Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dopisanie do bazy danych adresowych z dostępem do światłowodu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Dopisanie do bazy danych adresowych z dostępem do światłowodu

Dzień dobry,

 

Chciałbym, żeby mój adres został dopisany jako gotowy do podłączenia do światłowodu, bo tak faktycznie jest. 

 

Sytuacja wygląda następująco:

Na naszej wsi właśnie został położony światłowód przez Orange w ramach programu POPC2. Naszego adresu nie było w programie, bo dom jest nowy i nie istniał w momencie planowania (widzę na forum, że to dość częsty przypadek). Nasz dom jest położony pomiędzy dwoma domami, które są uwzględnione w POPC2. Dzięki mojej inicjatywie i na mój koszt i dzięki uprzejmości firmy, która kładła światłowód, do mojego płota został dociągniety światłwód i podłączony do skrzynki na najbliższym słupie. Wszystko jest zrobione dokładnie tak jak domy, które są w programie POPC2. Pozostaje problem: nikt nie wie, że mój dom jest gotowy do podłączenia, bo nie widnieje w bazie danych.

 

W załączeniu zdjęcie oznaczenia na moim płocie miejsca, gdzie został docięgnięty światłowód (poglądowo). Dokładnie tak samo jak domu uwzględnione w POPC2.

 

W jaki sposób możemy dopisać nasz adres do bazy danych, aby można było wykupić usługę światłowodu. Wszystko technicznie jest przygotowane.

 

IMG_20220912_120427.jpg

 

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Dopisanie do bazy danych adresowych z dostępem do światłowodu

@loocmg Tu masz info o POPC POPC – pytania i odpowiedzi - Nasz Orange

Sprawdź kto jest beneficjentem projektu w twojej miejscowości. Jeśli Orange, to składaj wniosek pisemny o "dorejonizowanie" na adres korespondencyjny w Skierniewicach z dopiskiem "inwestycje"

Zostanie on skierowany do działu zajmującego się dopisywaniem adresów do bazy danych projektu i jest szansa na podłączenie...Jedno jest pozytywne, w trakcie prac przewidziano późniejsze dołączenie do światłowodu (nawet po zakończeniu projektu)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Dopisanie do bazy danych adresowych z dostępem do światłowodu

@agat13 dziękuję za szybką odpowiedź.

Już w styczniu do Skierniewic pisałem, ale bez dopisku "inwestycje" i bez magicznego słowa klucza "dorejonizowanie". Wtedy też jeszcze nie trwały nawet prace, a teraz adresy objęte POPC2 po obu stronach mojej działki zostały już opublikowane tutaj: https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/projekty-inwestycyjne/popc-nabor-i-ii-i-iv/ jako "gotowe sprzedażowo".

Spróbuję jeszcze raz napisać.

Można liczyć na informację zwrotną po wysłaniu pisma? Ostatnio żadnej odpowiedzi nie dostałem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Dopisanie do bazy danych adresowych z dostępem do światłowodu

@loocmg Przy inwestycjach na zwrotna odpowiedź bym nie liczył, ale kwestia późniejszej weryfikacji  na stronie Orange w "mapie zasięgu" Mapa zasięgu Orange | Orange Polska


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Dopisanie do bazy danych adresowych z dostępem do światłowodu


@loocmgnapisał(-a)

 

Sytuacja wygląda następująco:Dzięki mojej inicjatywie i na mój koszt i dzięki uprzejmości firmy, która kładła światłowód, do mojego płota został dociągniety światłwód i podłączony do skrzynki na najbliższym słupie.

IMG_20220912_120427.jpg

 


wykonawca był bardzo uprzejmy skoro Cię skasował a do tego nie poinformował że i tak nic z tego nie będzie 😋
dla nich to łatwa kasa bo kosztów to właściwie zadnych.

i teraz chcesz napisać do orange żeby Ci adres upozytywnić bo ktoś zrobił lewizne 😂
może kiedyś te przyłącze orange wykorzysta ale na dzis na 99,9% nie masz szans. dlaczego tak jest? poszukaj tu na forum byly już identyczne tematy.
zostałeś przez firme która układała kable zrobiony w balona

zgłoś adres do dorejonizowania i uzasadnij to tym że masz już kabel pod płotem to na pewno sie doczekasz usługi 🤣


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Dopisanie do bazy danych adresowych z dostępem do światłowodu

@PARANOJA spoko, dzięki. Niestety nie trafiłeś ze swoją wypowiedzią. Firma nie wzięła ode mnie ani grosza. To ja za nimi biegałem i prosiłem. Nikt mi niczego też nie obiecywał, a raczej mówili, że trudno będzie, ale też znają przypadki, że się udało. Koszt z mojej strony był znikomy, parę metrów światłowodu. I nie, nie kupiony od firmy, która kładła. Ja tam wole działać, a światłowód lepiej mieć niż nie mieć doprowadzony. Może to zwiększyło szansę, bo przynajmniej nie trzeba na nowo niczego kopać, a gwarancji nikt mi nie dawał i z tego sobie też sprawę zdaję.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dopisanie do bazy danych adresowych z dostępem do światłowodu

@loocmg, to teraz jak będziesz pisał, dołącz tę fotkę i więcej fotek, i mapkę z wymiarami, i odległościami, i oznaczeniami szafek. Żeby wiedzieli, że tylko przyjść, wpiąć w splitter i gotowe.