Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowo położony światłowód


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 12
  • 0

Nowo położony światłowód

Cześć.

W związku z budową drogi pod moim domem przebudowano instalację telekomunikacyjną.

Miesiąc temu skończono. W rezultacie pod moim domkiem przechodzą dwa światłowody Orange i Netii (tak twierdzili ludzie którzy kładli kable). Widziałem też mapy projektu i tak te przewody są opisane. Netia bliżej płotu, Orange z drugiej strony ulicy na wysokości chodnika, tam też również zrobiono studzienkę Orange w zasadzie idealnie naprzeciwko mojej posesji (Netia ma zaś kabel wkopany w ziemie, a ich studzienka jest ze 40 metrów dalej). Kontaktowałem się z infolinią Orange i jakby nie wiedzieli że mają światłowód i jedyne co mi zaproponowali to internet do 20Mb (co ciekawe strona orange sugeruje że dostępne jest do 80Mb). Czy jest jakaś możliwość podłączenia się do tego światłowodu, ewentualnie kiedy można ponowić kontakt z BOK ? (Pewnie trzeba by postawić słup i przerzucić przewód nad drogą).

ps. Wg stron UKE i innych map, tego światłowodu nie ma w ulicy. 

Czy pisanie na adres w Skierniewicach może coś przyśpieszyć?

 

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Nowo położony światłowód

@bartoleq  pisać możesz, to przyspieszy podłączenie, ale te kable i studzienki, to tylko budowa sieci, dlatego brak informacji o planach podłączenia. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Nowo położony światłowód

Cześć, jest to zapewne magistrala od punktu A do punktu B. Żeby podłączać abonentów potrzebna jest pełna infrastruktura sieciowa. Pomijając zagadnienie węzła, potrzebne są punkty dostępu OPP do których można podłączać klientów . Jeśli tego nie ma to włączenie bezpośrednio w przebiegający obok kabel jest niemożliwe

 

_____________

* Wyciągnięto treść ze spoilera – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Nowo położony światłowód

Widocznie światłowód używany jest w innych celach niż podłączanie użytkowników końcowych. Jeśli to np. łącznik sieci szkieletowej, to nie ma opcji by się podłączyć.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 12
  • 0

Nowo położony światłowód

Dzięki za odpowiedź, widać położyli go do "wyższych celów", niż podłączanie zwykłych szarych kowalskich.

A słuchajcie, a brak dostępu do stałego internetu min 30Mb/s podchodzi do białych plam?

Orange podobno może zapewnić tylko do 20Mb/s

Mam tylko mobilny (raz szybszy, raz wolniejszy), ale to wiadomo inny komfort z racji limitów.

Czy zgłoszenie białej plamy do UKE coś da? przyśpieszy?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

Nowo położony światłowód

niczego nie da.

po pierwsze biale plamy zglasza sie do cppc a nie uke.

po drugie mama taka sama sytuacje jak Ty. We wsi jest stary DSLAM z karta ADSL2+ do 24Mbit, w papierach UKE, CPPC jest ze niby do 80 bo w papierach maja VDSL.

 

kontroli nie zrobi uke na wniosek obywatelski. A taka fikcja im pasuje. Wiec nawet nie pytaja Orange czy to prawda ze nie ma do 30, jest w papierach ze do 80 i nie ma bialej plamy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 12
  • 0

Nowo położony światłowód

Żartujesz? Rozumiem, że papier przyjmie wszystko, ale skoro obywatel zgłasza niezgodność to powinni przynajmniej wysłać jakieś pismo do Orange o wyjaśnienie nieścisłości.... jak jest tak jak mówisz, to w zasadzie nie mam słów aby opisać niemoc i niechęć naszych urzędników....


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

Nowo położony światłowód

no wiec popatrz sobie w mapy UKE - zachodniopomorskie, miejscowosc Gogolewo czy Dalewo, kod pocztowy 73-121

 

w rzeczywistosci od przynajmniej 10 lat jest tam stay dslam z karta ADSL2+. W papierach UKE w wyszukiwarce masz dla jakiejkolwiek lokalizacji np. Dalewo 7 do 80Mbit bo tam niby jest VDSL.

 

W wyszukiwarce CPPK polowa wsi Gogolewo jest uwzgledniona w POPC a polowa nie. Cala miejscowosc Dalewo jest nieuwzgledniona w POPC bowiem formalnie ma w niej kazdy do 40Mbit ( DSLAM jest w Dalewie w miejscu Dalewo 7, 73-121 Marianowo, zachodniopomorskie).

 

Polowa wsi Gogolewo dostala POPC bowiem formalnie ma zbyt dluga linie. Tam juz pasowalo, ze jak linia miala ponad 1500 metrow to dali ze jest ponizej 30Mb i wybrali punkty do inwestycji POPC.

 

To ze od 10 lat nie ma, nie bylo, nie bedzie VDSL i ze w rzeczywistosci jest biala plama nie obchodzi nikogo ani w CPPC ani w UKE. Zglaszanie tego nie ma nawet sensu bo UKE odpowiada - my mamy w papierach ze tam jest VDSL i co nam zrobisz. Uparl sie ze chce nam püowiedziec, ze w papierach mamy balagan...no mamy i co nam Pan zrobisz?

 

Kontroli stanuz faktycznego UKE nie wszczyna na wniosek obywatelski. Zrobilem nawet skarge na bezczynnosc - no i jak to w PL - skarge odalono bowiem przepisy nie przewiduja wszczynania kontroli na wniosek.

 

Innymi slowy jak UKE ma w papierach ze tam jest symetryczne 10Gbit Ethernet a nie ma nawet do 10Mbit to nikogho to nie obchodzi. Nieoficjalnie chodzi o to ze korekty psuja strasznie statystyki i udowadniaja nierobstwo oraz niekompetencje - wiec wszystkie tego typu sprawy sa zamiatane pod dywan.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 12
  • 0

Nowo położony światłowód

Dzieki za twoja historie. Typowe kopanie sie z koniem. Nigdy nie wygrasz. Jak w tym kraju ma byc lepiej jak ludziom sie nie chce...

 

Ja mam opcje jeszcze od prywatnej firmy na polozenie mi swiatlowodu, ale brakuje im do mnie 500m (wieszaja po slupach elektrycznych) i koszt samej istalacji wyliczyli wstepnie na 800zl. Odmowilem. Cale ryzyko inwestycji po mojej  stronie, a jak potem sie okaze ze innych podlacza po "moim kablu" to nikt mi nie zwroci mojego wkladu poczatkowego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

Nowo położony światłowód

za 800 PLN to bym sie nie zastanawial tylko bral. Zaplacilbym nawet 2500PLN.

 

nie bedac adwokatem diabla ja sie nie dziwie czy Orange czy innym. Buduja tam gdzie im sie oplaca albo z dotacja albo....wcale