Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54068
  • 635

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@Arti_Kn_Pl OKW wskazuje na splitter 72 . Ilu jest lokatorów w bloku??  Zmuszę jeszcze naszego kolegę do podróży po piwnicach.. jeśli są przejściowe z klatki do klatki...proszę o fotkę OPP i wszystkich skrzynek w piwnicy takich jak ta na fotce. Zobaczymy ile jest OPP i ile tranzytowych. Jeśli przypisać OPP do 2,3 klatek ( w zależności od ilości lokatorów na każdej) to dziwię się czemu tą pominęli 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@agat13 są przebicia


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54068
  • 635

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@frvrtm  to lubię. A jak Monterzy to lubią...robota czysta i przyjemna...biegaj do piwnic i relacjonuj...fajna zabawa, nieprawdaż?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

10 lokali, po 2 na piętro, przy 6 klatkach daje nam to 60 lokali czyli obstawiałbym +-150 lokatorów

Piwnice nie do końca przejściowe (korytarz, ale drzwi przed każdą klatką) ale mam swoje sposoby, zaraz posprawdzam klatki i powiem co i jak + zdjęcia


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@agat13 relacja taka - w każdej klatce jest tranzytowa, w klatce skrajnej (ja mieszkam w jednej skrajnej, mowa o drugiej) znalazlem OPP, reszta jednak moze byc schowana we fragmentach piwnic w ktorych sa drzwi (tak jak tutaj, tylko drzwi byly otwarte)

Brak opisu.Brak opisu.skrzynki tranyztowe w klatkach "wewnetrznych" maja 3 wyjscia, do klatek po obu stronach i do gory, jako iz moja klatka jest skrajna ma wyjscia jedynie dwa


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54068
  • 635

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@frvrtm OPP jedna rura wlotowa z kablem z zewnątrz że studzienki. Jedna do sąsiedniej klatki. Jedna do pionu

 Analogicznie w klatkach tranzytowych. W Twojej jedna przychodzącą i jedna do pionu. Tak jest? 

Jeszcze kwestia okw. Czy wedle numeracji na żółtych kartkach to jeden kabel wzdłuż całego bloku czy np na początku są dwa a później od połowy budynku jeden?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

tak jest dokładnie

co do numeracji, nie spojrzałem, ale z jednego zdjęcia skrzynki tranzytowej udało mi się przybliżyć i zobaczyć, że numer jest ten sam (jedna ze środkowych klatek)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54068
  • 635

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@frvrtm Do czego zmierzam...może być tak, że ktoś. Zaprojektował za małej pojemności kabel okw i dla ostatniej klatki zabrakło nitek...wolnych. swoją drogą ta instalacja wygląda na nową i zawsze przy dociągania do puszek tranzytowych monterzy wciągając kable w rurki trochę je ubrudzą i porozcinają. Widać ślady wykonywania instalacji. Tu rurki są idealnie czyste....jeśli masz możliwość sprawdź przy przebicia u ma kilku klatkach na parterze czy biegną nie mi kabelki. Będzie wiadomo czy OPP jest oddane do użytku na 100%

Dalej pozostaje złożenie wniosku 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@agat13 to już jutro posprawdzam, dzięki, ale jestem na 99% pewien ze wszystko jest


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54068
  • 635

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@frvrtm Podpowiem. Poproś któregoś z sąsiadów którzy mają FTTH o relację jak składali wniosek, może mają kontakt do handlowca, który obsługiwał blok? Czy w telepunkcie najbliższym to robił? Pójdź tym samym tropem, bo ten pracownik zna teren i pomoże