Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

Witam.

 

Gdzie mogę sprawdzić czy mój adres jest w trakcie realizacji do podłączenia światłowodu, lub czy jest już taka możliwość? Dodam, że przez tydzień były montowane na słupach skrzynki oraz były prowadzone kable światłowodowe i od tygodnia nic nie wiadomo co dalej, a jestem ciekaw, kiedy mniej więcej będzie możliwość podłączenia. Pozdrawiam.

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 83

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

Cześć @Res_13   widzę że  na stronie Wyszukiwarka UKE są dostępne tylko 4 adresy co do planowania rozbudowy POPC ale znalazłem tą stronę internet.gov.pl.  Mieszkańcy budynków w całej Polsce mogą sprawdzić, jaki jest u nich zasięg. Po wejściu na stronę i podaniu adresu wyświetli się mapa. Trzeba ją powiększyć, by na budynkach ukazały się znaczniki – niebieskie kropki, gdy jest internet i białe, gdy ofert brakuje.  Jeżeli wpisuje się dane czyli Głowno ul. ks. Stanisława Konarskiego  to pojawiają się numery budynków abyś mógł sprawdzić swój budynek musisz przybliżyć i kliknąć na swój numer domu.Jeśli klikniesz  to znajdziesz takie informacje jak:

Zgodnie z przepisami prawa, nazwa przedsiębiorcy jest ukryta.

  • medium transmisyjne: światłowodowe
  • rodzaj usługi: hurtowa
  • maksymalna przepustowość (downlink): 1000 Mb/s
  • planowany termin rozpoczęcia świadczenia usług: 31.12.2023
  • status: w realizacji

Widzę że w jednym  budynku nie ma  planowanej rozbudowy  nr 26 może nie zostało zgłoszone.

@Res_13według tych danych planowany termin rozpoczęcia świadczenia usług: 31.12.2023

Przesyłam Ci linka gdzie to możesz sprawdzić https://internet.gov.pl/map/?center=2195029.198223654%3B6795151.692121218&zoom=17.603184390246234

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

@Res_13 czy realizacja jest z programu POOC, czy inwestycja własna?

Najlepiej realizującego inwestycję podpytać, monterów, którzy kładli światłowód. To że został położony, nie znaczy, że już gotowe do podłączenia. Może jeszcze potrwać kilka tygodni.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

@Res_13 tu masz podpowiedzi fazie szukać info 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Punkt 8. Warto napisać do zespołu cppc zapytanie o realny termin inwestycji

W tym wątku masz adresy  mailowe 

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d... 

Na stronie UKE w zakładce "sprawdź zasięg" będzie widać jakie firmy świadczą jakie usługi na Twoim adresie, a może i plany inwestycyjne będą ujęte. https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Jak chcesz, podaj adres, my znajdziemy😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

Wydaje mi się, że to POPC. Przez tydzień na 3 samochody robili to, konfigurowali/spawali mufy, zakładali, zdejmowali no i teraz od tygodnia jest cisza. Z tego co dowiedziałem się od montera, to jest to robione dla Orange, a na końcu ulicy już zaczyna się Toya. Myślałem, że to kwestia tygodnia jak będzie można już ubiegać się o podłączenie, a jednak na stronie orange nadal mam ofertę zwykłego miedziaka do 80mb/s.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

Jeśli chodzi o adres, to jest to Głowno (95-015), ul. Konarskiego. Sprawdzałem wcześniej w sumie na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ i tam nawet nic nie ma, a co dziwne powinno, bo cała infrastruktura wisi na słupach gotowa już.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

U mnie jak skończyli kłaść światłowody na ulicy to minęło od 3-4 tygodni zanim baza została zasilona w nowe adresy. Cierpliwości. Zdecydowanie szybciej to było w przypadku bloków. Tam po kilku dniach były mieszkani gotowe do składania zamówień. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

U mnie firma lokalna realizowała z własnych środków, to od położenia światłowodu do podłączenia internetu czekałem około miesiąca. Na wsi realizowane było z programu POOC, to czekałem 1,5 roku.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

@Res_13 Ja nie znajduję żadnych info na temat inwestycji w twojej miejscowości. W tym rejonie operuje Fiberhost, ale u nich tez zero informacji. Złap techników, bo to może być firma lokalna, która podpisała umowę o wykorzystanie słupów...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 1

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

Tu mozesz zobaczyć czy realizowane jest z POPC https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Na Konarskiego jest dostepne 4 adresy od TOYA 

Zas na SIDISIS.PL  napisane jest, ze sa planowane inwestycje na twojej ulicy

U mnie podwieszali/kopali w styczniu z POPC i dopiero po 6 msc będzie możliwość podlączenia moj temat 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 83

Jak sprawdzić kiedy będzie możliwość podłączenia światłowodu?

Cześć @Res_13   widzę że  na stronie Wyszukiwarka UKE są dostępne tylko 4 adresy co do planowania rozbudowy POPC ale znalazłem tą stronę internet.gov.pl.  Mieszkańcy budynków w całej Polsce mogą sprawdzić, jaki jest u nich zasięg. Po wejściu na stronę i podaniu adresu wyświetli się mapa. Trzeba ją powiększyć, by na budynkach ukazały się znaczniki – niebieskie kropki, gdy jest internet i białe, gdy ofert brakuje.  Jeżeli wpisuje się dane czyli Głowno ul. ks. Stanisława Konarskiego  to pojawiają się numery budynków abyś mógł sprawdzić swój budynek musisz przybliżyć i kliknąć na swój numer domu.Jeśli klikniesz  to znajdziesz takie informacje jak:

Zgodnie z przepisami prawa, nazwa przedsiębiorcy jest ukryta.

  • medium transmisyjne: światłowodowe
  • rodzaj usługi: hurtowa
  • maksymalna przepustowość (downlink): 1000 Mb/s
  • planowany termin rozpoczęcia świadczenia usług: 31.12.2023
  • status: w realizacji

Widzę że w jednym  budynku nie ma  planowanej rozbudowy  nr 26 może nie zostało zgłoszone.

@Res_13według tych danych planowany termin rozpoczęcia świadczenia usług: 31.12.2023

Przesyłam Ci linka gdzie to możesz sprawdzić https://internet.gov.pl/map/?center=2195029.198223654%3B6795151.692121218&zoom=17.603184390246234

Pozdrawiam 🙂