Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadajnik


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nadajnik

Okej ale porównujesz ofertę TM z lejkami. Więc nie ma co się dziwić, że osiągasz różne prędkości. Z uwagi na to, że to forum Orange a nie TM nie będę wdawał się w szczegóły polityki zarządzania ruchem w TM.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

No rozumiem, ja też nie po to tu jestem. Nadal mnie dziwi jedna rzecz - dlaczego zniknęły plany rozbudowy nadajnika? Wydaje mi się to śmieszne i nierealne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nadajnik

Dam przykład olsztyńskiej dzielnicy Jaroty (ok DH Śliwa i dalej wzdłuż Kanta). Orange chce budować nadajnik. Ludzie protestują, Orange się wycofuje. Ok 2 tysięcy ludzi nie ma zasięgu nadal wewnątrz budynków.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

No ale w mojej okolicy nigdy nie słyszałem, żeby komuś jakiekolwiek protesty przyszły do głowy. Ten nadajnik stoi już dosyć długo i nikt nigdy z nim problemów nie miał.

Jak widzisz https://www.speedtest.pl/test/250527254 Internet nadal nie działa i nie zanosi się na to, by jeszcze teraz się sytuacja uspokoiła.

Tak swoją drogą, skaczący SINR w ustawieniach routera oznacza obciążenie?


EDIT: sprawdziłem prędkość na poszczególnych pasmach.

2100: nie działa w ogóle, niecały 0,5Mbit/s, jak podskoczy do 1 do cud.

1800: ciut lepiej: od 0 do 3 Mbit i skacze cały czas.

800: najlepiej: potrafi skoczyć do 8, oczywiście poczynając od 0.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nadajnik

Wyższy upload sugeruje lejek FUP. Sprawdzałeś na technice mobile TM czy go nie masz?

PS. Polecam inne fora jeśli szukasz pomocy z usługami TM.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Po pierwsze, gdyby był FUP download utrzymywał by się tylko określonego pułapu.

Po drugie, Internet w tej chwili działa tak: https://www.speedtest.pl/test/250543333  lecz nadal cały czas skacze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nadajnik

Niekoniecznie. Takie są lejki FUP w TM. Ewentualnie może po prostu fizyki się nie przeskoczy.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Pamiętam jak zrobili refarming tych pasm - Internet przez 3 - 4 miesiące działał bez żadnego problemu, stałe 20Mbit/s, może czasami lekko chrupło, to czemu teraz są, aż takie problemy. Kompletnie tego nie rozumiem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nadajnik

To pytanie warto kierować do TM bo tu forum Orange 🤷

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Wiem o tym. Gdy pytałem w T-M o datę modernizacji nie dawno, bo Internet działa słabo, bo po prostu nadajnik jest przeciążony odpisali mi, że wysłali już zgłoszenie do działu technicznego i że informacje o rozwiązaniu problemu z nadajnikiem dostanę w SMS-ie. Już 2 razy tak było. Pierwszy raz przyszło mi, że nie ma żadnych problemów. Za drugim razem niby był jakiś problem, ale, gdy rzekomo go rozwiązali Internet działał jeszcze gorzej.