Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

Dzień dobry wszystkim,

Przychodzę tu do Państwa z następującym problemem: około 2 miesiące temu zerwałem umowę z siecią UPC z powodu niewywiązywania się z warunków umowy. W owym czasie na przełomie czerwca/lipca tego roku do mojego bloku została poprowadzona infrastruktura światłowodowa sieci Orange. Po odłączeniu się sieci UPC z mojego mieszkania, chciałem podpisać umowę świadczenia usługi internetu światłowodowego z siecią T-Mobile na mocy dzierżawy łącza sieci Orange. Gdy okazało się, że pod moim adresem powyższa opcja jest niedostępna, wystosowane zostały dwie prośby do sieci Orange o udzielenie zgody na udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile, które zostały odrzucone bez podania jakiejkolwiek szczegółowej argumentacji, która w sposób jasny i konkretny wyjaśniłaby powody tej decyzji. Jedynie otrzymałem informację od pracownika pomocy technicznej Orange, że „te sprawy załatwiają między sobą i nie udzielą mi więcej informacji”. Najśmieszniejszy w tej sytuacji jest fakt, że ulicę dalej problem ten nie występuje.

Chciałbym w tym miejscu dodać, że mam za sobą sprawę sądową z siecią Orange, którą wygrałem i przez wzgląd na tą sytuację, nie chce zawiązywać z tą siecią ŻADNYCH umów.

Na ten moment jestem zależny od internetu domowego, który jak wszyscy dobrze wiemy nie grzeszy zawrotnymi prędkościami, a jego działanie uzależnione jest od odległości do nadajników BTS i zasięgu.

Czy jest tu ktoś, kto przerabiał podobny temat lub support mógłby doradzić mi co mogę zrobić w tej sytuacji, by sieć Orange nie utrudniała mi życia? W innym wypadku – czy istnieje instytucja, której mógłbym ten problem zgłosić?

Nie mam już sił i nerwów, proszę o pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1433
  • 6191
  • 42

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

Możesz się skontaktować z UKE. Ale najpierw może spróbuj zrobić tak aby to T-Mobile dogadywał się z Orange odnośnie udostępnienia infrastruktury. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

@Anonim pierwsza sprawa to jest to forum samopomocowe i jesteśmy tu takimi samymi użytkownikami usług jak Ty,  druga sprawa to jeśli infrastrukturę budowało Orange to może ale nie musi udostępniać jej innym podmiotom i nic na to nie poradzimy, tak jak Ci odpowiedzieli - są to wewnętrzne ustalenia między firmami.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1433
  • 6191
  • 42

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

Możesz się skontaktować z UKE. Ale najpierw może spróbuj zrobić tak aby to T-Mobile dogadywał się z Orange odnośnie udostępnienia infrastruktury. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 522
  • 1181
  • 2

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

Operatorzy udostepniaja sobie infrastrukture na swoich zasadach i jesli nie beda sobie chcieli to nic nie zrobisz.

Z POPC nie znam sytuacji gdzie nie wpuszczano by konkurencji ale na wybudowanych instalacjach ze srodkow wlasnych to juz czesto byl tylko Orange.,


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18194
  • 51958
  • 699

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

Podpowiem na swoim podobnym przykładzie. Również swiatłowód wykonany przez Orange. Po sprawdzeniu okazało się, że podłączenia światłowodu wykonać nie można, bo nie jest pod tym adresem dostępny. Dopiero po podaniu litery "U" przed numerem mieszkania umożliwiło podpisanie umowy i podłączenie światłowodu. Raczej nie podejżewam blokowania, tylko dodawanie dziwnych oznaczeń przez Orange, co uniemożliwia podłączenie światłowodu do mieszkania. 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile

@ketrasaArtur  ja spotkałem się z takim blokowaniem przez Orange na własnej infrastrukturze innych podmiotów u znajomych, z tym że to była nowa inwestycja i po chyba dwóch latach już nie robili problemów innym usługodawcom.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18194
  • 51958
  • 699

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile

@slav72 być może są jakieś działania, o których nie zawsze klient się dowie. Ja swój problem na łączu Orange rozwiązałem i mam internet światłowodowy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 20
  • 0

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

T-Mobile nie ma umow na cala infrastrukture Orange a tylko na wybrane zakresy inwestycyjne. Jezeli Orange nie chce tego do T-Mobile sprzedać to nic nie zrobisz. Prawa wolnego rynku. Jest szansa ze Orange za 2 - 3 lata wpuści innych operatorów ale to wszystko zależy. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1433
  • 6191
  • 42

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

To w ramach ciekawostki rBSA czyli to Orange korzysta z infrastruktury innego małego operatora i obydwie strony są z tego powodu zadowoleni, i trzecia strona - klienci też. 🙂

https://www.telko.in/umowa-rbsa-z-orange-kopem-w-gore-dla-lokalnego-isp-z-raciborza


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Orange blokuje udostępnienie infrastruktury dla sieci T-Mobile?

Kolega widzę już konto usunął. Wątpię aby Orange blokował. Prędzej bym obstawiał że T-Mobile nie miał w tej okolicy możliwości technicznych do dzierżawy łączy lub cena była na tyle wysoka że operator komórkowy zrezygnował. W reklamach TV to pieknie wygląda jednak później w życiu inaczej wychodzi.