Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

marder, niestety masz rację. Sprawdziłem jeszcze raz za poradą Piotra ten papier i jest to "tylko" zamówienie usługi i rzeczywiście cwaniacko data żadna docelowa wpisana nie jest.
Sieć jest na pewno odebrana, instalatorzy, którzy się tu kręcili, mają już nawet zapłaconą robotę podobno. Ale się okazało, że oni są podwykonawcami podwykonawcy. A ów podwykonawca ponoć nie ma jeszcze zapłacone i to właśnie m.in. Orange podobno sobie kombinuje, żeby też przesunąć na styczeń dopiero.
Tak czy owak - zagranie jest według mnie mocno nie fair i poniżej pasa. Obiecywany wcześniej termin był i tak mocno na wyrost, ale nawet on nie został dotrzymany, a kwestii przesuwania sobie inwestycji, będącej praktycznie na ukończeniu, z której mogłyby za chwilę polecieć po prostu pieniądze, naprawdę nie rozumiem najzwyczajniej. Zwłaszcza, że jesteśmy jednym z rejonów o sporym procencie zainteresowania usługą.
I w ten sposób Orange nie dość, że nie zaczyna z tego fragmentu sieci zarabiać, to jeszcze robi sobie absolutnie fatalny marketing już na samym starcie...

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Dostępność światłowodu

Doskonale Cię rozumiem ale nic nie poradzisz. Tak działają duże korporacje. Na wszystko patrzy się globalnie a ponieważ odpowiedzialność w korporacjach jest rozproszona żeby nie powiedzieć że wcale jej nie ma to nikt się tym faktem nie przejmuje. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Dostępność światłowodu

Witam ponownie 🙂 Od razu napiszę że kliknąłem "Odpowiedz" na post mardera, jeżeli Cię przez przypadek jakoś oznaczyłem lub powiadomiłem to z góry przepraszam, ale trochę system forum Orange jest dla mnie nieintuicyjny (a już pisałem na wielu forach *sic*!).

Chciałbym jedynie ponowić pytanie, które zadałem w tym temacie:
https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Kiedy-b%C4%99dzie-%C5%9Bw...

Z tego co mi wiadomo, Jonkowo (które IMO powinno mieć mniejszy priorytet niżeli Gutkowo, ale to moje osobiste odczucie, którymi pewnie nie powinienem się kierować) ma mieć światłowód podpięty do końca lutego 2021. Co w związku z Gutkowem? Jeżeli się nie mylę aktualnie ten "odłamek" czy jakby to nazwać dzielnica Olsztyna ma w sobie 20 tysięcy mieszkańców (mimo iż jakieś 2/3 ma internet VDSLowy i nie są skazani na cierpienie jakie ja doświadczam z ADSLem :D).

Datę wziąłem z tej mapki, którą znalazłem na pewnej stronie internetowej gdy zacząłem przeglądać informacje (https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/) - czasami mam po prostu za dużo wolnego czasu 😉

Czyli, jakby to nie było oczywiste, pytanie brzmi:
1) Kiedy mogę spodziewać się światłowodu na Sokolej w Gutkowie (dokładny numer mogę podać komuś zaufanemu na priv).
2) Czy jestem w stanie przyśpieszyć (nawet ponosząc <niehorendalne> koszta) podłączenie światłowodu? Jeżeli tak to co mam zrobić?

Mieszkam akurat w tej części Olsztyna ponieważ dostałem sporą część mieszkania dzięki rodzinie, której dodatkowo pomagam, dlatego zmiana lokalizacji <tylko> dla internetu nie wchodzi w grę 😄 Wiem też, że na Likusach już podpięli większość domów jednorodzinnych, dodatkowo jest więcej pracy związanej z telekomunikacją w naszym rejonie (kiedyś - 1 oferta na 3 miesiące, teraz - 3 oferty na 1 miesiąc).

Za jakiekolwiek informacje serdecznie dziękuję i życzę spokojnie spędzonego święta niepodległości!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Dostępność światłowodu

@Hoshi sprawdz na stronie https://mapbook.uke.gov.pl/ i w pliku excel podzukaj swojego adresu. A koszty beda raczej horrendalne😬


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Dostępność światłowodu

W sumie to bardzo ciekawe co napisałeś, bo według tej listy (excel) nasze mieszkanie jest określone jako czarna plama (*sic*!). Fakt faktem było to, że Orange długo na swojej mapie posiadał nas zdefiniowanych jako internet 80mb/s co okazało się nieprawdą, i ktoś od nich powiedział, że VDSL jest niemożliwy, po czym zaktualizowało stan faktyczny na ADSL (czyli 20mb/s). Tak poza tym mapa Orange do sprawdzania rozkładu internetu w tym momencie działa gorzej niż wcześniej i mam jakiś problem ze skalowaniem, ale taka moja anegdoda 😄

Czyli co, rozumiem że UKE lub ktoś z Gminy uzupełnił/przekazał złą informację dalej? Czy wysłanie gdzieś (tylko gdzie) wiadomości że posiadam ADSL a nie VDSL i powinienem być białą plamą coś zmieni? Czy jest możliwość "przepięcia" ADSL'a na VDSL?

Co do horendalnych kosztów miałem na myśli kwotę do tysiąca PLN, ale wolałbym mieć to zrobione po jak najbardziej najniższej rynkowej cenie 🙂 Chociaż horrendalne to może być też paręnaście tysięcy złotych w różnym rozumieniu 😄 Nie znam się, nie jestem telemonterem i nie mam doświadczenia by się wypowiadać o konkretnych kosztach tworzenia przyłączy.

A co do tego kto jest administratorem budynku, jest nim moja rodzina (dokładnie nie wiem kto xD), więc problemu prawnych nie ma 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dostępność światłowodu

I po kasie. Jest veto do budżetu UE.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Dostępność światłowodu

Spokojnie, coś tam niemiecka prezydencja wymyśli. Bo inaczej zero kasy z Funduszu Odbudowy.

 

 

 

________________

*Post poddany edycji zgodnie z zasadami forum - moderator Wojciech.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Dostępność światłowodu

I będzie po budowie światłowodów na wsiach, u mnie mieli teoretycznie ruszyć z budową, ale żadnego info nie mam z góry.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Dostępność światłowodu

Nawiązując do weta budżetu UE. Czy to oznacza, że niektóre adresy z POPC2 nie zostaną podłączone, czy po prostu nie będzie przyszłych inwestycji? Firma Orange otrzymuje kasę po podłączeniu/wykonaniu prac, czy już przed realizacją inwestycji (skądś kasę musi mieć)?


Kolejna sprawa to dostępność światłowodu w Gminie Subkowy, miejscowość Radostowo. Znajomy tam mieszka, a jest to miejscowość, gdzie oprócz nędznego LTE nic po prostu nie ma. Nie wiem czy nawet radiówka tam odbiera. Moim zdaniem Orange powinno tam szybko wejść, gdyż dużo osób na pewno skorzysta z oferty ze względu na brak alternatywy. Czy coś wiadomo? Wiem tylko, że adres znajomego był na liście adresów inwestycji POPC2.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Dostępność światłowodu

UE pokrzyczy a i tak będzie po stronie Polski.. 😉