Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

W czerwcu na mojej ulicy w Wawrze w Warszawie Orange podłączył kilka budynków do światłowodu w ramach POPC2. Drugie tyle pominął. Traf chciał, że jestem pierwszym pominiętym, a światłowód kończy się u mojego bezpośredniego sąsiada. Od ludzi z Orange dowiedziałem się, że mojego adresu i kolejnych nie ma na liście zakwalifikowanych w ramach POPC2. 
I tu pytanie o kryteria: kto i na jakiej podstawie kwalifikuje budynki do podłączenia do światłowodu? Bo są to sytuacje kompromitujące: na sąsiedniej ulicy (nota bene prywatnej), zaraz za moim płotem, zakwalifikowano do podłączenia światłowodu ruderę, w której od ok. 10 lat nikt nie mieszka, a budynek nawet nie jest podłączony do sieci energetycznej. Oto zdjęcie budynku zakwalifikowanego w ramach POPC2, adres Zwoleńska 100, Warszawa. Gratulacje dla przygotowujących listę, odstawiacie niezłą fuszerkę 😞   

rudera.JPG

 

____________

* W temacie doprecyzowano etykiety - Wiktor

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Cierpliwość została nagrodzona. Po pół roku pisania wniosków o przyłączenie, o interwencję, a także skarg, udało się. Dorejonowali, podłączyli. Hura!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

98 ODPOW. 98

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

He, he no fajnie 🙂 Z pytaniem chyba musisz się zwrócić tutaj https://cppc.gov.pl/o-cppc/kontakt


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

A tu mapka budynków zakwalifikowanych do światłowodu w ramach POPC2. Rudera bez prądu zakreślona na czerwonorudera 2.JPG


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

7 czerwca wysłałem skargę na pominięcie mnie w POPC2 - do ministra cyfryzacji, UKE, Instytucji zajmującej się tym projektem, ministra funduszy i do wiadomości do Orange oraz przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie (niech wiedzą, jak wydawane są fundusze z UE). I zgadnijcie kto odpowiedział? Tylko przedstawicielstwo KE, które przekazało skargę dalej do Brukseli. Reszta instytucji milczy.

 

Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że niezamieszkana rudera bez prądu została zakwalifikowana do światłowodu w ramach POPC2. Nie omieszkam użyć tego argumentu w dalszym postępowaniu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Marderze, do https://cppc.gov.pl/o-cppc/kontakt też skargę napisałem. Bez odzewu. Numer telefonu wskazany jako infolinia/centrala milczy. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

W taki razie mam rozumieć że piszesz tutaj tylko tak informacyjnie bo pomóc Ci tu nikt nie pomoże. Kwestie z adresami są znane i poruszane dość często na tym forum.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Marderze, a może by tak pozew zbiorowy złożyć na niejasne kryteria doboru adresów? 

Jak w każdym razie będę skarżył instytucje państwowe za bezczynność - jeśli nie zareagują na moją skargę


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Ktoś chciał dobrze a wyszło jak zawsze 🙂 Powinna być większa weryfikacja adresów, szczególnie w terenie. Tylko pewnie nie ma komu tego robić. Samorządy przeciążone to gdzie jeszcze by ktoś znalazł czas na wizję w terenie z tabelką Excel-a w ręku.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12698
  • 52257
  • 596

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Z tego, co wiem jest sporo takich ślepo wytypowanych adresów. Pytałem kiedyś jak to działa i otrzymałem odpowiedź, że jak po zrealizowaniu inwestycji dla wszystkich adresów ujętych w POPC zostaje wykonana analiza niewykorzystanych rezerw i zapasów na instalacji FTTH i są dodawane adresy "nieobsłużone" z tego rejonu. Trzeba czekać, ale i monitować...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Kryteria doboru adresów do podłączenia światłowodu w ramach POPC2

Dziś ruszyły konsultacje https://www.telko.in/cppc-tworzy-kolejna-mape-bialych-plam-internetowych polecam warto napisać.