Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koszt przyłączenia sieci do domu


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1986
  • 11311
  • 50

Koszt przyłączenia sieci do domu

jeśli to są 2 odrębne budynki (nie bliżniak) to nie za bardzo to legalne, jak chcesz na jednym przyłączu mieć 2 usługi z Orange.... Legalnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12695
  • 52248
  • 596

Koszt przyłączenia sieci do domu

@IreneuszCD  jeśli to  kabel przynajmniej dwuparowy, to każda z nich będzie miała swoją unikalna trasę.  Od centrali do budynku. To, że kilka usług idzie  równolegle w jednym wieloparowym kablu  instalacyjnym to rzekłbym norma.. po to są właśnie takie kable.  O ile wykonanie całkiem nowego przyłącza tego typu mogłoby budzić wątpliwości, o tyle instalacja zastaną z wykonaniem odgałęzienia zgodnie ze sztuką  nie budzi moich  obaw o nielegalną  instalację 

Troszkę w tym siedzę i znam uwarunkowania instalacyjne 

Nie doczytałem o dwóch różnych posesjach, a tylko donach i zgodzie na tranzyt 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1986
  • 11311
  • 50

Koszt przyłączenia sieci do domu

@agat13  było pisane w temacie, że brak wolnego portu, to jak chcesz to podłączyć do centrali?

Jakoś w temacie nie doczytałem, że rodzice autora tematu, mają 2 niezależne instalacje do domu doprowadzone 4pary aktywne. Choć bywały Takie opcje kiedyś, nie zaprzeczam, sąsiadka tak ma, ale tam były 2 usługi osobne od razu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12695
  • 52248
  • 596

Koszt przyłączenia sieci do domu

@IreneuszCD  braku portów się nie doczytałem.. było o braku warunków z powodu braku przyłącza. 

Instalacja może być jedna, wieloparowa, co nic nie zmienia. Każdy abonent musi mieć własną trasę pary miedzianej tylko dla siebie od centrali do modemu. Jakimi kablami przebiega, nie ma znaczenia 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1986
  • 11311
  • 50

Koszt przyłączenia sieci do domu

Przeważnie jedna para jest aktywna, jak są dwie to rodzice musieli by autora tematu, mieć 2 usługi Orange, o tym nie wspomniał, jak mają szansę na aktywację 2 usługi, to jest szansa, jak nie to nici z podłączenia 2 domu, inna sprawa to stan tych kabli, jak mają 15 lat czy więcej, to kiepsko to widzę (Internet).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12695
  • 52248
  • 596

Koszt przyłączenia sieci do domu

@IreneuszCD  nie przesądzajmy, za mało danych. To tylko nasze luźne  dywagacje. Jedno pewne, negatywny wywiad że względu  na brak czy wysokie koszty przyłącza mojego można upozytywnic robiąc w miarę możliwości instalacje tranzytowa. I tak monter decyduje 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1986
  • 11311
  • 50

Koszt przyłączenia sieci do domu

@agat13  odżałował bym te 1k zł i niech ciągną kabel od centralki, więcej to kosztować nie będzie, może 800zł nawet, świeży kabel to do 80Mb/s gwarantowane,. Internet Mobilny ma ograniczenia GB, średnio do użytku się nada, jak słaby sygnał jeszcze, to i bardzo wolny będzie, tani też nie jest.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12695
  • 52248
  • 596

Koszt przyłączenia sieci do domu

@IreneuszCD  mam troszkę odmienne zdanie. Ja bym zapiął modem lub miernik na końcówce tego kabla u rodziców i ocenił prędkość. Strata na kilkunastu metrach odgałęzienia będzie niewielka ( kwestia moze 2dB tlumienia)

Dopiero wtedy bym się zastanawiał. 

Biorąc pod uwagę fakt szybko rozwijającego się FTTH, to może być niepotrzebny wydatek 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1986
  • 11311
  • 50

Koszt przyłączenia sieci do domu

@agat13  zakładasz z góry że 2 pary są aktywne?

Można miernikiem szybko to sprawdzić, to fakt, jak jest napięcie to ok, jak nie to kicha.

Światłowód nawet w miastach nie idzie szybko, co dopiero na peryferiach.

U mnie jakby pierw nie było sieci prywatnej (małe osiedle), to potem firma większa by tam nie wkroczyła, tak to przyszli na gotowe i po czasie światłowód zamiast miedzi dali 😉


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2040
  • 7461
  • 28

Koszt przyłączenia sieci do domu


@IreneuszCDnapisał(-a)

inna sprawa to stan tych kabli, jak mają 15 lat czy więcej, to kiepsko to widzę (Internet).


skąd przekonanie, że 15 letni kabel to zły kabel? Chyba przesadzasz. Złącza na trasie mogą się starzeć i wpływać na jakość, ale to są miejsca łatwo dostępne i łatwo naprawialne.