Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2697
  • 9857
  • 51

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

@gilban A niby w jakim celu? 100 metrów dla światłowodu to jest nic. Sieć FTTH jest tak projektowana że nie ma potrzeby niczego wzmacniać. Jest to sieć pasywna czyli nie wymaga zasilania. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 186
  • 312
  • 2

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

To tym bardziej nie rozumiem. Skoro klient jest chętny na ten światłowód i pewnie więcej by nawet dał za podłączenie, to czemu nie mogą dać dłuższego kabla?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2697
  • 9857
  • 51

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

@gilban tak to nie działa. Sieć jest budowana w oparciu o bazy danych z wytypowanymi adresami. Jeśli twój adres nie był uwzględniony podczas projektowania sieci to nie zostanie podłączony. W przypadku POPC możesz prosić o tzw dorejonizowanie. Jeśli sieć była budowana z własnych środków operatora to w zasadzie już nic nie zrobisz. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 604
  • 1553
  • 3

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

naklad pracy. To co my widzimy jako kabel to tyslko kabel.

A pewnie sa pozwolenia uzgodnienia biurwa od papierkow etc. i jesli okaze sie ze dla 1 kleinta trzeba 20 roboczogodzin to przy obecnych marzach sie nie da,.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5947
  • 24187
  • 203

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta


@gilbannapisał(-a)

...

i pewnie więcej by nawet dał

...

 

Koszt położenia kabla światłowodowego, zwłaszcza w ziemi, jest znaczący. Opłaty aktywacyjne go nie pokrywają. Przy kilkusetmetrowych odległościach mówimy o liczbach czterocyfrowch. Znaczące modyfikacje projektu to też koszta. Problem nie jest trywialny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 186
  • 312
  • 2

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

Rozumiem. Ale przecież w tym wypadku kable światłowodowe są rozwieszone na słupach energetycznych. Więc w tym wypadku cena jest dużo niższa i najwyżej trzeba by dostawić jeden mały słupek, albo i nie i to wszystko.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57013
  • 684

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

@gilban  nie sam kabel stanowi, a punkt dystrybucji czyli skrzynka OPP. To od niej się mierzy dystans i instalacji

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

ehhh... sprawa wygląda tak.

Nexera raczyła odpisać na dziesiątego emaila i odpisali mi dosyć jednoznacznie że domu nie podłączą bo odległość od OTP do domu (długość kabla, nie w lini prostej) znacznie przekracza przyjęte w ich projekcie 120 metrów. Z ich pomiaru (mapka) wynika że najbliższa puszka jest oddolna 138metrów, Choć w rzeczywistości jest około 5m krócej. Odpisując na emiala wpadłem na pomysł że może dałoby rade do budynku gospodarczego się podłączyć w którym prowadzę działalność gospodarczą (w sumie to tam bardziej mi zależy na dostępie do internetu). Zgodzili się na przeanalizowanie możliwości podłączenia.

Niestety odpisali mi że zgodnie z ich decyzja biznesową w celu zapewnienia najwyższej jakości usług podłączają tylko do 120 a tu zong bo wyszło 123metry.

I tu może błąd jest po mojej stronie bo wysłałem im współrzędne nie z samego krańca budynku tylko trochę bliżej środka tak 1/4 od krawędzi budynku na mapie, żeby nie powiedzieli że tam budynku nie ma. Napisałem do nich jeszcze raz wiadomość z nowymi współrzędnymi tym razem mając pewność że będzie około 115/118 metrów. Współrzędne z samego rogu budynku.

Mam wrażenie że zainteresowali się tylko dlatego że budynek gospodarczy mogę wziąć Internet na firmę. Jeżeli to nie wypali to zostaje albo złapać kontakt z jakimś kierownikiem regionu, może list do zarządu ale wątpię że ktoś go przeczyta. Lub dogadać się z sąsiadem i poprowadzić intranet od niego.

 

Dziękuje za podpowiedzi, może ktoś kiedyś też będzie mieć problem i trik z budynkiem gospodarczym  się uda.