Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny

Witam,

w dniu wczorajszym przewrócił się na ogrodzenie mojej posesji drewniany słup telefoniczny. Fakt zgłoszono do Orange i zobowiązano się do usunięcia słupa i lini z działki w dniu jutrzejszym.

 

Jak wygląda sprawa z uzyskaniem odszkodowania za uszkodzenie ogrodzenia ? Zniszczone zostało przęsło i dwa słupki. Mam zrobione zdjęcia które dołączyłem do maila z opisem zdażenia które wysłałem do Orange lecz póki co brak odzewu.

 

Pozdrawiam

calvin66

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny


calvin66 napisał(-a):

Witam,

w dniu wczorajszym przewrócił się na ogrodzenie mojej posesji drewniany słup telefoniczny. Fakt zgłoszono do Orange i zobowiązano się do usunięcia słupa i lini z działki w dniu jutrzejszym.

 

Jak wygląda sprawa z uzyskaniem odszkodowania za uszkodzenie ogrodzenia ? Zniszczone zostało przęsło i dwa słupki. Mam zrobione zdjęcia które dołączyłem do maila z opisem zdażenia które wysłałem do Orange lecz póki co brak odzewu.

 

Pozdrawiam

calvin66


Wydaje się, że trzeba poczekać kilka dni... w pierwszej kolejności powinna zostać przywrócona łącznośc, bo jak sądzę doszło także do zerwania linii. Natomiast sprawa zaistniałych przy okazji szkód w Twoim mieniu, jeżeli nie sprowadza zagrożenia dla ludzi... może poczekać.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny

Oczywiście że to nie jest nic pilnego aczkolwiek zastanawia mnie jak dalej ta sprawa powinna wyglądać, czy istnieje jakaś procedura na tę okoliczność, gdzie należy się zwrócić, czy pisać jakieś pismo/wniosek etc.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny

Sugerowałbym poczekać na naprawę szkody.
Potem napisz zgłoszenie do Orange (mail/Mój Orange/pismo na Skierniewice) z opisem sprawy - wtedy będzie skierowane do właściwego działu który odpowiada za sprawy ubezpieczeniowe.

Niestety takie sprawy nie są reklamacją (nie obowiązuje tu termin 30 dniowy). To kwestia kontaktu z ubezpieczycielem, na pewno jakiś likwidator szkód powinien się zjawić u Ciebie.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny

@calvin66 w pierwszym poście napisałeś, że zgłosiłeś sprawę szkody, także w ogrodzeniu, zrobiłeś zdjęcia i napisałeś o tym w e-mailu. Radzę poczekać kilka, może kilkanaście dni, nie śpieszyć się z naprawą ogrodzenia, chyba że nieusunięcie uszkodzeń może powodować dalsze szkody, wówczas nalezy zabezpieczyć przed dalszymi stratami. Zrobiłbym więcej zdjęć, poprosił sąsiada na świadka i czekał na odzew. Może być potrzebne ustalenie zakresu szkód i jej wartości przez rzeczoznawcę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny

@calvin66 jestem bardzo ciekawy czy ktoś z Orange odezwał się w sprawie naprawy uszkodzonego ogrodzenia, jakiegoś odszkodowania, rekompensaty, .... a może zlecenia jakiejś firmie wykonania robót... Możesz nas poinformować o stanie sprawy?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny

Zgłoszenie było, mail ze zdjęciami i opisem dokładnym sprawy poszedł do Orange - odzewu brak, słup nadal wisi na płocie...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny

Jeśli słup nie zagraża życiu lub zdrowiu, to kilka dni może potrwać.
Cierpliwości.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 5
  • 2

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny

Generalnie zauważyłem, że zwykle wysłanie pisma działa raczej śrendio ale nie wiem dlaczego. W salonie też jeśli nie trafisz na kogoś obcykanego to też nie będzie wiedział gdzie to skierować. Jest do tego wewnętrzny mail do tak zwanych roszczeń i zwykle odpowiadali w ciągu kilku dni.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Odszkodowanie za uszkodzenie mienia przez słup telefoniczny

Mijają dwa tygodnie a slup jak wisi na płocie tak wisi dalej.

Jest jakiś adres działu orange zajmujacy się tylko takimi sprawami? Napisałem pismo i wyślę pocztą bo odzewu żadnego na maila też nie dostalem.