Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@mariuszsala czego dowodzą Twoje przemyślenia?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

To nie moje przemyślenia ale dane podawane przez Twojego pracodawcę. Przemyślenia to Ty miałeś spacerując po klatce schodowej.

A może to była klatka schodowa na Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie? Co drugie wifi jako FunBox byłby tam możliwym wynikiem 😄


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Dostępność światłowodu

@Anonim

potrzebowałem ściągnąć jeden mały plik i tyle 🙂

@mariuszsal

z tego do podaje Orange to ze światłowodu korzysta 12,4% osób będących w zasięgu tej sieci. W swoim poście chciałem jedynie pokazać, że moim zdaniem są osoby zmieniające dotychczasowych dostawców na Orange. 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@mariuszsalproponuję poczytać, ze zrozumieniem i wtedy wyciągać wnioski.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 13
  • 0

Dostępność światłowodu

I ja właśnie mieszkam na takim osiedlu domków jedno rodzinnych i prawdopodobnie będę czekać 5-10 lat.....


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dostępność światłowodu

Powtarzam sobie, aby nie dać się wciągnąć w dyskusję bez merytoryki, ale ... czy któryś z wypowiadających się tu malkontentów mógłby odpowiedzieć dlaczego, skoro Orange jest taki zły i ma tak nietrafione inwestycje w zakresie instalacji światłowodowych, siedzicie na tym forum i swoimi wpisami w powyższym duchu próbujecie zakrzywiać rzeczywistość?

Z moich obserwacji wynika, że ilość osób korzystających ze światłowodu Orange w mojej okolicy (Warszawa Mokotów/Służew) się zwiększa a ilość osób korzystających z usług konkurencji spada. Pokrywa się to prawdopodobnie ze wzrostem ilości młodszych osób przejmujących mieszkania po dziadkach (taka okolica niestety, w dalszym ciągu zamieszkuje tutaj ok 60% osób w późnym wieku emerytalnym). Przykład ode mnie w bloku (144 mieszkania) - we wrześniu 2018 byłem bodajże 11 lub 12 osobą przyłączoną do światłowodowego węzła firmy Orange w piwnicy, przedwczoraj (28 sierpnia) sąsiad miał instalowany światłowód i był 30-którąś osobą podłączoną do tegoż węzła czyli w okresie 1 roku ilość osób korzystających z usługi światłowodowej firmy Orange zwiększyła się o ponad 200 %.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Ja tu nie siedzę. Dzisiaj sprawdziłem folder spam i znalazłem info ze ktoś mi kiedyś na coś tu odpowiedział. Ale postaram się to ograniczyć. Obiecuje. 

 

Ciesze się ze jesteś takim spostrzegawczym człowiekiem. Myśle ze twoje uwagi zostaną uwzględnione w kolejnym kwartalnym raporcie firmy Orange bo zapewne zapomnieli podliczając ująć Mokotów.  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Dla wszystkich którzy zastanawiają się czemu ich adres jest pominięty przez POPC https://www.telko.in/prezydent-zielonej-gory-chce-przypilnowna-orange-w-projekcie-popc

Właśnie teraz trwają konsultacje i samorządy mają ostatnie dni by zgłosić adres.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Pominięty, bo Orange robi wszystko aby storpedować te inwestycje. Przykład w SIS i wszystkich wykazach Orange pewną lokalizację wskazywał jako taką na której jest możliwe świadczenie usług do 80 Mbit/s. W rzeczywistości świadczyli tam ADSL do 10 Mbit 🙂 To były duże osiedla.

Jaki był efekt zgłaszania takich obszarów? Ano taki, że wypadały z pierwszego POPC. Orange w ten sposób zarezerwował sobie cenne lokalizacje (gęsta zabudowa) na ewentualne przyszłe ruchy blokując go dla POPC.

 

Ministerstwo Cyfryzacji, UKE nie reaguje. Zgłaszałem im, podając konkretne lokalizacje (https://prnt.sc/p1kmr8). Mijają kolejne lata a nadal Orange zgłasza tam nieprawidłowe wartości.

 

Więc jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę, nie małą. Orange chce za naszą pieniądze zbudować sobie infrastrukturę w najrentowniejszych lokalizacjach. Tam gdzie faktycznie przydałoby się dofinansowanie tam i tak go nie będzie. Już teraz pojawiają się nakładki w cennych lokalizacjach a tam gdzie nic nie było to dalej nic nie będzie.

Ale oczywiście doradzajcie dalej bieganie po proboszczach i burmistrzach. Tak się w tym bananowym kraju robi biznesy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Najlepiej pisać po forach i nic nie robić. Co Ci odpisało UKE jak zgłosiłeś błąd?