Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Dostępność światłowodu

Ja dałem przykład mój, gdzie Orange było samo u mnie w bloku i straciło 90% klientów na rzecz UPC, z powodu ich opieszałości. Ty masz w bloku kilku operatorów, UPC nie widzi pewnie tu zysku. A Orange wchodzi tam, gdzie jest kilku operatorów i traci klientów tam, gdzie mają monopol.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Dostępność światłowodu

UPC wcale nie wchodzi w niektóre miasta i tyle. W Olsztynie jest koło tysiąca białych plam. Tylko też ich rachunek biznesowy decyduje, że nie chce im się tutaj oferować usługi.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Dostępność światłowodu

 

IMG_20190419_162659.jpg

 

Najlepszy test popularności operatorów to sprawdzenie dostępnych nazw wifi. Większość nie zmienia domyślnych. U mnie wygląda jak w załączeniu. Czemu Vectra wygrywa? Bo Vectra wygrywa z promocją adresową ceną. Drugi powód poniekąd przeze mnie - jak sąsiedzi się dowiedzieli że mam trzeci dekoder w kuchni - kilku zrobiło to samo - a do niedawna w Orange tego nie było.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

Mnie Orange zrobiło w konia przy przedłużaniu umowy "na światłowód", który mieli podłączyć już trzy lata temu. W przyszłym roku wiosną kończy mi się umowa i co myślicie zrobię? Tak! Bye bye pomarańczowi, nie ma światełka, nie ma klienta... Za neostradę kasują mnie na 100zł, gdzie Netia jest o połowę tańsza. Prosta kalkulacja i nerw na Orange.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

Niech dalej trzymają się takiego modelu biznesowego, a zostaną jedynie jako operator hurtowy, bo klientów detalicznych sami się pozbędą.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Dostępność światłowodu

Niedługo kablówki będą regulowane więc zaczniecie na nie narzekać tak jak dziś na Orange.

Zespół Nasz Orange
  • 2929
  • 10905
  • 64

Dostępność światłowodu

https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/gmina-otwarta-na-inwestycje-program-dla-lokalnych-... - Gmina otwarta na inwestycje – program dla lokalnych samorządów.

 

https://gminaotwartanainwestycje.pl/ - tutaj więcej.

 

Warto zachęcać swoje władze do przystąpienia. Można to robić przy spotkaniach z mieszkańcami, czy podczas rady gminy itd. Jest to realna szansa na znaczne przyśpieszenie budowy Światłowodu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Dostępność światłowodu

Ale to chyba nie dla wszystkich gmin? tylko tam gdzie Orange wygrało POPC

Zespół Nasz Orange
  • 2929
  • 10905
  • 64

Dostępność światłowodu

Ten konkretny program tak, ale to przykład jednego z nich.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 56
  • 0

Dostępność światłowodu

Cóż z tego ze światłowód podciągnięty, rurki czekają i potencjalni klienci też.
Prace skończone na koniec stycznia, termin zakończenia chyba uciekł.

Zielona Góra, budynek 7 rodzin w linii prostej 200 m od budynku centrali, odległość po kablu z 400 m.
Umowa na satelitę się skończyła, trzeba było podpisać nową.
Dalej czekam.