Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadajnik


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12968
  • 53256
  • 618

Nadajnik

Masz dobre rozeznanie. Niestety brak jest info i planów rozbudowy 2600. Nadajnik podobno bliski przeciążenia, ale zasięg powinieneś mieć ok.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Na tak, zasięg mam ok. Zależy on od ustawienia routera na półce, na 1800Mhz i 2100Mhz mam po około 90-95 RSPR, jeśli dobrze ustawie router rotacyjnie.

A co do tego przeciążenia, każdy dzień wieczorem LTE nie działa w ogóle, bez znaczenia jakie pasmo, każde działa tak samo źle, prędkość oscyluje od 0-0,5Mbit i to pół Mbita jest totalnym maxem w tych godzinach, jak wskoczy więcej to cud. Zawsze przełączam się na 3G. Pamiętam jeszcze, gdy na nadajniku było tylko 800Mhz LTE i Internet w ogóle nie działal, też się łączyłem z 3G, lecz wtedy było łączenie nośnych (nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale 3G wchodziło w tryb DC+ bodajże) i prędkości oscylowały około 15Mbit i było to w miarę stałe. Teraz niestety jedna nośna poleciała na 2100Mhz i 3G chodzi po około 8Mbit, podczas, gdy LTE nie działa wcale. Zostałbym na tym 3G, ale niestety opóźnienie strasznie skacze i czasem jak z kimś rozmawiam to nie mogę z nim dogadać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12968
  • 53256
  • 618

Nadajnik

No cóż, na to, co wysyła nam dostawca nie mamy żadnego wpływu. Jedynie możemy sprawdzić jak działa urządzenie na zewnątrz (takie krótkie tety za pomocą przedłużacza elektrycznego, długiego kabla eth) wynosząc modem w kierunku odbiornika BTS (czy to tylko na zewnątrz czy też wyżej -balkon, okno na piętrze, wyłaz na dach...byle bezpiecznie). Warto zerknąć na możliwość podłączenia anten zewnętrznych do modemu . Lepszy odbiór-pewniejsza transmisja


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

https://zapodaj.net/7d4cc40ce1c62.jpg.html

Tutaj zdjęcie nadajnika, wyszło mi niestety tylko jedno ostre bo nie ukrywam, że trochę gonił czas i były wykonywane na szybko. Ostatnio bardzo rzadko przejeżdżam obok, ale mam wrażenie jakby było więcej anten/inne anteny? Takie mam wrażenie. Jakby było coś niewidoczne to koło 20-ego znowu będę przejeżdżał obok.

Jeszcze jeśli chodzi o nadajnik - Plus ma tam bardzo dziwną konfigurację sektorów, nie wiem, czy jest to niedociągnięcie na stronie mapką nadajników, ale jest tam tylko jeden sektor 900Mhz LTE i 2 1800Mhz LTE.

EDIT: Żeby oddalić zdjęcie na tej stronie: CTRL i scroll myszki w dół (dla osób niewiedzących - bo czasami ludzie dopytują)
EDIT2: Jeszcze zapomniałe dopisać - Internet od początku lipca bardzo przyśpieszył. Przez dzień niemalże stałe 20Mbit, wieczorem skacze, ale nadal jest 20. 2600Mhz nadal nie ma. Nie wiem, czy wprowadzili tą nową radiolinię, czy po prostu osoba drenująca sektor pojechała na wakacje.

Tak działa pojedyncze pasmo 2100Mhz: https://www.speedtest.pl/test/251788638

LTE 800 - również dobija do 20, ale bardzo mocno skacze.

LTE 1800 - niemalże marte, ledwo 5Mbit i również mocno skacze.

Pozdrawiam serdecznie


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Błąd aplikacji, czy coś się zaczyna dziać? Dodam, że co jakiś czas się pojawia, normalnie mam 3 pasma w agregacji i co kilka minut pojawia się agregacja 4cc.


Screenshot_20200726-151352.png

______________

* Usunięto pusty spoiler – moderator Kinga


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Nie zdążyłem już edytować, więc piszę jeszcze raz.

Przeanalizowałem screenshoty, które zrobiłem i wywnioskowałem, że sektor z pasem 2600Mhz ledwo zahacza o mój telefon zasięgiem. Zwróćcie uwagę na PCI 493. Parametry sygnału śladowe. Nie piszcie, że po prostu nie jestem w zasięgu (czy też, że mieszkam w dziurze). W czasie gdy mi łapało to pasmo byłem na wzgórzu, bezpośredni kontakt wzrokowy z nadajnikiem 3 km dalej, żadnych drzew po drodze bo nadajnik również na wzgórzu. Play w tym samym miejscu na ich 2600 ma -80 dBm RSRP.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Witam serdecznie,

Wracam z pytaniem o nadajnik, o którego pytałem na początku wątku. Aktualnie Internet działa fatalnie. Wyłączyli z 2 dni U2100, czyli jedyne pasmo, które jako tako działało i teraz jest totalne 0. Prędkość spada niekiedy do kilobajtów i jest to niestety nieco żenujące. Chciałbym się dopytać, czy nie pojawiły się jakieś plany odnośnie modernizacji?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Nadajnik

@Nirmiq zrób jutro zgłoszenie na infolinii lub na czacie. Możesz również dopytać się o ewentualne plany rozbudowy.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Już nie ma możliwości sprawdzenia tutaj, jak robił to Pan niegdyś?