Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż pionów na klatce - POPC


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Montaż pionów na klatce - POPC

Cześć.

Czy jest jakiś sposób, kontakt, cokolwiek, żeby przyśpieszyć montaż pionów na klatce ? Po latach walki o internet, udało się wbić w projekt POPC, jednak już gdy przyszedł technik, stwierdził że trzeba zrobić piony. No i to było na początku sierpnia. Kontaktowałem się że wspólnotą, w celu załatwienia zgody, gdzie dostałem informację, ze zgodą zostanie udzielona od ręki, jednak nikt się o taką wgl nie pytał. Przekazałem informacje, ze zgodą jest i dzisiaj znowu dostałem odroczenie o kolejny miesiąc i wciąż nikt nawet się tematem nie zainteresował. Skladałem reklamacje, również bez odpowiedzi. Generalnie to światłowód idzie przez moją piwnice, nad moim mieszkaniem, i monter nie pociągnął go tylko dlatego, że jak już zrobią piony, to będzie trzeba przełączyć. Jak rozmawiałem z innym monterem który akurat był u sąsiada u góry, to powiedział że tu do mnie by bez problemu pociągnął. Jakie kroki mogę jeszcze podjąć, żeby coś się ruszyło ? Może po prostu zerwać tą umowę i wtedy coś podziałają ?

 

__________

* Poprawiono czytelność wpisu. Doprecyzowano etykiety - Wiktor

26 ODPOW. 26

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Montaż pionów na klatce - POPC

@blacky157 Zaraz, rozumiem że budowali sieć do twojego bloku, poprowadzili kabel piwnicą i zakończyli go w OPP (biała skrzynka z logiem Orange). Na klatce schodowej nie wybudowali rurarzu?  

Czy Wspólnota wyraziła zgodę na montarz instalacji na klatce schodowej czy tylko na zakończenie w piwnicy? Zgoda powinna być dołączona do projektu który dostaliscie od podwykonawcy przed rozpoczęciem prac a nie później jak już wszystko zrobili.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Montaż pionów na klatce - POPC

@blacky157 Jeśli to POPC, to trzeba wyjaśnić na 100% kto jest beneficjentem. Jeśli Orange, to kontakt z kimkolwiek z działu technicznego jest raczej niemożliwy. Inwestycje kierują się swoimi prawami i toczą wedle własnego rytmu. Możesz napisać pismo z zapytaniem do działu inwestycji i wysłać je na adres korespondencyjny w Skierniewicach. Dopisz "inwestycje światłowodowe"

Dziwi mnie natomiast fakt instalowania usług bez pionów (sąsiad z góry) i wybieranie lokali gotowych do instalacji bez tych nieszczęsnych pionów. Podejrzane...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Montaż pionów na klatce - POPC

Może po prostu nie ma takiego wymogu aby budować na klatce piony i od skrzynki OPP monter może prowadzić instalację do klienta w taki sposób aby zrobić to najkrótszą możliwą drogą 🤔 Warto o to dopytać.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Montaż pionów na klatce - POPC

@slav72 wszystko zależy od wytycznych inwestora i infrastruktury budynku. Jeśli jest duży drożny szacht można odstąpić od budowy rurarzu pionowego. Wówczas OPP czy MSN buduje się tuż pod szachtem lub bardzo blisko niego. Generalnie zasada jest taka aby w przyszłości monter który przyjdzie na instalację mógł w prosty i szybki sposób podłączyć klienta.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Montaż pionów na klatce - POPC

@marder ja to wiem, dlatego pisałem że warto dopytać o możliwości instalacyjne, na ten przykład u mnie skrzynka znajduje się na klatce schodowej na pierwszym piętrze po jej środku i stamtąd technicy ciągną już światłowód w listwach natynkowych bezpośrednio do lokali klientów którzy zgłoszą chęć podłączenia, u znajomego zaś OPP znajduje się w piwnicy i też jak w moim przypadku technicy wykonują instalację do lokali z zapotrzebowaniem na usługę z tym że w rurkach PVC.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Montaż pionów na klatce - POPC

Faktycznie, może nie doprecyzowałem. Tak, sieć jest zakończona OPP. Projektant nie poprosił o wybudowanie rurarzu, ponieważ uznał że ma takiej potrzeby. Na pierwszy montaż - do mnie, mieszkam na parterze, przyszedł technik i stwierdził, że na tej klatce będą potrzebne piony i że zgłoszą się do wspólnoty o pozwolenie na budowę takowych, a mnie nie podłączy, ponieważ podczas budowy pionów będą musieli mnie odłączyć, pomimo mojej jasnej deklaracji, że nie mam z tym problemu. Następnego dni przyszli do sąsiada z ostatniego piętra (3, jest to stara kamienica), gdzie nie wiem czy go podłączyli, ale jak zaczepiłem technika, to powiedział że jakby oni byli u mnie (był ktoś inny), to by mnie podłączyli bez problemu. To był sierpień. Od tamtego czasu, nie pojawił się już u mnie żaden technik. Zwróciłem się z zapytaniem do wspólnoty, o pozwolenie na montaż pionów. Zarządca odpowiedział, że zgoda zostanie wydana od ręki, bez problemu, jeśli tylko ktoś się po taką zgłosi. Informację przekazałem do orange, dwukrotnie, to było w połowie września. Do dzisiaj nie pojawił się u mnie żaden technik, pomimo kilkakrotnych reklamacji i dostaje tylko cały czas informację że montaż został przełożony. Do dzisiaj wciąż nie zgłosił się do wspólnoty nikt o zgodę na budowę pionów. Generalnie temat ucichł a mnie już coś trafia, bo od 3 miesięcy mógłbym już nie mieć problemów z internetem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Montaż pionów na klatce - POPC

@blacky157 Podtrzymuję moją opinię, że i tak nie za wiele się możesz w sprawie dowiedzieć na infolinii czy w Salonie...Jakby jakiś technik się kręcił, to od razu pytaj. Ja bym jednak wysłał pismo, bo to może jeszcze potrwać, a lepiej zrobić cokolwiek niż nic,... 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Montaż pionów na klatce - POPC

Zrobię tak, zawsze to lepsze niż nic. Jednak jesteś pewny, że to odpowiedni dział ? Oficjalnie inwestycja jest zakończona i oddana a problem jest tylko z pociągnięciem kabelków do lokali. Wchodząc na stronę orange, mogę zamówić montaż przez internet...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Montaż pionów na klatce - POPC

Dla mnie to trochę dziwne, bo od kiedy to technicy z Orange budują piony dla całego budynku (no chyba że podłączają wszystkich lokatorów). Warto podpytać zarządcy czy faktycznie te piony muszą być, czy tak jak się wypowiedział projektant że nie ma takiej potrzeby i można wykonywać instalacje tak jak napisałem w moim poście powyżej. Jeszcze jedno monter który do Ciebie przyszedł miał wykonać podłączenie do Twojego mieszkania, a nie gdybać czy wymyślać potrzebę wykonania pionów (chyba że nie chciało mu się robić instalacji to szukał dziury w całym). Złóż zamówienie przez stronę i czekaj na montera (takie moje zdanie).