Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność internetu w Gdańsku w okolicy BC Olivia


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Dostępność internetu w Gdańsku w okolicy BC Olivia

Dzień dobry,

Ostatnio połączenie internetowe na dziedzińcu BC Olivia w Gdańsku (https://maps.app.goo.gl/rEFB9Lrb98KF6q9k8) i okolicach uległo pogorszeniu. Czy jako użytkownik mogę coś zrobić, aby to poprawić? Ja (i myślę, że kilkudziesięciu użytkowników Orange) spędzam tu znaczną część swojego życia (niestety muszę), a czasem ważne jest niezawodne połączenie.

P.S. Przepraszam za błędy językowe

3 ODPOW. 3
Anonim

Nie dotyczy

Dostępność internetu w Gdańsku w okolicy BC Olivia

Zgłoszenie do Orange, niech to naprawią, sam niewiele możesz zrobić, być może jakaś modernizacja nadajnika, lub usterka.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Dostępność internetu w Gdańsku w okolicy BC Olivia

@OlekR Dziwne, bo maszt BTS jest w samym Centrum...

Ma wszystkie dostępne częstotliwości prócz 5G. Zasięg zatem powinien być dobry. Nie ma info o przeciążeniu nadajnika. Przynajmniej nie widzę. Agregację pasm nawet ma...

Sprawdź zasięg na aplikacji NetMonster, a speedtest na pro.speedtest.pl


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Dostępność internetu w Gdańsku w okolicy BC Olivia

@agat13  Dziękuję bardzo za rekomendację. Zainstalowałem NetMonster i dokonałem trzech "pomiarów".

Niestety nie mam wystarczających umiejętności technicznych, poniższe spostrzeżenia to najlepsze co mogłem zrobić:

 

Punkt 1 na mapie w załączniku (restauracja na parterze, wejście od podwórka): w mojej nieprofesjonalnej opinii trzy z pięciu wykresów wyglądają źle. Praktycznie nie ma internetu mobilnego.

 

Punkt 2 (miejsce plenerowe, na podwórku centrum biznesowego): wykresy wyglądają nieco lepiej. Internet jest powolny. Co charakterystyczne, nadajnika z adresem centrum biznesowego (Grunwaldzka 472) nie było na liście. Miesiąc czy dwa temu nie było zauważalnych problemów z internetem w tej konkretnej lokalizacji.

 

Punkt 3 (lokal, 1-5 piętro): wykresy są zielone. Internet jest stabilny i szybki. Na liście widać nadajnik w centrum biznesowym (Grunwaldzka 472A). Natomiast na parterze tego samego budynku sytuacja z internetem jest zła.

 

Jeśli mogę pomóc w poprawieniu połączenia na dziedzińcu centrum biznesowego, jestem gotów wykonać pomiary prawidłowo, powiedzmy w 10 różnych punktach i może nawet z dwoma różnymi komórkami, aby wykluczyć możliwość jakiegoś problemu z moją konkretną komórką. Ale dwóch moich kolegów też narzekałi na jakość komunikacji komórkowej.

 

Czy możesz mi doradzić jak eskalować ten problem i czy są jakieś szanse na poprawę jakości internetu mobilnego Orange w tym miejscu?

PL-GDN-Olivia-BC.png

 

 

____________

Dodanie zdjęcia z załącznika i scalenie wpisów - Rafał