Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Maszt Orange w miejscowości Grądy - gm. Orzysz


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Maszt Orange w miejscowości Grądy - gm. Orzysz

Mam pytanie dot. masztu Orange w miejscowości Grądy - gm. Orzysz. Jest to maszt najbliższy działki, którą tam posiadamy. Najwyraźniej zakończyła się na ww. maszcie modernizacja i zauważyłem, że pojawiło się na nim pasmo LTE 900, a nie pasmo LTE 800 (informacja z BTS Search). Obecnie na działce używam router ZTE-MF258K w opcji Internet LTE dla Firm Biurowy (na razie łączę się z innym BTS`em). Moje pytanie czy wykorzystując ww. router, który posiadam będę mógł skorzystać z pasma LTE 900 i zagregować pasma na ww. maszcie? 

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18466
  • 52828
  • 713

Maszt Orange w miejscowości Grądy - gm. Orzysz

@PanKarwowski jeżeli router obsługuje pasmo LTE 900 MHz, to powinno działać. Co do agregacji tego pasma, to zależy czy nadajnik becie umożliwiał takie połączenie pasm. Najlepiej samemu wykonać testy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13046
  • 53554
  • 622

Maszt Orange w miejscowości Grądy - gm. Orzysz

@PanKarwowski według Czy agregacja pasm w routerze ZTE MF258K jest możliwa? (elektroda.pl) jest możliwa agregacja na tym modemie. Warto zerknąć na Agregacja pasm LTE – co to takiego? - Poradnik Orange  Może chodziło o 1800? To tak...

Edycja: pomyliłem się, co starość robi 🙂 Masz rację. Jest 800, 1800, 2100 i 2600 . Są jednak jeszcze szczątki 900 i to myli


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Maszt Orange w miejscowości Grądy - gm. Orzysz

Chyba właśnie w Orange jest LTE 800, a nie 900. Dlatego to pytanie...nie do końca wiem o co chodzi, bo jak rozumiem jest to związane z modernizacją sieci i powolnym "zamykaniem" pasma 900, które było przeznaczone dla UMTS. Pytanie więc, czy w Orange planują uruchamiać na paśmie 900 technologię LTE. To, że router agreguje pasma wiem, bo z niego korzystam. Dziwi mnie LTE 900 na maszcie.