Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Dostępność światłowodu

Orange udostępniło stronę, na której można zgłaszać chęć podłączenia światłowodu: http://oferty.orange.pl/internet/ , po wypełnieniu formularza widać ile osób zgłosiło się z Twojej okolicy.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

No i to się nazywa "wyjście do klienta"!

Pomysł mega, zobaczymy co z tego wyniknie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

Nie cieszyłbym się z tym wyjściem do klienta. Pożyjemy zobaczymy. Biorąc pod uwagę chaos w tej firme na światłowód w małych miejscowościach jeszcze długo poczekamy. Teoretycznie w moim mieście zbierane są deklaracje papierowe i na e-mail. Ile z tego będzie zobaczymy. Najlepsze jest to, że ktoś z pracowników Orange albo samo Orange chyba sprzedaje dane z tych deklaracji prywatnym firmom. Schemat wygląda tak:
1. Zgłosiłem chęć i wysłałem na specjalny email orange cyfrowy(nazwa miasta)@orange.pl wypełnioną deklrację na światłowód.
2. Po dwóch dniach wpada do mnie do domu gość z listą osób z mojej okolicy i twierdzi, że jest w sprawie przyłącza światłowodowego i daje kartkę z pomarańczowymi wstawkami. Tekst napisany tak, że można odnieść wrażenie, że to Orange robi. Nic bardziej mylnego jest to firma Tonetic Group SA, która lokalnie zrobi światłowód a dalej to leci radiowo. Wystarczy zobaczyć na ich profilu na FB jak zachwyceni są nimi klienci.
3. Gość od razu wiedział do kogo iść i kiedy zaraz po złożeniu deklaracji Orange. Moim zdaniem ktoś ładnie sprzedaje dane klientów z Orange.
Podobnie działa Telekomunikacja dla domu, którą ukarał UKE i Uokik. W miedzyczasie miałem przedłużenie umowy na najwięcej co mogę czyli 10Mbps i wysyłanie 1Mbps. Zaraz po przedłużeniu umowy w ramach nagrody za lojalność i regularne płacenie rachunków siła sygnału mi na routerze spadła (cellpipe 7130 beznadziejny - jak wyjąłem hasło i login do usługi sposobem i podłączyłem markowy było o niebo lepiej lepsze pingi, wifi itd. ale nie mogę bo przecież muszę mieć koniecznie ich). Od tygodnia cieszę się gorszym netem o jakąś 1/10 na pobieraniu i o ok. 1/2 na wysyłaniu (na szybkość wysyłu zawsze w sumie jak patrzyłem to płakałem). Gdybym mógł dawno zmieniłbym operatora niestety w okolicy nie ma nic oprócz nowej telekomuny. Szafa oragne podpięta do światłowodu (duża centrala orange jest w moim mieście kiedyś to była TP) jest od mojego domu 50m. Ale od szafy do mnie leci stary beznadziejny miedziak. Taka polityka jest tej firmy. Kiedyś rozmawiałem z technikiem z Teltechu to się pośmialiśmy jak jest robiona sieć szkieletowa w Polsce przez Orange i na czym (jakich urządzeniach) i w jakim tempie. Dostał 100we i na szafie mi pogrzebał dzięki czemu mi polepszył sygnał jednym ruchem.
Jest ekstra Orange tak trzymać.
Moja nadzieja w tych deklaracjach, które złożyłem w papierze i elektronicznie dla pewności. Chociaż pewnie firma Tonetic Group już wam przechwyciła część klientów wprowadzając ich subtelnie w błąd.

Pozdrawiam wszystkich z IT
Piękny kraj Polska lol.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Dostępność światłowodu

Jeśli chodzi o adres e-mail to cyfrowywolomin@orange.com jak najbardziej jest nasz. Zwróć uwagę, że wpisałeś w komentarzu adres e-mail z domeną orange.PL a nie .COM. To błędny adres i to bardzo ważne, bo adres z końcówką .pl może założyć każdy. Adres w domenie orange.com może założyć tylko pracownik Orange, więc na tej podstawie już wiesz, że jest ok.

Ponieważ wspomniałeś o odwiedzinach osoby spoza Orange chciałbym sprawdzić kto miał dostęp do Twoich danych, zbada to nasz dział bezpieczeństwa informacji. Wysyłam Ci wiadomość prywatną.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

Faktycznie Panie Arturze mój błąd powinna być domena orange.com zamiast .pl. Tak to jest jak o 1szej w nocy się posty pisze 😛 Dzięki za odpowiedź i zaangażowanie przechodzę na odpowiedź prywatną 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Dostępność światłowodu

Panowie nie śmiem śnić o światowodzie, czy mogę zgłosić gdzieś do działu inwestycji aby zaopatrzyli moją centralę w porty VDSL, ponieważ byłbym zainteresowany Neostradą do 80Mb/s, gdy w 2018r wygaśnie moja obecna umowa na Neo do 20Mb/s


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Nie wiem czy Orange planuje duże inwestycje w VDSL, podejrzewam, że nie. Lepiej zgłosić się po światłowód od Orange. A nóż widelec Twoja gmina dogada się z Orange.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Dostępność światłowodu

Heh 🙂 żeby było śmieszniej.. przez moją miejscowość biegnie światłowód 🙂

Mamy nawet szafe, studzienki.

 

Generalnym wykonawcą była hiszpańska firma Aldesa.. wygrała wtedy przetarg w województwie Lubelskim

http://aldesa.pl/news/18/170/Aldesa-polozy-swiatlowody-w-Lubelskiem

 

Byłem z tym na bieżąco, bo ojciec był inspektorem nadzoru po stronie generalnego wykonawcy, czyli Aldesy.

 

Hiszpanie wybudowali szkielet, a podłączać i udostępniać internet miała mała lokalna firma (która wygrała przetarg).

 

Niestety... teraz firma VIKOM wysłania się, że w mojej miejscowości zarządca drogi zaproponował niekorzystne warunki korzystania z pasa drogowego

 

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/artykuly/vikom-buduje-swiatlowody-wokol-bilgoraja.html


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

To że biegnie światłowód między centralami nie zawsze przekłada się na kabel do gniazdka.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Dostępność światłowodu

No tak... firma miała podłączać pod domy... ale na razie nic z tego nie wynika 😕