Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2


@qszyhunapisał(-a)

Właśnie pogrzebałem w "Atlasie szerokopasmowego dostępu do internetu" na stronie UKE (https://mapbook.uke.gov.pl) i odkryłem, że zarówno mój adres, jak i inne z mojej ulicy w Wawie Wawrze, których nie podłączono do światłowodu w ramach POPC, figurują tam jednak jako tzw. czarne plamy, a więc jako już posiadające taki dostęp. 

I tu pytanie do fachowców: czy dane w tymże "Atlasie" powinny odzwierciedlać stan faktyczny, a może najbliższe plany? A może to luźne dostarczającego te dane? 


Stan faktyczny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2


@marko25napisał(-a)

https://www.telko.in/jerzmanki-czyli-biala-plama-w-zasiegu-sieci,0


Przykre ale prawdziwe. Identyfikacja adresów odbywa się zza biurka i przy użyciu baz paszportyzacji. Żeby uniknąć takich wpadek jak w artykule identyfikacja musiałaby odbywać się w terenie. Pytanie tylko kto by miał to robić i za ile ? W Orange nie ma ludzi do tego. Trzeba by uruchamiać nowe etaty co dodatkowo podniosłoby koszty dla firmy. Partner techniczny też tego nie zrobi za darmo. A płacić komuś tylko za to że potwierdzi to co już wiadome było zza biurka też wydaje się bez sensu. Ewentualnie zaprzeczy że w terenie jest inaczej i adres kwalifikuje się jako biała plama co przeniesie się na rzetelne i aktualne bazy UKE. Tylko czy taka rzetelność baz jest warta wywalania dodatkowych pieniędzy. Pewnie nie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Typowe, orange chwali się że wysyła do UKE dane wątpliwej jakości 

ja się wgl dziwie regulatorowi że jakiś kar za to nie dają. lub nie wprowadzą jakieś procedury odwoławczej z poziomu klienta


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Żaden operator nie ustala adresów do POPC. Poza tym konsultacje trwają ponad 10 lat i ludzie gdy słyszą od znajomych, to budzą się. Gdzie byliście 10 lat temu?

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

@Piotrekk85, do kogo te uwagi? Gdzie byliśmy? Byliśmy w pracy, w domu, w swoich codziennych sprawach, etc. Czy oczekujesz, aby każdy konsument usług telekomunikacyjnych był specjalistą i śledził serwisy branżowe? Dlaczego w kółko obwiniasz nas i nasze samorządy? Co to wnosi? A co zrobiły instytucje zaangażowane w przeprowadzenie POPC  i operatorzy w kierunku dotarcia do nas i przeprowadzenia skutecznych konsultacji? Jaka została przeprowadzona kampania informacyjna? Ja o istnieniu POPC dowiedziałem się dopiero z tego forum i to też po dostrzeżeniu, że w okolicy pojawiły się nowe słupki, więc zacząłem poszukiwać informacji, kiedy zostanę podłączony. Wcześniej interesowałem się, kiedy dotrze do nas światłowód, a jakże! Wiedziałem, że osiedle "jest w planach", od monterów przy szafkach i z informacji na infolinii, więc uzbrojony w cierpliwość czekałem, dokładnie jak często tu na forum doradzasz. A że plan modernizacji objął połowę osiedla - skąd miałem wiedzieć? Skąd pomysł, że jak ulica, osiedle, wioska, "będą robione" to ja mogę zostać pominięty? W powszechnym odbiorze właśnie tak to działa i mało kto zdawał sobie sprawę, że musi czegoś dodatkowo przypilnować, i że były jakieś konsultacje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Uwagi do wszystkich narzekających na Orange.

Konsultacje społeczne odbywają się od 2010 roku. Były wysyłane listy ok 2012 roku, odzew zerowy. Orange (czy dawna TP) też dzwoniło swego czasu z różnymi kampaniami. Netia też. Teraz adresy podzielone, trzeba wydać kasę, bo trzeba będzie zwracać.
Niebawem jak będzie kolejny sześcioletni budżet UE będzie nowa kasa.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

@Piotrekk85  mieszkam tu od 10 lat i mam usługi Orange. Pierwsze słyszę, że były jakieś kampanie o POPC. Sam doszedłem do projektu i dokumentow, gdzie jestem ujęty i trzykrotnie przełożony w terminie realizacji. Mimo, że od roku się interesuję, pisze, zabiegam nie mam żadnej pewności co do dotrzymania ostatecznego terminu jak i tego czy w ogóle dostanę ten dostęp...czy to norma??


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

To się nie nazywało POPC. To było zbieranie białych plam i popytu na usługi - po prostu. W Olsztynie na Żołnierskiej kiedyś było call center co dzwoniło m.in. do klientów Orange i Netii. Najczęstsza odpowiedź - a weź Pan sobie ten internet w ch...

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Tu potrzebna była cała kampania, wspierana przez wszystkie zaangażowane instytucje, a nie jeden list od operatora, być może przemycony w kopercie wraz z rachunkiem miesięcznym. Ja nie przypominam sobie takiego listu. Nie zaprzeczę, że go nie było, ale dzisiaj nie mogę pamiętać. No ale skoro nie pamiętam, nie utkwił mi w pamięci, a więc nie został dostarczony w sposób przykuwający uwagę i odróżniający go od innych bezużytecznych informacji. Nie pamiętam też telefonu od operatora. Być może byłem wtedy w pracy albo myślałem, że chce mi przedłużyć umowę na niekorzystnych warunkach. Akcje informacyjne (bo "kampania" to określenie na wyrost), jeżeli były prowadzone, to bardzo miernie, tylko dlatego żeby być przeprowadzone, a nie po to, żeby dotrzeć do zainteresowanych i przynieść oczekiwany (?) skutek informacyjny.