Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

Witam od grudnia 2023 w mojej miejscowości Parchanie gm. Dabrowa Biskupia firma Nexera zakończyła budowę oraz udostępniła do użytku sieć światłowodu.

Napowietrzna linia światłowodu jest poprowadzona po słupach energetycznych wzdłuż drogi naprzeciw mojego domu (po drugiej stronie ulicy) puszki przyłączeniowe ftth są zlokalizowane 2 słupy przed jak i 2 słupy za moim domem, około 130 metrów w jedna jak i w drugą stronę. Jeden słup energetyczny jest naprzeciw mojego domu 13 metrów od elewacji.

Problem polega na tym że sąsiad przed jak i sąsiad dalej mają zgodę na podłączenie, co też zrobili. Natomiast mój adres pominięto w ewidencji gotowych do podłączenia. Bot z nexery na emaila odpisuje ze nie można podłączyć światłowodu ze względu na zbyt duża odległość. 

Jak skontaktować się z nexerą (z człowiekiem a nie botem) aby wytłumaczyć sytuację. Nexera chwali sie też czat botem na stronie ale nigdzie go niewiedze, czy coś muszę zmienić aby napisać do nich nie przez email tylko przez czat bota?

Co mogę zrobić żeby nexera zgodziła się na podłączenie przez orange lub innego operatora, dodam iż operatorzy również nie widza problemu w podłączeniu, nawet proponowałem całkowite pokrycie kosztów projektowania oraz podłączenia.

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5897
  • 24005
  • 202

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

To jest forum Orange, nie Nexery. Próbowałeś zamówić usługę w Orange?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13817
  • 56847
  • 684

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

@Luigi  masz dwie drogi.

Pierwsza to zamówienie usługi w Orange ( co najlepiej jest zgłosić jako dorejonozowanie budynku) i tu Orange w Twoim imieniu wystąpi do Nexery o dodanie adresu ( no, chyba, że teren jest realizowany z dofinansowaniem że strony funduszy unijnych, co utrudnia sprawę dorejonozowanie z powodu ram projektu) na rzecz usług Orange.

To normalna procedura. Czasem skutkuje.

Kolejnym jest pismo bezpośrednie do Zatzadu Nexery o to samo, czyli dorejonozowanie adresu m

Mail czy czat to niewiele znaczące środki kontaktu. Pismo DW no UKE, to już jakiś środek przymusu do udzielenia odpowiedzi...........

Warto jest złożyć popyt zarówno na stronie UKE jak i Orange, oraz Nexery. To nie zaszkodzi 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

Rozumiem że jest to forum Orange, dlatego piszę o jakieś wskazówki tutaj ponieważ w Orange mam większość usług z których korzystam i chciałbym światłowód również mieć od tego dostawcy. Po zakończeniu budowy światłowodu Pani z Orange zbierała listę chętnych do podłączenia na którą się zapisałem, niestety obecnie nie mam z nią kontaktu. 

Sąsiad również miał problem bo jego też niebyło w ewidencji udał się do salonu I tak jak kolega wyżej pisał złożył wniosek o dorejonizowanie i po trzech tygodniach był już umówiony na podłączenie światłowodu.

Natomiast w moim przypadku w salonie powiedziano mi że nie da rady. Choć konsultant również złożył wniosek o dorejonizowanie, to po tygodniu zadzwonił do mnie z informacją o negatywnym rozpatrzeniu. I stąd moje pytanie o jakies możliwości, gdyż nexera olewa sprawę.

Poczytałem na necie i tu jest taka sama sytuacja. Ktoś pisał że nexera podłącza do 120 metrów od skrzynki lub studzienki. I to może być prawda bo zmierzyłem na mapie i mam 136m do jednej i 142 metry do drugiej.

W takim przypadku bot z Nexery zawsze odpisze mi że warunki techniczne nie pozwalają na podłączenie.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13817
  • 56847
  • 684

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

@Luigi  mimo wszystko pisz...po pierwsze, dostaniesz oficjalną odpowiedź, a po drugie....pisma do Zarządu firmy czasem czynią cuda 😉


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2625
  • 10806
  • 98

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

Cześć @Luigi 

Jeśli chodzi o dorejonizowanie czyli możliwość zgłoszenia zapytania o podłączenie budynku przez Orange ze środków własnych OPL (tzw. dorejonizowanie) Twojego adresu musi spełniać:

określone kryteria:

  • jest to zabudowa jednorodzinna (Klient indywidualny i SOHO)
  • budynek znajduje się w bliskiej odległości od istniejącej infrastruktury Orange (np. słup jest w odległości do 50 metrów od budynku), a w przypadku obszarów Nexery - wybudowana sieć Nexery znajduje się w pobliżu zgłaszanego budynku (do 100 metrów)
  • zostały już zakończone prace na danej ulicy/w danej miejscowości, co w praktyce oznacza, że budynki w okolicy mają już dostępną ofertę światłowodową
  • budynek znajduje się na obszarze, w którym Orange prowadzi inwestycje własne lub inwestycje w ramach programu POPC, albo gdy inwestycje POPC realizowane są przez firmę Nexera
  • nie ma konieczności przejścia przez działki/nieruchomości osób „trzecich” w celu podłączenia budynku.

@Luigiwydaje mi się że przyczyna odrzucenia Twojego zgłoszenia o dorejonizowanie może być to, że odległośc jest dłuższa niż 100 m.  

Więcej informacji w tym linku POPC – pytania i odpowiedzi https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

@Luigia próbowałeś zgłaszać zapotrzebowanie na światłowód pod Twoim numerem domu pod tymi linkami: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/  a także pod tym linkiem https://internet.gov.pl/

Także na stronie Orange  był kiedyś formularz deklaracja w sprawie przyłączenia światłowodu  tutaj w tym linku https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie albo możesz napisać taką prośbę o założenie światłowodu i wysłać do Orange taką prośbę na adres:  

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

z dopiskiem o dorejonizowanie

Musisz opisać dokładnie całą sytuację.

z prośbą o odpowiedź.

Także taką prośbę możesz napisać na adres Nexery podany poniżej:

Atrium Plaza, VIp.
al. Jana Pawła II 29, 00-867 Warszawa

z dopiskiem o dorejonizowanie

Musisz opisać dokładnie całą sytuację.

Z prośbą o odpowiedź.

https://www.nexera.pl/pl/contact-details/

Tutaj jest link do strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie.

Może te porady/wskazówki coś Ci pomogą

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2681
  • 9784
  • 51

Nexera- Odmowa podłączenia światłowodu, brak kontaktu z obsługa klienta

@Luigi mamy rozumieć że już byłeś w Orange i zgłosiłeś zapotrzebowanie na usługę. Orange skontaktował się z Nexerą i otrzymał negatywną odpowiedź tak?

Jeśli tak to nic już więcej nie zrobisz. Pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyć. Tylko trochę dziwna ta inwestycja Nexery jak w ciągu ulicy pozostawia budynek bez możliwości podłączenia. Projektant się nie popisał. Wystarczyło przesunąć jedną ze skrzynek rozdzielczych bliżej Twojej posesji.