buszowałem po necie i przypadkowo trafiłem na ich mapę inwestycji.

Faktycznie w tym regionie mają projekt w budowie i już wysłałem szczegółowego meila z prośbą o wyjaśnienie😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

oni akurat na maile nie odpisuja.

w miejscu gdzie moi rodzice walczyli o dorejonizowanie Orange oni wygrali przetarg. Jestem przerazony.

 

mam malenka nadzieje, ze po wzieciu dotacji beda sklonni wpuscic T-Mobile PL na swoj swiatlowod. Bo od fioletowych niczego nie chce


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@impetiginisatio 

Sorki,wprowadziłem w błąd

Inwestycję prowadzi firma "światłowód inwestycje"-przynajmniej tak brzmi ich strona😉


 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

Ogólnie w rejonie realizują projekt światłowód 1000Mb a za dwa lata w tym samym miejsu ma być drugi projekt do 5000Mb-co za głupota i martotrastwo pieniędzy,przepych🤣


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

ale to chyba normalne, ja mam inna zagwozdkę

 

Program KPO 5.32.14.b albo dokładniej KPOD.05.02-IW.06-0250/23 i mamy takie coś :

 

POD.05.02-IW.06-0250/23POLSKI ŚWIATŁOWÓD OTWARTY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ5.32.14.bZACHODNIOPOMORSKIE          18 663 075,97

tymczasem wedlug strony Swiatlowod Inwestycje mamy tam inwestycje dlugoterminowe

https://swiatlowodinwestycje.pl/app/uploads/2023/11/plany_dlugoterminowe_20231109.zip

 

po rozpakowaniu pliku Excela mamy pozycje  od A469807 do A469860 - inwestycja ze srodkow wlasnych. Dublujaca sie infrastruktura. Ktos nie widzi, ze tam wcale nie ma bialej plamy i dowodzi to chyba tylko kolejnej specyfiki programu. Wychodzi na to, ze we wsi Dalewo, 73-121 Marianowo mieszkancy beda mieli Swiatlowod Inwestycje oraz Polski Swiatlowod Otwarty.

 

Czyli jest fajnie i ciekawie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Plany infrastrukturalne FTTH i niezgodność numeracji budynków

@impetiginisatio 

No trochę ciekawie😉

Teraz jeszcze spojrzałem w plany długoterminowe i w planach jest zaznaczone,że budują oraz dopiska MFH,czyli Multi Family House-budynki wielorodzinne.

No jestem ciekaw co z tego wyniknie i czy wykreślą Nasz budynek (wielorodzinny) czy ten jednorodzinny.