Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

 

Dzień dobry.

Od pewnego czasu obserwuje jak Orange instaluje światłowody na mojej ulicy.

Mam dom w leśnej dzielnicy Warszawa - Wawer Miedzeszyn ul. Truskolaska.

Kilka lat temu, zrobiłem akcję wśród sąsiadów, aby zgłaszali do Orange potrzeby instalacji światłowodów. Po kilku latach akcja przyniosła efekt, tylko... dla sąsiadów a nie dla mnie.

Okazało się że posesja wcześniej może mieć światłowód, posesja dalej też, natomiast  do mojego domu internetu światłowodowego doprowadzić nie można podobno z przyczyn technicznych.

Jestem klientem w tym miejscu najpierw TPSA, potem Orange. Miałem 3 linie telefoniczne, ISDN, Neostradę, teraz LTE. Wtedy można było teraz jakoś nie.

Na słupie przy ogrodzeniu  mojej posesji, gdzie są jeszcze już nieużywane kable telefonów, isdn, Neostrady jest zamontowany krzyżak na światłowody. Były tam nawet już powieszone światłowody, ale ktoś postanowił je zdjąć.

 

Na infoliniach i w punktach jestem odsyłany z kwitkiem - nie można. A ja twierdzę że można, tylko trzeba chcieć potraktować po ludzku starego wiernego klienta od ponad dwudziestu lat.

Obserwuję degradację używanego obecnie Orange LTE. Dziś się nie dało pracować, a z powodu pandemii pracuję w domu, zresztą moja Małżonka również. Przejście na światłowód jest dla nas kluczową sprawą.

Nie rozumiem dlaczego jako klient jestem dyskryminowany, choć pd ponad 20 lat regularnie i w terminie płacę rachunki za usługi telekomunikacyjne.

 

Do kogo mam się zwrócić w Orange, czy może do jakiejś innej instytucji o interwencję w mojej sprawie?

 

Z uszanowaniem - Stary wierny klient.

 

62 ODPOW. 62

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

@Aimeiz Zastanawiające jest to, że zdeinstalowano wiszące już kable i skrzynię zapasu. Trzeba ustalić z jakiego projektu wykonana jest instalacja i przyłącza sąsiadów. Czy ze środków własnych Orange czy projektu unijnego POPC. https://www.orange.pl/view/popc

oraz jaki masz zasięg usług na stronie internetowej Orange gdy podajesz swój sdres


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Czy Twój numer domu jest w załączonym PDF?

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Mogę mieć Neostradę, czyli to co miałem rok temu.

Neostrada działała coraz słabiej. zamiast 10Mb/s potrafiło być 0.5Mb/s.

Potem Przeszliśmy na LTE dla firm, bo Małżonka ma działalność.

Tylko to LTE to dziś ma 2Mb/s. Zwykle dział lepiej, ale nie mogłem pracować zdalnie.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Dzięki za spis.

No niestety niema.

Jest poprzednia posesja i następna a moją pominięto.

Domy są po jednej stronie, bo po drugiej sięnie buduje - pas lasu.

Co można z tym zrobić? To celowo pominięte, czy ktoś poprostu zapomniał wpisać jednej posesji?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Sprawdź w Internecie w serwisie geoportal krajowy czy Twój adres jest prawidłowo oznaczony.

Jeśli nie, to trzeba uderzyć do gminy (nie wiem kto to robi w Wawie by wyprostować).

Jeśli jest ok, to napisz do CPPC bialaplama@cppc.gov.pl oni organizują konkursy POPC.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Zrobiłem właśnie eksperyment i sprawdziłem na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu, swoją posesję i te sąsiednie.

We wszystkich przypadkach usługa światłowód nie jest dostępna, tgylko że światłowody poprowadzone i sąsiedzi już mają zainstalowane. Nawet można było przejść z innej usługi, np. LTE jako kontynuacja.

Jakoś bokiem poszły te instalacje.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Z uwagi na fakt, że POPC to unijne dofinansowanie to nie można podłączyć adresów spoza listy póki nie minie tzw. okres trwałości projektu (5 lat). Na forum jest kilkanaście wątków na podobne tematy jak chcesz dowiedzieć się więcej.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

W Geoportalu jest i działka i adres.

Zastanawiające jest dlaczego dla Orange dla Neostrady mój adres istnieje, a dla światłowodu już nie.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Bo Orange nie chce zwracać dofinansowania. To duże pieniądze.