Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kraków - światłowód na ulicy, lecz nie podłączony do domu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Kraków - światłowód na ulicy, lecz nie podłączony do domu

Witam, wprowadziłem się do domu wielorodzinnego praktycznie w centrum Krakowa, jestem klientem Orange i posiadam internet domowy do 80 mb/s, który działa wręcz dramatycznie. Od kilku dni staram się znaleźć jakiekolwiek połączenie światłowodowe w mojej okolicy i zauważyłem że domy obok, na tej samej ulicy posiadają połączenie światłowodowe z Orange... Mam wielką prośbę, żeby ktoś mógł mi wyjaśnić jakie kroki mogę podjąć w stronę tego, aby dom w którym mieszkam również miał takie połączenie.

 

 

 

________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" i doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Kraków - światłowód na ulicy, lecz nie podłączony do domu

@dudeczek272 

Czy próbowałeś zamówić usługę przez portal Orange?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Kraków - światłowód na ulicy, lecz nie podłączony do domu

Wszedłem na stronę Orange, wpisałem adres zamieszkania w zakładce internet domowy i wyskoczyła mi moja aktualna oferta, wiec stwierdziłem że nic tam więcej nie zdziałam.

 

2.png

 

1.png

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Kraków - światłowód na ulicy, lecz nie podłączony do domu

@dudeczek272 dom wielorodzinny z klatkami schodowymi, czy szeregowiec z osobnymi wejściami prosto z ulicy?

Czasami Orange do domów wielorodzinnych dodaje dziwne oznaczenia, np literę "U" przed numerem mieszkania.

Sprawdź jeszcze, czy sąsiednia zabudowa nie ma przypadkiem podłączenia w ramach POPC, czy własna inwestycja Orange. Jeżeli własna i westycja, to powinno udać się podłączyć światłowód. W przypadku POPC, może to potrwać dużo dłużej.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Kraków - światłowód na ulicy, lecz nie podłączony do domu

@ketrasaArtur Jest to dom wielorodzinny z klatką schodową. Wejście jest na początku ulicy, przy skrzyżowaniu ulicy głównej z ulicą prowadzącą do kilkunastu domów. Podsyłam screenshoty poniżej z rządowej wyszukiwarki usług.... A w jaki sposób i gdzie mogę sprawdzić które zabudowania są podłączone w ramach POPC lub własnej inwestycji Orange.

 

3.png

 

4.png

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Kraków - światłowód na ulicy, lecz nie podłączony do domu

@dudeczek272 wygląda, jak by to była linia Orange, nie z programu POPC. Można podpytać się równiez sąsiadów.

Warto też sorawdzić, co w salonie powiedzą.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Kraków - światłowód na ulicy, lecz nie podłączony do domu

@dudeczek272 w takim przypadku że bloki obok mają sieć od razu powinna ci się zapalić czerwona lampka. Pierwszy krok idź porozmawiać z Zarządcą lub właścicielem budynku. I pierwsze pytanie czy Orange zwaracał się z pismem, mailem lub telefonicznie w sprawie budowy sieci światłowodowej. Jeśli tak to co się wydarzyło że do tej budowy nie doszło? Jeśli nie to udaj się do salonu i tam zapytaj bo mapy często nie są aktualizowane i mogą zawierać błędy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Kraków - światłowód na ulicy, lecz nie podłączony do domu

@dudeczek272 Tu trochę informacji i  zweryfikujesz czy adres jest w projekcie POPC 

POPC – pytania i odpowiedzi - Nasz Orange