Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange

Dzień Dobry, od niedawana mieszkam w Lutyni na ul. Jagodowej. Lutynia jak i wiele podobnych miejscowości to obszar podmiejski Wrocławia, gdzie domy wyrastają jak grzyby po deszczu. Mimo tego, że ceny działek są mocno wywindowane w górę, nie przeszkadza to inwestorom i z kwartału na kwartał przybywa nowych domów. Jednak Orange nie jest takim inwestorem. Czytam o programie POPC i widzę 16 gospodarstw. Pytam mieszkańców nowych osiedli i domów - tylko internet radiowy. Jest 21 wiek, a w takich miejsca wokół wielkich aglomeracji nie inwestuje się w łącza światłowodowe. Tu nawet nie ma zasięgu z nadajnika BTS. Nie wiem czy mieszkańcy takich miejscowości jak moja mają sobie sami ciągnąć te światłowody z Wrocławia, a wtedy łaskawie Orange zgłosi się po abonament?

22 ODPOW. 22

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange

@Jacekwinto z ciekawości spytam czy w Twoich okolicach nie ma innych dostawców usług dostępu do internetu? Tylko Orange powinno zaspokoić potrzeby tych klientów na, jak sam określasz, atrakcyjnych obszarach. A może deweloper powinien ściągnąć jakiegoś operatora?

 

Dopowiedzenie. Jeżeli interesuje Cię światłowodowa inwestycja w ramach POPC, to poczytaj w Bazie wiedzy na tym forum co ja z tym popc 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange

Nie ma w tym regionie innych linii światłowodowych. Tylko orange obrzeżami ciągnie kabelki. Pisząc developer masz na myśli inwestora? To kraina jednorodzinnych domów, nie ma tu wielkich developerów. Tam gdzie tacy są penie jest tak jak piszesz. Natomiast wszelkie programy dostarczenia internetu do białych plam i oświecenia polskich strzech światłowodem realizuje Orange. Dlatego tu taki post.

 

Interesuje mnie chęć korzystania z normalnego internetu w dwudziestym pierwszym wieku, na obszarze podmiejskim jednego z największych miast w Polsce. Chcę płacić i korzystać, tak jak tysiące innych mi podobnych mieszkańców.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz... link do bazy wiedzy. Jeśli chodzi o tzw. beneficjentów popc to nie tylko Orange, u mnie np. robiono na rzecz Ineii.

 

Postawię tezę że miliony mieszkający na tzw prowincji chce tak jak Ty... Ale nie da się wszędzie od razu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange

@Jacekwinto Z tego, co udało mi się wydłubać, to w Lutyni będzie realizowane zadanie POPC.

Znalazłem ulicę Długą...Pisz więc do Zespołu CPPC z zapytaniem o terminy i możliwości rozszerzenia projektu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange

@agat13  z tego co autor tematu napisał w pierwszym poście wynika, że wie programem POPC objętych jest 16 gospodarstw... Dlatego przekierowałem do bazy wiedzy, żeby rozpoznał co i jak z programem, dorejonizowaniem itp. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange


@Jacekwintonapisał(-a)

Dzień Dobry, od niedawana mieszkam w Lutyni na ul. Jagodowej. Lutynia jak i wiele podobnych miejscowości to obszar podmiejski Wrocławia, gdzie domy wyrastają jak grzyby po deszczu.


... a baza adresów dla POPC powstała dawno, stąd nie ma w niej nowych adresów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange

Często jest też tak, że od strony formalnej adres powiązany z domem nie istnieje, bo inwestor "nie dokończył", budowa trwa... odbioru brak itd. i tak wiele lat. Bo po co płacić podatek od domu, kiedy można tylko od działki...

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange


@Jacekwintonapisał(-a)

 Mimo tego, że ceny działek są mocno wywindowane w górę, nie przeszkadza to inwestorom i z kwartału na kwartał przybywa nowych domów. Nie wiem czy mieszkańcy takich miejscowości jak moja mają sobie sami ciągnąć te światłowody z Wrocławia, a wtedy łaskawie Orange zgłosi się po abonament?


Szkoda tylko że mamona przeszkodziła mu w skonsultowaniu swoich planów z operatorami telekomunikacyjnymi. A jakby tam nie było kanalizacji, wody i prądu to też by budował swoje domki? 

Mamy XXI wiek i sieć telekomunikacyjna jest tak samo ważna dla mieszkańców jak inne media. Szkoda że deweloper o tym nie wie, albo udaje że problem nie istnieje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internetowe plamy czyli jak to robi Orange

@marder  też założyłem że jest tam jakiś deweloper, ale @Jacekwinto twierdzi że nie ma. Prawdopodobnie jest tak że ktoś wydzielił działki budowlane, może gmina, uzbroili w wodę i prąd, a ludzie uciekają z dużego miasta. Z tym że, moim skromnym zdaniem w takich realiach powinni podejmując decyzję szukać miejsca także z dobrym zaspokojeniem dostępu do internetu. Jeżeli tak widzą konieczność jego posiadania jak pisze @Jacekwinto .