Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Nie znam większości osób, tylko głównie osoby które mieszkają tu od lat - a oni z tego co miw iadomo nie uzywaja Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@frvrtm  Zobacz do którego mieszkania jest wykonana instalacja i grzecznie zapytaj. Koniec języka za przewodnika...🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Hej! Zainteresowałem się twoją sprawą. Wiadomo już coś? Moim zdaniem jest za mało wolnych miejsc w skrzynce. Wiem wypowiadam się trochę ogólnikowo ale napewno nie długo Orange coś zrobi z twoją klatką i dołożą tam miejsc, albo dokończą instalację. Nie ma jakiś innych operatorów? Życzę szybkiego rozwiązania sprawy. 

____________

* Wpis poddany edycji - moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

pytałem się czy są inni operatorzy, podobno UPC jedynie jest.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Hmm skoro jest tam światłowód UPC to może dlatego orange nie może tam zrobić swojego. Albo UPC jedzie na światłowodzie Orange... Hmm bardzo ciekawy temat. Nie powiem - trudny orzech do zgryzienia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@Macrolo Instalacja była robiona w kwietniu 2019 roku.

Co do innych operatorów, jest UPC na kablach "przedpotopowych" (nie światłowód, ale wyciskał 300mbps, do czasu aż w styczniu wszystko się wywróciło i teraz lecę na 50mbps [i cholernie wysokim niestabilnym pingu]), oraz Vectra, w której jest ten sam problem co w orange - a mianowicie jest instalacja, a na stronie brak dostępnych usług (a instalacja jest od 2014-2015 roku!)

Niestety żaden lokalny dostawca nie wchodzi w grę, pytaem wszędzie i nic, więc zostaje mi Vectra i Orange, prazy czym wolę orange bo jest lepiej opisana i bardziej dostępna oferta 4K (telewizja jest, ale chciabym internet w zestawie)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Z takim czymś się jeszcze nie spotkałem żeby instalacja była przeprowadzana tak dawno a oferty nadal nie ma. Jest kilka opcji... 1 - Albo któryś z sąsiadów stoi na przeszkodzie i za nic nie chce żeby powstał światłowód w twojej klatce 2 - Podobna do 1 ale nie chodzi o sąsiada, może chodzić o sprawy wyższe dlaczego w twojej klatce nie może być swiatłowodu 3 - Zabrakło kasy albo po prostu im się nie chciało ale w sumie większość już jest zrobiona więc wykluczam ten punkt. 4 - Brak wolnych miejsc w skrzynce ale wydaje mi się że już po takim czasie powinni ich dorobić.

Szczerze to nie mam pojęcia co stoi na przeszkodzie. Najlepiej zapytać o to osoby która projektowała światłowód w twojej lokalizacji ale to raczej nie możliwe. Ja domagałbym się wyjaśnienia od Orange i Vectry.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Tutaj przykład - mapa światłowodu

frvrtm_0-1598104871665.png

oraz mapa internetu domowego (80mbps)

frvrtm_1-1598104897006.png

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 18
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

1. Odpada, pion idzie przez klatkę i przechodzi przez miejsce ogólnodostępne (ani przez żadną prywatną piwnicę ani przez ścianę czyjegoś mieszkania.

2. Wątpię, ta klatkaz jest w 99.9% identyczna jak reszta

3. Bezsens, skoro na raz zrobili instalację na caym osiedlu (5000 osób)

4. Również tak uważam

Co do wyjaśnień, Orange mnie totalnie zlewa, jak obiecano jakiekolwiek odpowiedzi w ciągu 2-3 dni, nie zadziało się nic, analogicznie w innych salonach.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

A ja mam na to wszystko jeden nie zawodny pomysł! Przewiercił bym się do sąsiada który ma światłowód (albo poprosić go o założenie tylko po to żeby kablem ethernet pociągnąć go do siebie) i płacić rachunek na pół albo w przypadku gdy tylko ty będziesz go używać - płacić pełną kwotę. Serio, nie żartuję jeśli trafi ci się miły i fajny sąsiad to co ci szkodzi. Przewiercisz się i poprowadzisz sobie kabel ethernet do siebie a do tego kabla router ale myśle że i tak powinno łapać wifi jeśli router będzie u sąsiada a kabel ethernet do kompa i tyle.