Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki

Witam serdecznie,

Na początku zaznaczę, że pierwszy raz piszę na takim forum, ale może ktoś z Państwa miał podobny problem. Mianowicie chodzi mi o podłączenie internetu światłowodowego do domu. 20 maja 2022 roku przyszedł do domu przedstawiciel handlowy Orange z ofertą, że będzie robiony na ulicy internet światłowodowy i czy chcemy się podłączyć. Oczywiście wyraziliśmy taką chęć i pan Sebastian zapewnił, że internet będzie założony do końca czerwca. Świetnie się złożyło, gdyż w czerwcu kończyła się umowa na internet domowy w wersji mobilnej. Kable światłowodowe zostały położone wzdłuż ulicy dnia 7 czerwca 2022 roku, również doprowadzone do działki i przywiązane pomarańczową taśmą do płotu. Mieliśmy wtedy czekać na odezwanie się technika, który rzekomo miał podłączyć internet. Niestety przyszedł lipiec, a odpowiedzi brak. W związku z tym postanowiłem sprawdzić przez stronę orange, czy mogę wybrać ofertę dla mojego domu. I tu wielkie zaskoczenie, gdyż po wpisaniu adresu wyskakuje komunikat o treści "ups... coś poszło nie tak To nie Ty – to my! Nasze ekipy już nad tym pracują (robią, co mogą!)". Po skontaktowaniu się z infolinią zapewniano mnie, że sprawa zostanie załatwiona w ciągu tygodnia. Mijają prawie dwa miesiące od pierwszego zgłoszenia i co tydzień przy interwencjach w różnych działach zawsze jest tydzień oczekiwania, gdyż "na pewno w tym tygodniu rozwiążą sprawę". Nadmienię tylko, że wpisanie numeru domu obok w wyszukiwarkę adresu do podłączenia światłowodu, powoduje pokazanie oferty, jak również wpisanie każdego innego numeru domu z mojej ulicy.  Czy ktoś z Państwa miał może podobny problem i udało się go jakoś szybko rozwiązać? 

z góry dziękuję za pomoc 🙂

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy oraz ukryto dane personalne – moderator Kinga

8 ODPOW. 8

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki

@jank126 musisz cierpliwie czekać aż inwestycja zostanie odebrana i przekazana do Pionu Sprzedaży. To może potrwać od miesiąca do 3 licząc od dnia zakończenia wszystkich prac na ulicy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 616

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki

@jank126 Jak napisał @marder prawdopodobnie są opóźnienia w odbiorze technicznym inwestycji i obiegu informacji o jej zakończeniu. Na to wpływu nie masz, bo są to uzgodnienia techniczne. Infrastruktura dostępowa to nie tylko kable do budynków czy lokali. To wiele elementów w góre sieci. Stąd może część inwestycji być wykonana, ale póki reszta nie jest aktywna i podłączona, niewiele można zrobić. Nawet obsługa infolinii czy Salonu nie ma informacji jak długo potrwają czynności rejestrujące adres jako "w zasięgu"

Trzeba cierpliwie czekać i może męczyć przedstawiciela o którym pisałeś o info

P.S. Dom jednorodzinny? Miejscowość i ulica chociaż...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki

No niestety cierpliwie czekam już prawie 3 miesiące. Wszyscy sąsiedzi dawno są już podłączeni. Tylko nasz dom został pominięty.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki

@jank126 tylko u Ciebie nie można świadczyć uslugi czy na całej ulicy? Jeśli u sąsiadów już jest net a u Ciebie tylko nie mozna zamówić to zmienia postać rzeczy. Pozostaje telefon do pana Sebastiana aby ruszył sprawę do przodu. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki

Pana Sebastiana, oczywiście, można pomęczyć. Jeżeli ludzki pan, to postara się pomóc (albo obiecać). Ale równie dobrze może się migać, bo swoje na tej ulicy już zrobił, a w tej organizacji pion handlowy z pionami technicznymi i inwestycyjnymi komunikacji nie ma. Dlatego, @jank126 , niezależnie od męczenia pana Sebastiana, napisz polecony do Skierniewic, opisz swoją sytuację najdokładniej jak potrafisz (tylko rzeczowo, ze szczegółami ale nierozwlekle i bez pretensji) i uprzejmie poproś o "dorejonizowanie".

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki


@pirenejnapisał(-a)

w tej organizacji pion handlowy z pionami technicznymi i inwestycyjnymi komunikacji nie ma.


Aż dziw że to wszystko jeszcze działa 😜


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki

@marder, ogólnie ma to swój sens. Dobrze jest jak sprzedaż nie wtrąca się specjalistom, bo na tym "froncie" interesy są rozbieżne. Tutaj jednak zapora komunikacyjna postawiona jest tak absurdalnie wysoko, że nikt nic nie wie. Weźmy mój własny przypadek podobnego pominięcia w inwestycji. Wystarałem się mozolnie o dorejonizowanie, a pół roku później i tak wszyscy, podobnie pominięci  w okolicy, zostali doinwestowani. Nie byłbym tracił czasu na starania, poszukiwania, błagania, pisania na forum (a na koniec niechęć sąsiadów, bo sobie "załatwiłem"), gdybym wiedział, że takie są plany. Odczekałbym spokojnie swoje pół roku. Ale tej właśnie informacji o planowanej inwestycji nikt nie był w stanie dostarczyć, nikt nic nie wiedział, miałem czekać, uzbrojony w cierpliwość, nie wiadomo jak długo i na co, gadka szmatka. Ba, sam nie wiem, który kierunek moich starań ostatecznie przyniósł efekt (być może właśnie pismo do Skierniewic).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Brak możliwości podłączenia internetu mimo doprowadzenia kabli do działki

@pirenej jest to dobre ale nie zawsze. Sprzedaż wysyła zapotrzebowanie do Inwestycji gdzie chcą zeby budować. Kiedy dostaną od Inwestycji info że tam nie mozna bo brak Sieci a nakłady przekroczą spodziewane zyski to są nie zadowoleni. Inwestycje więc w zamian oddają im inne adresy w tej samej ilości co sobie życzyli. Wówczas też są niezadowoleni bo to się słabo sprzedaje. I tak to się kręci w korporacji. Każdy ma swoje interesy i często są rozbieżne.