Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód na sieci Tauron


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Orange Światłowód na sieci Tauron

Szczerze mówiąc też o tym pomyślałem, powinny być takie pakiety w Tauronie, ale jako że Tauron nie jest operatorem telekomunikacyjnym i raczej nim być nie zamierza to nie posiada oferty telekomunikacyjnej, nie mają żadnej strony internetowej z ofertami ani żadnych regulaminów dla takich ofert dla klientów końcowych, indywidualnych ect. Więc sądzę, że nie chcą się po prostu bawić we współpracę z klientami indywidualnymi, a podejmują dzierżawę dla operatorów właśnie na zasadzie takiego BSA czy też LLU. No i w sumie dla nich to wygodniejsze i oszczędniejsze rozwiązanie.

 

Miejscowość: Orłowiec

Gmina: Lądek Zdrój

Województwo: Dolnośląskie

Kod pocztowy: 57-540

Numery: od 28 do 32

 

 

Budują, ekipy na zlecenie Tauronu rozwieszają instalację światłowodową wzdłuż wioski, planują skończyć do końca marca maksymalnie z tego co technik powiedział, tak mają w papierach.

 

 

 

_______________

*Połączenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Witam jestem tutaj nowy i przychodzę z pytaniem.
Mieszkam na wsi która jest objęta POPC. Tauron według wyszukiwarki uke ma doprowadzić światłowód do mnie pod koniec grudnia tego roku. 
Czy jest taka możliwość, że światłowód będzie szybciej niż pod koniec roku?
Proszę o odpowiedź.

Jeśli ktoś miał już styczność z światłowodem od Taurona to niech napisze kiedy doprowadzili światłowód  albo czy już ciągną.

@iCinek  jaki był planowany termin rozbudowy światłowodu według wyszukiwarki uke jeśli mogę zapytać?

____________

Scalenie wpisów - Rafał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

U mnie jest właśnie Tauron. Miał być zrobiony do końca zeszłego roku, ale covid. W tym roku kładli (luty) kabel przez całą wieś, a mają jeszcze jedną. Światłowód dalej nie jest pospawany oraz żadnych prac nie było przy nim robionych. Napisałem do Taurona i odpisali że mają pierwsze domy podłączyć do pod koniec 2 kwartału. Dzwoniłem do firmy co mają świadczyć usługę że już by chcieli działać, ale czekają na "pozwolenie na sygnał" czy coś takiego. Dałem do zrozumienia że czekam do końca maja bo inaczej wezmę się za działanie 😛

Obie wsie mają być zrobione do początku lub końca 2022 r. Nie pamięta już.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Dzięki za odpowiedź @Rozli99 , mógłbyś podać nazwę wsi?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Orange Światłowód na sieci Tauron

Z informacji, które uzyskałem od Taurona, pierwsze podłączenia mają ruszyć w czerwcu

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Orange Światłowód na sieci Tauron

Witam wszystkich, przychodzę z informacją iż Tauron rozpoczął już podłączanie do światłowodu. Jednak na razie nie dla wszystkich. W linku jest informacja które adresy i kiedy zostaną uruchomione.

 

https://biznes.tauron.pl/-/media/offer-documents/telekomunikacja/gotowe_sieci/tauron_bsa.ashx


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Orange Światłowód na sieci Tauron


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Orange Światłowód na sieci Tauron

Z Ineą ma od dawna, teraz tylko rozszerzyli na stacje bazowe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Od poniedziałku zaczęli podłączać już do domu światłowód, u mnie będą za tydzień. Dam znać co i jak.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Dziś nastał dzień w którym mogę wkoncu serfować po necie mając stabilne łącze.

 

Technik przyjechał i w godzinkę z hakiem podłączył całe przyłącze wraz ze sprawami. Wszystko w miarę szybko i sprawnie. Więc Panowie życzę Wam szybkiego zaznania tej technologii bo jest naprawdę różnica między miedziuchą/radiówką a FTTH 🙂 

Wolnej chwili podrzucę parę zdjęć.

Pozdrawiam i trzymam kciuki! 😉

 

Speed test - symetryk 350