Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Witam,

mam teraz dość spory problem, ponieważ sytuacja jest dość nietypowa. Mianowicie, w 2019 roku Orange instalował światłowód na całym osiedlu (ok. 5000 osób), i obecnie jest on dostępny w każdej klatce w każdym bloku na osiedlu - wyjątkiem jest moja klatka, która jest w bloku z 6 klatkami (przy czym reszta bloku ma normalnie dostępny światłowód). Kontaktowałem się z Orange poprzez infolinię, zostałem przekierowany do osób które zupełnie nie wiedziały co można z tym zrobić, wybrałem się też do salonu z obietnicą odpowiedzi w ciągu 2 dni - mijają 2 miesiące. Druga wizyta była tak samo bezcelowa.

Skontaktowałem się również z moją spółdzielnią, której pracownicy stwierdzili, że Orange miał zgodę na instalację światłowodu tylko jeśli będzie on dostępny dla każdego. Tak oczywiście nie jest, lecz spółdzielnia nie może udostępnić żadnych dokumentów.
I teraz pytanie - co mogę w tej sytuacji zrobić? Kabel przebiega dosłownie metr obok moich drzwi i na plastikowej osłonie jest logo Orange, jestem na 99% pewien że instalacja jest, tylko strona (mapa zasięgu) tego nie podaje.
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi ^^

94 ODPOW. 94

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32646
  • 38035
  • 1375

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Jeśli jesteś członkiem spółdzielni, złóż wniosek o udostępnienie dokumentów do wglądu w siedzibie spółdzielni. Masz do tego prawo.

Z Orange będzie ciężko coś się dowiedzieć.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Rzecz w tym, że nawet z tym dokumentem średnio mogę coś zrobić, bo nawet jeśli go mam, pójdę do salonu i zostanę "zlany" tak jak już 2-krotnie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32646
  • 38035
  • 1375

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

No jeśli fizycznie nie masz skrzynki od Orange w piwnicy, to nie zamówisz usługi. Znając życie poszło o rozliczenia kaucji za dostęp do nieruchomości. U mnie tak w spółdzielni było, że w jednej z klatek (świeżo po remoncie) podwykonawcy Orange zdewastowali trochę ścianę "przedsionka", spółdzielnia nie zwróciła kaucji na poczet remontu. Potem inwestycje stanęły, ale jakoś potem doszło do tajemniczej ugody.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Waśnie sprawdziłem, jest skrzynka, jest plastikowa osłona kabli na każdym pietrze, a internetu na stronie nie ma


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13728
  • 56456
  • 666

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@frvrtm Zrobisz fotki? W piwnicy powinna być skrzynka dla Twojego pionu. Czy biegną od niej jakieś kable w górę?

Jak na innych klatkach schodowych wprowadzają FTTH do lokali? Rurkami w ścianie, na zewnątrz przyklejając do ścian czy w listwach technicznych? 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1282
  • 3084
  • 31

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Niekoniecznie. Często OPP jest np w co drugiej klatce. (Zależy ile jest HH w klatce)

Jeżeli na tyle są prace zaawansowane to musi być jakiś problem albo techniczny bądź formalny. Tutaj nikt tego nie stwierdzi i nie odpowie. Należy pytać orange.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13728
  • 56456
  • 666

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@PARANOJA Dlatego zapytałem czy znajdzie taka skrzynkę z logiem Orange w piwnicy przy wejściu. Piony też łatwo poznać, bo biegną do nich kable do góry. W blokach wszystkie media dochodzą do każdej klatki osobno. Nawet jak skrzynki są co druga klatka to z instalacją nie powinno być problemu. Dziwi mnie brak w inwentaryzacji dostępności lokali w tym pionie

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

A inny operator nie jest dostępny?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

118047472_967826847049849_6938654434965677017_n.jpg

118257015_717702588797192_5250081626120547032_n.jpg

skrzynka + pion poprowadzony przez klatkę, nie w ścianie