Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange i rozmowy na temat zasiegu

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange i rozmowy na temat zasiegu

A próbował Pan zgłaszać problemy na infolinii lub w innej formie? Jakie były odpowiedzi, jeśli tak?

 

Niestety pomiary sieci mobilnej dokonywane są na poziomie nadajnika. Są plany na zmiany, ale to jeszcze za jakiś czas.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Oczywiście, że tak. Pierwszy raz te około 5 lat temu, o których pisałem, jak zaczęły się problemy, dostałem wtedy odpowiedzi, że sieć jest w fazie reorganizacji. Z tego co pamiętam była też mowa o łączeniu sieci nadajników z siecią Tmobile i likwidacji niektórych. Po jakimś czasie sytuacja na tyle się poprawiła, że przy oknie dało się spokojnie porozmawiać a odbierać nawet z za biurka. Niestety jakieś dwa miesiące temu bardzo się pogorszyło. Złożyłem ze trzy reklamacje, przez BOK, przez jakiś automat, na stronie i drugi raz przez BOK. Za drugim razem zostałem połączony z działem technicznym i ktoś przyznał mi racje, że faktycznie może być problem bo jestem na granicy trzech nadajników i do tego z jednym były jakieś problemy, poradzono mi obracać się w stronę północną, ale u mnie to jest niemożliwe bo mam wszystkie okna na południe. Dostałem też informację, że do 8 września problem powinien być rozwiązany. Niestety nie ma poprawy, stąd moja dzisiejsza irytacja przeczytanym postem o zmianie operatora, bo jak sobie pomyślę jakie to są koszty i ile trzeba zrobić rzeczy to widzę, że nie jest to takie proste. Dodam, że problem dotyczy lokalizacji: Katowice, Słupska 12 - dziedziniec budynku (południowa strona).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Na nieoficjalnej mapie nadajników BTS Search http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=26034&standards=&bands=&center=50.221146%2C18....

wygląda to tak:

2017.09.08_15h41m48s_001.png

Najbliższy nadajnik jest przy Piotrowickiej 45 jest ok 300m od tego adresu, więc jeszcze nie jest to tak daleko. A próbował Pan np. ustawić w telefonie na sztywno jeden zakres 3G/LTE lub 2G?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Orange i rozmowy na temat zasiegu


kiezmarski napisał(-a):

Konkrety na temat Wifi Calling, ale już sobie poczytałem. Oczywiście w informacji są błędy pisze np że usługa jest dostępna dla Galaxy S7 co jest nieprawdą bo aplikacja na Android 7.0 w którą jest wyposażony S7 nie jest dostępna. Znalazłem też coś takiego jak ekstra zasięg ale nikt w BOK nie potrafi mi nic powiedzieć na ten temat odsyłają mnie do salonu pójdę to sprawdzę chyba, że tu może mi Pan coś napisać. 


Upraszczając, niektóre telefony mają WiFi Calling wbudowane w system i nie potrzebują dodatkowej aplikacji. Tak jest m.in. z Galaxy S7. Trzeba tylko włączyć ją w ustawieniach telefonu. Tu jest info: https://youtu.be/wNpCwjM7z8c


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Dziękuję, że Pan stara się mi pomóc. Mapkę nadajników oczywiście znam na pamięć, moja lokalizacja jest nieco przesunięta na południowy zachód od tej którą Pan zaznaczył. Wklejam mapkę z dokładną lokalizacją.

Coś tam próbowałem "usztywniać w telefonie" a nie wiem czy to jest dobry pomysł bo telefon używam również w samochodzie, domu, w pracy w terenie itp.


nadajniki.jpg

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Dziękuję o informacji na temat wifi Calling, szkoda, że tego nie publikujecie na normalnej stronie Orange. Niestety to co ta Pani pokazuje na filmie nie pasuje do androida 7.0. W pokazanym miejscu nie mam tego w telefonie, ale poszukam gdzieś indziej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Info o natywnym wifi calling jest tu http://www.orange.pl/kid,4002009278,id,4004918673,article.html
(warto sprawdzić czy nie ma się jakiś wykluczających usług podanych na stronie).

Jeśli nie usztywnianie i nie wificalling, to już ciężko samemu coś zrobić. Trzeba "molestować" ponownie BOK jeśli termin na poprawę mija.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

No chyba mam. W Androidzie 7.0 na Samsungu Galaxy S7 to jest w ustawieniach połączeń i to Wi-Fi Calling nazywa się "Połącz. przez sieć Wi-Fi". Oh, jestem pełen nadziei, zdam relacje po paru dniach czy działa i jak działa.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Od wczoraj jest mała awaria na części numerów jeśli chodzi o tą usługę, więc nie zawsze może działać wszystko stabilnie. Ale niebawem utrudnienia mają być usunięte.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Orange i rozmowy na temat zasiegu


kiezmarski napisał(-a):

Dziękuję o informacji na temat wifi Calling, szkoda, że tego nie publikujecie na normalnej stronie Orange. Niestety to co ta Pani pokazuje na filmie nie pasuje do androida 7.0. W pokazanym miejscu nie mam tego w telefonie, ale poszukam gdzieś indziej.


Publikujemy również na orange.pl, o tu: http://www.orange.pl/kid,4002009278,id,4004918673,article.html

 

A co do miejsca, gdzie się to włącza to niestety w Androidzie zależy to od wersji oprogramowania, które różni się w zależności od tego, gdzie był kupiony telefon. Jeśli telefon ma oprogramowanie producenta to funkcję rozmów przez WiFi włącza się wchodząc do aplikacji do wykonywania połączeń, w prawym górnym rogu wybieramy opcje i tam będzie ta funkcja do włączenia.

Jakość rozmów przez WiFi Calling zależy niemal wyłącznie od jakości WiFi, do którego jesteśmy podłączeni, działa nawet jeśli nie ma w ogóle zasięgu GSM, więc czasami może bardzo się przydać. W razie wątpliwości - pomożemy.