Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód na sieci Tauron


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Rozli99 Jaki modem? ONT zewnętrzny?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

@agat13 Huawei HG8245Q2

 

 

IMG_20210722_104845_1.jpgIMG_20210722_105243.jpgIMG_20210722_105340_1.jpg


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód na sieci Tauron

Z tą rynną to pojechali po bandzie. Kabel powinien być przymocowany do ściany albo na uchwytach albo w rurce osłonowej a nie trytytką do rynny. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange Światłowód na sieci Tauron


@Rozli99napisał(-a)

@agat13 Huawei HG8245Q2

 

 

IMG_20210722_104845_1.jpg


 Normalnie miszczowie kurde mol 😉 widać że są monterzy i "monterzy" 🤫


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Rozli99Zgodzę się z @marder . Jeszcze nie widzę podwieszki, a już mnie trzęsie..:)

Kabel na zewnątrz powinien być jeśli nie zabezpieczony listwą/rurką, to chociaż przymocowany do elewacji, a nie do rynny. W środku powinno być założone na końcu gniazdo optyczne, a kabel przymocowany do listwy przypodłogowej bez zapasu (chyba, że abonent wyraźnie tego sobie życzy, ma w planach inne miejsce dla usługi). Z gniazda patchcordem podłączony ONT i z niego kablem eth modem. Jestem wzruszony przyklejeniem tego czegoś (zapewne gniazdo optyczne) do tylnej ściany modemu...nowatorskie rozwiązanie na niewalanie się gniazda po podłodze (2 w 1)

Otwór w ścianie powinien być zabezpieczony, załatany...bo muchy będą lecieć i robale włazić.. 😉

Tak być powinno...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Będę robił remont więc dlatego jest zapas i ta dziura. Wedlug mnie to dobre rozwiązanie (przywiązane trytytka) do modemu gdyż po co to ma być osobno 🙂 

Co do rynny może i jest kontrowersyjne... Ogólnie cieszę się że wogóle to mam 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Możesz podać miejscowość? U nas wisi światłowód od 1 września 2020r. i nie ma możliwości podłączenia, (Burkatów dolnośląskie) jak możesz to podaj jaką prędkość wybrałeś, firma orange jak rozumiem, a inni proponowali podłączenie?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron


@agat13napisał(-a)

@Rozli99Zgodzę się z @marder . Jeszcze nie widzę podwieszki, a już mnie trzęsie..:)

Kabel na zewnątrz powinien być jeśli nie zabezpieczony listwą/rurką, to chociaż przymocowany do elewacji, a nie do rynny. W środku powinno być założone na końcu gniazdo optyczne, a kabel przymocowany do listwy przypodłogowej bez zapasu (chyba, że abonent wyraźnie tego sobie życzy, ma w planach inne miejsce dla usługi). Z gniazda patchcordem podłączony ONT i z niego kablem eth modem. Jestem wzruszony przyklejeniem tego czegoś (zapewne gniazdo optyczne) do tylnej ściany modemu...nowatorskie rozwiązanie na niewalanie się gniazda po podłodze (2 w 1)

Otwór w ścianie powinien być zabezpieczony, załatany...bo muchy będą lecieć i robale włazić.. 😉

Tak być powinno...


Fajnie ci się pisze ale jak jest 15:00 i masz jeszcze dwie instalacje do roboty to się inaczej robi.

 

niech Orange płaci 2 razy więcej za każdą instalacje to się będzie robiło 2 instalacje dziennie pomału zgodnie z procedurą


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Nog jestem instalatorem sieci. Uważasz, że to wszystko o czym piszesz obliguje do "odwalania chautury"? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Orange Światłowód na sieci Tauron

@slav72wow widzisz to ale robota na odwal fuszerka 😮