Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Dostępność światłowodu

@sebaswiderskijakbym miał wskazywać to by mi dnia nie starczyło, spróbuj wejść na mapę, przybliż  tak by punkty były na konkretnych budynkach np. Warszawę centrum, Szczecin itp. i sprawdź czy są adresy, które widoczne były wcześniej


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dostępność światłowodu

Proszę bardzo: Warszawa, Mysłowicka


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

@sebaswiderski No właśnie widzisz. Wy jako pracownicy Orange piszecie tak aby nic nie napisać, lanie wody bez najmniejszego sensu. Nie wierzę że w tak dużej korporacji nie można  zaplanować inwestycji na conajmniej pół roku do przodu i poinformować o tym klientów. Jest pewna sieć (komórkowa) która z wyprzedzeniem informuje na swoim forum o planowanych inwestycjach na danym terenie. I co? Da się.

 

Odpisywanie na każde zapytanie, że nie wiemy, że sprawdź sobie na www, że to zależy, że nie na wszystko mamy wpływ, idź do burmistrza, księdza i gminy wyznaniowej... jest tylko zbywaniem. Bo sami nie znacie tych planów lub taką politykę przyjęła firma, że nie informuje o niczym.

 

Ja jako wasz były klient m inn z tego powodu zmieniłem operatora. Pomimo że za oknem widzę montowane wasze kable, nikt nie jest w stanie powiedzieć czy będzie, kiedy będzie itp...

Podpisałem z konkurencją umowę na dwa lata. Gdybym wiedział np z wyprzedzeniem półrocznym, że usługa będzie na moim adresie dostępna, przetrzymałbym na droższej bezterminowej u konkurencji. A tak straciliście na samej mojej ulicy około 6 z 11 adresów na pełne pakiety z TV.

 

Więc dalej czarujcie wymieniając przykłady problemów z dostępem do budynku jako regułę. Interwencji UKE w sprawie dostępu do budynku było może kilkadziesiąt na wszystkich operatorów. Wy będziecie to podawać jako regułę w każdym zapytaniu o dostępność i dalsze plany.

Mało tego, w większości lokalizacji gdzie UKE musiało zabrać głos nie chodziło o to że nie ma tam usług dostępu do internetu na przyzwoitym poziomie i klienci na nią czekają. Chodziło przeważnie tam o to że są już tam inni operatorzy a wy chcecie tam wskoczyć jako kolejny z własną infrastrukturą. 

U moich rodziców na osiedlu jest 3 operatorów ze światłowodem plus kablówki. Wy również, tak walczyliście o te lokalizacje. I co? W całym bloku macie 3 klientów a już drugi rok świadczycie tam usługi. Warto było?

 

Pytałeś po co pisze na tym forum? Ano tak jak wielu innych szukałem odpowiedzi na pytanie o dalsze plany waszej spółki. Okazuje się że jest to kółko wzajemnej adoracji i opowiadamy sobie jedynie farmazony aby zbierać punkty. Pojawiła się ZUZIA, super - tylko jestem niemal w 100% pewny że posiada wiedzę w tym temacie jak pozostała reszta. Czyli strona, burmistrz i ksiądz...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36266
  • 1366

Dostępność światłowodu

Uwzględnijcie proszę fakt, że Orange ma podział na część detaliczną i hurtową. Inwestycjami zajmuje się hurt a nie detal (większość osób na forum jest z części detalicznej). Informacje, które są dostępna dla detalu muszą być udostępniane też innym przedsiębiorcom telekomunikacyjnym na ich żądanie. A Orange nie chce się chwalić długimi planami bo np. inna konkurencja zbuduje światłowód wcześniej, a bo ktoś będzie robił problemy itp itd. A niestety czy stety hurt nie ma opcji bezpośredniego kontaktu z klientami indywidualnymi.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Dostępność światłowodu

@Piotrekk85 dodałbym jeszcze to (z czego też wielu klientów nie zdaje sobie sprawy), że hurt i detal nie mogą się bezpośrednio komunikować, co wynika z zaszłości historycznych i decyzji UKE (tzw. chińskie mury). Więc @mariuszsal odpowiadając na Twoje zarzuty

@mariuszsal napisał(-a)
Nie wierzę że w tak dużej korporacji nie można  zaplanować inwestycji na conajmniej pół roku do przodu i poinformować o tym klientów.

zaplanować, jak najbardziej może, ale pracownik takich informacji klientowi nie przekaże - bo temu pracownikowi wręcz nie wolno o tym wiedzieć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Dostępność światłowodu

w takim razie gdzie zgłaszać pozostawione inwestycje, bo detal nawet nie posiada informacji, że prace były wykonywane i nie widzi ich w planach


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Panowie @Piotrekk85 @zbignieww ja was w 100% rozumiem i w pełni się zgadzam. Uderzam tylko w czułe punkty jakimi są przedstawiciele operatora, którzy są tutaj jednak obecni. Obecni ciałem ale nie duszą 🙂

Skoro nie można podawać takich informacji lub nie są im znane to wystarczy to napisać. Nie wiem, nie powiem, nie mogę... 

Skoro powstaje forum i temat dotyczący dostępności danej usługi w domenie operatora - proszę się nie dziwić, że pojawiają się pytania o konkretne lokalizacje. 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Dostępność światłowodu

@Pich70  Mam podobny przypadek we Wrocławiu przy ul. Borowskiej. Jedna Wspólnota Mieszkaniowa została pominięta, ponieważ początkowo nie wyrażała zgody. Został zmieniony zarząd wspólnoty, wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że osoba która zajmowała się sprawą z ramienia Orange w międzyczasie zmieniła pracę. Teraz mam problem aby dotrzeć do osoby, która przejęła jej obowiązki aby dokończyć sprawę.. Sprawa światłowodu ciągnie się już od dłuższego czasu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Dostępność światłowodu

Napalacie się na ten światłowód Orange jakby to było niewiadomo jak dobre, a nie zauważycie zadnej różnicy jak przy ADSLu i VDSLu, bo Orange jest po prostu kiepskie. Jedyna opcja to jak wejdzie T-Mobile po ich łączach, z własnym sprzętem i routingiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 56
  • 0

Dostępność światłowodu

Proszę bardzo.

Od wczoraj Zielona Góra i okolice wypadły z mapy zasięgu światłowodu.