Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Dostępność światłowodu

@Shadowman, wczoraj otrzymałeś prywatną wiadomość w tej sprawie. Jeśli chcesz rozmawiać o zasadach w Nasz Orange to odpowiedz na moją wiadomość lub załóż temat w dziale "O społeczności".

A wracając do Światłowodu to my również chcielibyśmy oferować go wszędzie w Polsce i niewykluczone, że kiedyś tak będzie, ale "nie od razu Rzym zbudowano" i na to trzeba po prostu zaczekać. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu

Wulgaryzm był wykropkowany, a nie napisany wprost. A co do temtu, to ja nie chce żeby mi budowano cały Kraków, problem w tym, że Orange wiele rejonów po prostu zlewa totalnie i nie robi tam kompletnie nic przez wiele, nawet kilkanaście lat, tak jak np u mnie. Tak jak wspomniałem wcześniej, wprowadzaliście VDSL, nie mogłem się tego doprosić, wprowadzacie teraz światłowody i też nie ma planów co do mojego miejsca zamieszkania. Mieszkam w tym miejscu prawie 30 lat i szczerze, to nie pamiętam, żeby wcześniej TP, a potem Orange coś tutaj robiło, cała wasza infrastruktira się dosłownie sypie. Kable sparciałe (jak sam to określił wasz technik), szafki na ulicy pochodzące z czasów głębokiej komuny całe pordzewiałe, niektóre pozwiązywane jakimiś sznurkami, żeby się całkiem nie rozpadły, na klatce schodowej też jakaś stara pordzewiała skrzyneczka, która gdyby nie to, że jest wmurowana w ścianę, to pewnie już dawno by odpadła i sprzątnęła by ją dozorczyni, kable dyndają po ścianach, bo były przymocowane do niej takimi małymi uchwytami, które też się ze starości pokruszyły i poodpadały, no po prostu obraz nędzy i rozpaczy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Ale zrozum, że Orange to prywatna firma. Inwestuje tam gdzie ma perspektywę zwrotu z inwestycji lub zewnętrzne dofinansowanie (np. z samorządu czy z unii).
Nie zawsze inwestycja w kabel się opłaca, jeśli w pobliżu nie ma firm, potencjalni klienci są rozdrobnieni (np. na wsi).
Ważne są też pozwolenia na dostęp do kanalizacji kablowej (nie zawsze Orange jest właścicielem, czasem samorządy robią problemy).

PS. A zgłaszałeś że obecna infrastruktura się sypie? Może parametrów nie poprawią, ale ktoś doda do listy żeby może nieco estetyczniej wyglądało. W tym roku to pewnie się nie uda, ale może w przyszłym nieco się zmieni.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu

To gęsto zabudowane centrum  jednego z największych miast wojewodzkich w tym kraju (Wrocław), miekszkań i róznych firm jest tutaj mnóstwo i ciągle powstają także nowe. Studzenki z kablami z logo TP i Orange są na całym osiedlu, bo te ich sparciałe, stare kable też idą studzienkami.

 

Tak, zgłaszłem wielokrotnie, ciągle dopytywałem się kiedy planują jakieś modrnizacje sieci i nic. Byłem ich klkientem ponad 5 lat, ale mieli to głęboko, więc się z nimi pożegnałem. Nie tak dawno kończyła mi się umowa na internet z Play, i dopytywałem się znów, bo myślałem, że może coś się ruszyło i w końcu będę mógł podłączyć sobie normalny internet po kablu, ale dalej albo nic nie wiedzą, albo mówią, że nic tutaj modernizować nie planują, więc umowy z nimi nie podpisałem, bo nie będę płacił wraz z opłatą za tzw. "utrzymanie łącza"  70 zł za taki internet jak z epoki łączności łupanej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu

Na modernizację nie masz wpływu.
Co do estetyki instalacji - o ile ktoś korzysta z usługi - to tak.
Do tego nie trzeba mieć nawet usługi w Orange. Każdy może coś takiego zgłosić.

To musi się niestety kalkulować. Wrocław jest dosyć konkurencyjnym rynkiem, wielu lokalnych dostawców nie ma niektórych obowiązków regulacyjnych co Orange. Poza tym Wrocław do dawny bastion Dialogu/obecnie Netii.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu

Porządni, lokalni dostawcy działają głownie na osiedlach wielkich blokowisk nieco oddalonych od centrum, a i tam nie zawsze. Netia działa zazwyczaj na kablach Orange, a ich własna infrastruktóra, którą odziedziczyli po Dialogu też jest mocno niedoinwestowana, bo Dialog, szczególnie w ostatnich latach swojej działalności ją totalnie olewał. U mnie na osiedlu co prawda działa kilku lokalnych dostawców, ale ich oferrty też są bardzo słabe. Tam gdzie są dostępni, ludzie u nich siedzą, bo nie mają za bardzo wyboru, bo jednak zazwyczaj działa to trochę lepiej jak Neostrada, ewentualnie tak jak ja przesiadają się na internet LTE. Gdyby Orange udostępnił tu porządny internet po kablu, to pewnie większość by się na niego przesiadła.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Dostępność światłowodu

@Artur

 

Podepnę się pod ten temat i może też jakieś rady i wskazówki uzyskam.

Moja przygoda z Orange.(dawniej tepsa)

Kraków ul. Fatimska domy jednorodzinne. W 1990 roku mieszkańcy utworzyli komitet, na który wpłacali pieniądze na budowę linii telefonicznej. Wtedy była jeszcze tepsa. Linia napowietrzna na słupach. Tepsa wchłonęła linię, oddała to w darmowych minutach itp. Przyszedł czas na interenet.Emotikon: Szczęśliwy Neostrada w opcji 2mbit, później 6mbit, obecnie max do 10mbit (modem łapie synchronizację na maks 6-7) Tłumienie linii pokazane w opcjach modemu 38dB odległość od centrali około 3500 metrów. Jeśli mnie pamięć nie myli centrala jest zlokalizowana w okolicach oś. Na lotnisku.

W domu wiadomo kilka osób korzysta z internetu, a przy paśmie 7mbit pobierania/1mbit wysyłania taki internet poprostu tnie. Emotikon: Smutny

Linia ma 26 lat, tyle też lat jestem Waszym klientem. Brak modernizacji i inwestycji. Abonament płacony regularnie, utrzymanie linii także.

Jaka jest szansa na to abym wreszcie mógł skorzystać z lepszej jakości usług?

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Dostępność światłowodu

U mnie nawet jest infrastruktura ale "nie ma wolnego portu". Od działu technicznego dowiedzialem sie że nie ma możliwosci dodania portu "bo tak". Troche sie dziwie Orange bo w moim bezposrednim sasiedztwie powstaja dwa kolejne osiedla i każdy bedzie chcial miec internet, ale widocznie nie bedzie to Orange ;/


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Dostępność światłowodu

► Wpis został tutaj przeniesiony z obszaru komentarzy do artykułu w Bazie Wiedzy pt. Światłowód - podstawowe informacje, ponieważ porusza podobne zagadnienie - Moderator Wiktor ◄

 

Niestety dostęp do tej usługi w danym mieście w/g Orange nie oznacza wcale że to prawda. Mieszkam na obrzeżu Krakowa, internet tak jak 10 lat temu dostarczany mam starymi przewodami zawieszonymi na drewnianych słupach. Teoretycznie do 10 mb/sec, nigdy nie zobaczyłem więcej niż 4 mb/sec a o światłowodzie nie mam nawet co marzyć.

Więc radzę nie podniecać się zbytnio tym że świtłowód będzie dostępny w tej czy innej miejscowości.

Pozdrawiam

Robert


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 19
  • 0

Dostępność światłowodu

Podobno pojawiły się nowe lokalizacje z dostępem do światłowodu, kiedy aktualizacja mapek???