Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadajnik


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nadajnik

Trochę nie rozumiem dlaczego chcesz mieć info kiedy Orange rozbuduje swój nadajnik. To nie zawsze przekłada na rozbudowę w TM. Orange ma garba w postaci roamingu krajowego dla Play i trochę mniej pasma. TM ma trochę więcej pasma, ale ma trochę MVNO u siebie jak i inną politykę zarządzania ruchem 🤷

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

No ale skoro pytałem w T-M i odpisali mi, że nadajnik zostanie zmoderiznowany do 2600, czyli co za tym idzie 2600 w T-M powinno pojawić się jednocześnie z 2600 Orange. A jak już 2600 pojawi się od Orange to 2600 w T-M to tylko kwestia czasu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nadajnik

@Nirmiq nie koniecznie. TM i Orange to dwóch niezależnych operatorów. Jak TM uruchomi u siebie LTE 2600, To Orange nie musi wcale tej częstotliwości udostępniać i na odwrót. Obok mojego miejsca pracy TM postawił nadajnik, Orange dołączył się ale dopiero za pół roku.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Ja cały czas o tym piszę i to rozumiem. Ale skoro nadajnik jest Orangea a T-M pisze, że odpalą na nim 2600 najpierw musi to zrobić Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nadajnik

@Nirmiq nie musi Orange pierwszy uruchamiać na tym maszcie LTE . Każdy operator może sobie sam niezależnie zamontować anteny i urządzenia do obsługi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nadajnik

Info na BTS Search o tym, że nadajnik jest Orange oznacza tylko tyle, że "maszt"/"słup" jest Orange. Nic poza tym. Musiałbyś zrobić fotki aktualne to można stwierdzić co tam jest.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

A tego to akurat nie wiedziałem. Ktoś mi kiedyś pisał, że tylko właściciel pozwoleń UKE na pasma może prowadzić prace na maszcie. Czyli sugerujesz mi teraz, że pomimo pozwoleń UKE Orangea T-M może mieć swoje plany modernizacyjne?

Ale jakby tak było to dlaczego to pasmo nadal się nie pojawiło. Tak jak pisałem wcześniej - w T-M już nic nie wiedzą o jakiejkolwiek modernizacji.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Sam masz jest akurat Plusa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nadajnik

Gdzieś czytałem analizy, że operatorzy w skali całej Polski ledwo 50% wykorzystują na stałe pozwoleń (ale licząc wszystkie pozwolenia radiowe, a nie tylko operatorów mobilnych).

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nadajnik

@Nirmiq UKE wydaje pozwolenia na użytkowanie danego zakresu częstotliwości. To operator dobiera sprzęt i ekipę do montażu.