Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przechylone słupy zagrażające mieniu (i życiu) oraz zwisające kable


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 6
  • 0

Przechylone słupy zagrażające mieniu (i życiu) oraz zwisające kable

Dzień dobry,

Niestety od ponad pół roku (pierwsze zgłoszenie w marcu 2022) walczę z Orange z powodu przechylonych słupów telekomunikacyjnych. Zdjęcia przesyłam w załącznikach. Problem zaczął się, gdy na prostopadłej ulicy, nad którą wisi kabel przejechała ciężarówka i o niego zahaczyła. Nie spowodowało to zerwania kabla, a przechylenie dwóch słupów na naszej uliczce. Oba te słupy są mocno pochylone, widać skorodowane pręty oraz przy ruszaniu ręką cały słup się buja. Podfirma zajmująca się serwisem Orange nic z tym faktem nie zrobiła, a luźny kabel, w który wjechała ciężarówka napięła o pień drzewa obok (śmiech na sali).

 

Od marca do sierpnia co 1-2 tygodnie ciągle na infolinii zgłaszałem ten fakt wraz z zaznaczaniem, iż sprawa zagraża mi oraz sąsiadom. Dostałem mnóstwo zapewnień, że słupy zostaną zabezpieczone, wymienione i nic. Orange podobno ma miesiąc na wymianę infrastruktury. Gdy po minięciu miesiąca podawałem numer reklamacyjny, konsultanci rozkładali ręce i zakładali nowe zlecenia naprawy. 

 

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomysły jak tę sprawę załatwić, Orange raz na zawsze stracił w moich oczach, ale tutaj chodzi przede wszystkim o zdrowie innych. Byłem nawet w nadzorze budowlanym, gdzie też nie mogli mi pomóc.

Pozdrawiam, 
Maciej

 

IMG_6391 (2).jpg

 

IMG_6392 (2).jpg

 

IMG_6393 (2).jpg

 

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Przechylone słupy zagrażające mieniu (i życiu) oraz zwisające kable

@macik987 Odpowiem tak: Od niedawna powstała nowa ścieżka zgłaszania zagrożeń infrastruktury. Zgłaszasz na infolinii, a ona wysyła specjalną ścieżką do odpowiedniego działu technicznego

Tu artykuł na stronie Orange Zgłaszanie uszkodzonej infrastruktury telekomunikacyjnej | Orange Polska

Uszkodzenia infrastruktury technicznej Orange | Orange Polska

W drugim artykule jest określony adres do korespondencji, więc wyślij oficjalne pismo z reklamacją i zdjęciami opisując szczegółowo problem i podając numery zgłoszenia. Rzeczowo i konkretnie wymagając działania w celu poprawienia sytuacji.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Przechylone słupy zagrażające mieniu (i życiu) oraz zwisające kable

Jeśli uważasz, że sytuacja potencjalnie zagraża ludziom, to może zamiast użerać się z Orange zgłoś to po prostu do straży pożarnej? Oni zwykle traktują takie problemy bardziej priorytetowo…


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Przechylone słupy zagrażające mieniu (i życiu) oraz zwisające kable

Nikt się nie śpieszy, gdyż słup może sobie stać i się sam nie przewróci. Żeby się przewrócił, to musi zbrojenie przerdzewieć.

Anonim

Nie dotyczy

Przechylone słupy zagrażające mieniu (i życiu) oraz zwisające kable

Sam miałem problem ze słupem i instalacją Orange, pisemko wysłałem i fotki, przyjechali i naprawili, ani miesiąc nie minął, więc zgłaszać trzeba, jak tam zero reakcji masz od Orange, to wezwać straż i tyle, ogarną temat, tylko naświetl sytuację, by wiedzieli przed wyjazdem z czym problem.