Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koszt przyłączenia sieci do domu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Koszt przyłączenia sieci do domu

Centrala jest około 100m od mojego domu, z tego co mówił ten monter to 70-80Mb/s osiągalne. Z resztą jutro zobaczymy cóż ten człowiek powie 🤔


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Koszt przyłączenia sieci do domu

@poprostumateo 

1 Nie, koszt ten jest wyższy.

2 Nie, operator ponosi koszty wykonania instalacji. Klient płaci umowną kwotę aktywacyjną po zawarciu umowy. Ma się ona nijak do kosztów przyłącza.

 

Ktoś tu zeznaje nieprecyzyjnie. Może zawarłeś już umowę w tym saloonie? Wtedy technik tylko sprawdzi warunki techniczne. Ale kontaktu do technika nikt nie dostaje, to on się umawia na wizytę. Więc coś się nie zgadza. Bez reszty.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Koszt przyłączenia sieci do domu

Może za ładne oczy dostałem nr do technika 😉

A umowy w ciemno żadnej nie podpisywałem bo tu właśnie chodzi o koszty. Jeżeli będę musiał pokryć koszty i pójdą one w tysiące to wolę w domu nie mieć internetu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Koszt przyłączenia sieci do domu

@poprostumateo Polityka Orange jest taka że nie buduje on nikomu czegoś za pieniądze klienta. Mogą wysłać tylko technika celem określenia warunków technicznych. Jeśli są pozytywne to Orange podłączy Cię na swój koszt. Jeśli nie to dostaniesz odmowę i tyle. Nie płać żadnym domorosłym telemonterom ani elektrykom. Akcje budowy przyłączy na swój koszt odbywają się bardzo rzadko i dotyczą większej grupy klientów np cała ulica. Zajmują się tym firmy które współpracują z Orange. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Koszt przyłączenia sieci do domu

tak jak wspomniał @marder budowy laczy z kosztami partycypacji to robi Orange S.A dla firm - najczesciej sa to sieci dedykowane, z SLA, z umowami wieloletnimi. To sa inne pieniadze i inne warunki.

 

Podlaczanie sieci szarakom, nam indywidualnym to tez interes, ale o zupelnie innej stopie zwrotu i innym ARPU. Jesli ktos gdzies ma formulke ze koszty przylacza/dorejonizowania maja wyniesc nie wiecej niz X to jak bedzie wiecej to nie robimy bo nie oplaca sie.

 

Zauwazmy ze siec dla indywidualnych to jest zawsze best effort. W DSL dawnym po miedzi dla firm byly inne uslugi i inne priorytety wtedy, czy byl inny routing, inne serwery dns  to nie wiem.

 

Korpo patrzy na wzrosty a same wzrostyx detalicznych uzysuzkodnikow nie sa wazne. Zreszta to orange ostatnio zaczyna uznawac wedle prasy branzowej prepaidy zywe czyli te, co cokolwiek platnego zrobily w ciagu ostatnich raportowanych 3 miesiecy, wczesniej bylo 12 miesiecy.

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Koszt przyłączenia sieci do domu


@poprostumateonapisał(-a)

Może za ładne oczy dostałem nr do technika 😉

Raczej ktoś próbuje Cię nabić w butelkę.

A umowy w ciemno żadnej nie podpisywałem bo tu właśnie chodzi o koszty.

Na każdej umowie są koszty wyszczególnione, więc ni ma mowy o podpisywaniu "w ciemno"

Jeżeli będę musiał pokryć koszty i pójdą one w tysiące to wolę w domu nie mieć internetu.

Nie ma takiego zwierzęcia.


 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Koszt przyłączenia sieci do domu


@impetiginisationapisał(-a)

Podlaczanie sieci szarakom, nam indywidualnym to tez interes, ale o zupelnie innej stopie zwrotu i innym ARPU.


co to jest ARPU?

Anonim

Nie dotyczy

Koszt przyłączenia sieci do domu

@pirenej 

ARPU (skrót z ang. average revenue per user – średni przychód na użytkownika) – miara używana m.in. przez operatorów telekomunikacyjnych do określenia miesięcznego przychodu (rozmowy, wiadomości, usługi itp.) na jednego użytkownika sieci (abonenta). 

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Koszt przyłączenia sieci do domu

@poprostumateo, cóż ten człowiek powiedział?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Koszt przyłączenia sieci do domu

Tak w skrócie mówiąc nie ma warunków do przyłączenia mnie do sieci, ale jeżeli sąsiad obok się zgodzi to można od niego pociągnąć kabel do mnie. A, że sąsiadami są moi rodzice, którzy mają stare przyłącze telefoniczne z telekomunikacji to można kabel pociągnąć do mnie 🙉