Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

A niech oferuje gdzie chce. Prywatna firma. Pokazuje tylko priorytet wskazany nawet przez pracownika Orange. Większość zgłaszających tutaj się z zapytaniem pyta o jakakolwiek możliwość przyłączenia do sieci. Na to niestety nie uzyskają odpowiedzi. Co już wykazaliśmy w poprzednich postach. Dostaną za to informacje ze w kamienicy w Pcimiu Górnym Orange chce jako czternasty operator zaoferować usługę w jakiejś 16 mieszkaniowej kamienicy.  I nie może! 🙂

 

Wniosek jest taki. Cieszcie się ze nie macie takich problemów jak mieszkańcy tej kamienicy. Maja sześciu operatorów a nie mogą mieć siódmego. Wy nie mając żadnego nie będziecie takich rozterek. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dostępność światłowodu

Orange ma ciężko konkurować u mnie w bloku 52 mieszkania, gdzie UPC wcześniej doprowadziło światło niż Orange (i jest tylko UPC i Orange, no i kilku sąsiadów ma satelitę), może mają z 5 klientów na cały blok 😁 A co dopiero gdzie już 6 innych dostawców jest.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu


@sebaswiderskinapisał(-a)

Przykład jeden z wielu. Pod tytułem dlaczego inwestycja się opóźnia. KLIK

I o tym właśnie tu piszemy, a Wy (Orange, pracownicy) swoje. My, ludzie nie posiadający żadnej możliwości podłączenia się do sensownego internetu, my ludzie pod którymi domami macie swoje własne studzienki, swoje własne instalacje, gdzie nie potrzebujecie nie wiadomo jakich uzgodnień i nie możemy się doprosic o jakiekolwiek łączę na miarę XXI wieku, a Wy nam wrzucacie o pojedynczych problemach z wbijaniem się do lokalizacji gdzie generalnie Was nikt nie chce i gdzie macie 5 konkurentów, gdzie większość klientów tych konkurentów ich nie porzuci dla Was. A w nowych, wolnych od konkurencji lokalizacjach klienci czekają i czekają gdzie zainteresowanie usługa będzie zapewne na poziomie 70-90% z miejsca i bez zbędnej reklamy...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dostępność światłowodu

Ale tu zmienia u Was tylko technologie z ADSLA/VDSLA na GPON, a tam mogą zyskać jednego nowego klienta, a tu już płacicie Orange. Więc dla nich jest to bardziej opłacalne. U Was mają monopol. To jest właśnie ich myślenie, gorzej jak ktoś ich wyprzedzi ze światłem jak to było u mnie w bloku.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Pisanie na forach i tak nic nie zmieni. Nie ma tu osób decyzyjnych i tyle. Realia biznesowe i tak pokazują że stopa zwrotu to co najmniej 10 lat. Jest parę milionów adresów gdzie Orange jest jedynym operatorem i każdy by chciał mieć światłowód. Niestety na to wszystko potrzeba wielu lat.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dostępność światłowodu

@Piotrekk85 

W 2012 albo 2013 roku pisalem maila do Orange w sprawie światłowodu w moim bloku, opisałem ile jest mieszkań, napisałem że są jak na razie jedyni w moim bloku z vdslem i że chętnie sąsiedzi przejdą na ten światłowód. Napisalem tez, że obok 50m jest blok, mniej więcej tyle mieszkan co u mnie. Oczywiście odpisali, że nie planują inwestycji u mnie w najbliższym czasie. Na początku 2016 roku napisałem do UPC, treść podobną co do Orange, też odpisali, że nie mają w planach, ale przekażą zainteresowanie dalej i zrobią wywiad srodowiskowy. W lipcu zrobili wywiad, chodzili po mieszkaniach. W listopadzie pojawiły się ulotki, że już niedługo będą dostępne tutaj ich uslugi. Na początku grudnia doprowadzili światłowód do piwnicy, w połowie grudnia zrobili piony. Po świętach bożego narodzenia robili już pierwsze podłączenia. Masa sąsiadów przeszła do UPC, którym się umowy pokończyły z Orange. Mieli taniej, więcej programów, szybszy internet (bo od Orange mieliśmy 30Mb/s po VDSLu.) W grudniu 2017 roku Orange doprowadziło światło, prawie każdy sąsiad ma już UPC, Orange na 50+ mieszkań ma z 5 klientów, a mieli monopol na VDSLu przed UPC. Teraz mają mniejsze zyski z tego bloku jak i z bloku obok, bo tam była analogiczna sytuacja i terminy jak u mnie.

 

Tak właśnie Orange myśli o swoim biznesie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Okej, ja też piszę do UPC by była w Olsztynie. I jakoś nie chce. I jaki wniosek?
Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu

@Piotrekk85 Masz po części rację, jednak w sumie oni również a nawet bardziej.

U mnie na osiedlu Orange weszło również po tym, jak UPC od kilku miesięcy się już urządziło i 80%+ klientów siedzi teraz w UPC. 

Tu faktycznie Orange popełnia błędy wchodząc do bloków, gdzie jest już ogromna konkurencja - nie oszukujmy się, mało ludzi przejdzie - chyba, że faktycznie obecny dostawca będzie wyjątkowo słaby. 

Gdyby Orange wchodziło szybciej i tam, gdzie nie ma jeszcze konkurencji - byłoby o kilka (!!!!!) miliardów złotych przychodu więcej, większe zyski i szybszy okres zwrotu danej inwestycji. 

U mnie podpięli 4 bloki, 160 mieszkań - i nie więcej, jak 25 klientów ma obecnie Orange. Reszta to UPC. 

Gdyby Orange weszło o ten miesiąc wcześniej - zgarnęliby całe osiedle. 

I ja rozumiem - pozwolenia, czas, pieniądze - ale dojdzie do takiego momentu gdzie to zacznie generować straty, bo jednak inwestycje są, dotacje są - ale niestety - klientów nie przybywa tak szybko. Jasno o tym mówi liczba klientów Orange Światłowodu w stosunku do liczby gospodarstw w zasięgu - prawie 3,5 mln gospodarstw w zasięgu a liczba klientów mniejsza jak 500 tys. 

 

Po prostu Orange robi to opieszale. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dostępność światłowodu

@Piotrekk85  a ilu dostawców świadczy u Ciebie usługi?

 

@Anonim właśnie o tym piszę, a później jest pisane, że inwestycja zwraca się tyle lat. Nic dziwnego, jak konkurencja zgarnia klientów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Jako, że Olsztyn to mam ogólnopolskich: Orange Światłowód, Multimedię i Vectrę. Lokalnych po kablu Intelly (z grupy Toya) i po wifi Kormoran-Net. Ale ja może chciałbym UPC jeśli na tym forum wszyscy tak chwalą 😉

Tylko nie uwzgledniacie skali kolejny raz. Mamy w Polsce 15 milionów gospodarstw domowych (dane GUS). Zakładam, że około 3/5 takich gospodarstw chciało by mieć internet. Nikt nie ma tyle kasy i ludzi by zrobić to w jeden rok czy nawet w jedną dekadę. Tym bardziej, że Orange średnio chce podawać kryteria jakimi kieruje się ustawiając priorytety. Dla niektórych może to być opieszałość, dla innych realia biznesowe.