Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 25
  • 0

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?)

Dobra. Trzeba odgrzać ten temat, bo jakiś czas temu już był tutaj wałkowany. W końcu przeżyliśmy ileś tam fal pandemii (niedługo będziemy mogli napisać, że przeżyliśmy putina (ma być z małej litery)) i to już kawał czasu minęło.

Zacząłem taki mój prywatny projekt ankieterski. Chcę z tym formularzem deklaracji przejść się po mieszkańcach w mojej miejscowości i dać każdemu chętnemu na światłowód do wypełnienia. Zebrane formularze wraz podpisanym RODO (też na tej stronce) chcę wysłać do Orange.

Dodatkowo na wyszukiwarce UKE zaznaczę zgłoszenie popytu dla każdego chętnego adresu.

Mam nadzieję, że jeden z prezesów czyta ten post i podpowie mi gdzie dokładnie to wysłać:)

Czy mogę zrobić coś jeszcze (tylko poważne rady:) ), aby zwiększyć szanse na zainteresowanie tym obszarem dział inwestycji/projektowania w Orange?

Czy można zrobić to inaczej? Lepiej?

9 ODPOW. 9

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1270
  • 3036
  • 31

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?

@Carono  ciężki temat bo teraz wszystko idzie przez światłowód inwestycje.
jak ilość budynków do podpięcia? co to za miejscowość?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?

@Carono tak, można zrobić lepiej. Poszukaj lokalnego operatora, który zajmie się budowa światłowodu i dostarczeniem internetu. Od Orange nie wiem, czy się doczekasz, chyba, że już Orange buduje w Twojej okolicy.

Adres korespondencyjny Orange:

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice.

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?

@Carono W zasadzie więcej już nic nie zrobisz. Deklaracja piękna szkoda tylko, że niczego nie gwarantuje. Na pozytywną decyzję Orange ma wpływ kilka czynników:

- Ilość potencjalnych klientów w danej okolicy

- Obecność lub nie konkurencji

- Rodzaju zabudowy (blokowiska, osiedla deweloperskie, kamienice wielorodzinne, domy jednorodzinne)

- Ilości usług jakie obecnie są tam świadczone

- Infrastruktury telekomunikacyjnej w danym rejonie

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 25
  • 0

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?

Miejscowość to 66-200 Rozłogi. Deweloper wybudował tutaj osiedle domków i ma TYLKO do nich być doprowadzony światłowód. Inne domy mają być pominięte. Deweloper ma swoje kontakty i możliwości. Istniejące domy w miejscowości od lat jadą na miedzi z max 12Mbit (w porywach). Myślę że podpisów na formularzach zebrałbym od 30 do 50.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?

@Carono Najczęściej wygląda to tak że już na etapie budowy osiedla Orange utrzymuje kontakt z Deweloperem i prowadzi prace teletechniczne. Mieszkańcy nie muszą niczego deklarować ani zgłaszać. Wprowadzają się do mieszkań i już mają np Orange, UPC, Netię. Do wyboru do koloru. W przypadku jakiś małych miejscowości lub osiedla które jest budowane gdzieś daleko na peryferiach ten schemat może jednak nie zadziałać. Wówczas wszystko zależy od tego gdzie kończy się infrastruktura techniczna operatora telekomunikacyjnego.

Podam Ci przykład który obecnie realizujemy. Deweloper X buduje blok na 90 mieszkań. Żeby go zasilić musimy wybudować 4 studnie i ułożyć ok 300 metrów rur. Na terenie tych działek w przyszłym roku będzie budowany następny blok. Operator ocenił że jest to dla niego opłacalne i dał pieniądze na budowę. Jeśli jednak owe dwa bloki usytułowane by były nie 300m a 3 km od istniejącej infrastruktury to decyzja byłaby negatywna.      


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53068
  • 609

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?

@Carono Z tego co wygrzebałem, to w Rozłogach nie jest planowane tylko jedno osiedle. Jakieś adresy 14, 39 czy 23 też są


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 25
  • 0

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?

Tak. Faktycznie widać to w wyszukiwarce UKE. Nie mam pojęcia dlaczego akurat te domy są w POPC a inne nie. Możliwe, że są blisko kabla prowadzonego do nowego osiedla.

Muszę się chyba pośpieszyć z moją inicjatywą:)

Adres na który to wysłać to ten ogólny Orange, czy zaadresować przesyłkę z formularzami do konkretnego działu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53068
  • 609

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?

@Carono Przesyłasz na adres ogólny w Skierniewicach, ale z dopiskiem np "Inwestycje POPC"

Koniecznie napisz o dorejonizowanie zainteresowanych adresów (słowo klucz: dorejonizowanie)

Tu masz opis POPC – pytania i odpowiedzi - Nasz Orange

punkt 2


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Formularz deklaracji zgody na światłowód (jak zainteresować Orange inwestycją w mojej miejscowości?

@Carono Projekt nr POPC.01.01.00-08-0009/17. Orange budował na ul. Sobieskiego. Obawiam się że twoje tereny nie są obecnie ujęte w żadnym projekcie. Ale upewnij się pisząc do POPC bo komercyjnie z własnych środków to raczej Orange niczego tam nie planuje. Zbyt dalekie peryferia Świebodzina.