Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadajnik


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Jeszcze jedno - może być tak, że T-M podawał termin prac modernizacyjnych tzn. założyli i skonfigurowali anteny, są gotowe do uruchomienia, lecz samo uruchomienie ich jeszcze nie nastąpiło?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Nadajnik

Niekiedy to trwa. Być może też wpłynął protest społeczny. Eko-aktywistów pełno. Tym bardziej trwała kampania wyborcza.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Wiem o co Ci chodzi, ale nie do końca o to mi chodziło. Przedwczoraj pisałem do T-Mobile, czy mają już informacje o modernizacji, odpisali, że nie posiadają żadnych informacji o planowanych pracach modernizacyjnych na tym nadajniku, a przecież uruchomienie pasma nie wymaga już żadnych prac na maszcie. Jeszcze na końcu roku 2019 pytałem o modernizacji, pisali, że na 6 marca 2020 jest planowane "oddanie pasma" na nadajnik, czyli co to może oznaczać w praktyce? Powieszenie anten, czy uruchomienie go?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Nadajnik

A wszystkie urządzenia są na nadajniku? Jeśli tak, to też trzeba dograć częstotliwości z innym operatorami w danym miejscu. Wykonać pomiary. Jakieś 2-3 miesiące, ale przy covidzie zejdzie z pół roku. O ile nikt nie protestuje. Kwestia zasilania. Nadajnik jest podpięty przewodowo czy jest jakaś radiolinia? może ona ma małą pojemność?

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Czy są wszystkie urządzenia? Tego to nie wiem, bo nie do końca znam się na antenach od LTE, natomiast co do nadajnika - radiolinia, gdzieś pod koniec roku 2019 Orange powiększył ją z 2x183Mbit na 2x380Mbit, wtedy też był pierwszy termin modernizacji do 2600. Oczywiście odnalazłem to na wykazie UKE radiolinii. W praktyce - nie wiem, czy modernizacji radiolinii weszła w życie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Nadajnik

A możesz kiedyś zrobić zdjęcie urządzeń na tym nadajniku?

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Spróbuję je zrobić w czwartek - będę przejeżdżał obok masztu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Nadajnik

Cześć,

 

Jeśli będziesz obok nadajnika, a masz telefon, który się do niego loguje zawsze możesz sprawdzić dostępne pasma NetMonsterem (do pobrania ze sklepu Play)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Nadajnik

Cześć,

 

Mógłbyś podać nazwę miejscowości, bo na tym ID (wedle wróżenia z fusów...:)…) jest już 2600, a rozbudowuje się 800-ka. Nawet 5G jest... Dziwne....


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 74
  • 0

Nadajnik

Nadajnik stoi w Ogrodzonej na ulicy Wiedeńskiej, przy drodze ekspresowej. Obok jest masz Play. Wiem o tym, że mogę sprawdzić pasma NetMonsterem, nawet mam telefon agregujący 4 pasma, ale 2600 nie wyłapałem ani na Orange'u ani na T-M. Mam telefon działający na infrastrukturze Play, Play normalnie agreguje 4 pasma nawet u mnie w domu, Orange wymuszam poprzez roaming krajowy, agreguje max 3 pasma oprócz 2600, T-M przekładam z routera, również max 3 pasma.