Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Czyli mam z głowy na 5 lat?? Nieźle. Może dożyję.

Od kiedy się liczy te 5 lat? Od realizacji czy od rozpoczęcia projektu?

 

Byliśmy z Małżonką w punkcie Orange, to Pan sprzedawca zaproponował, że może uda mu się załatwić instalację jak się wyraził "od sąsiadów", tylko nie można było przejść z umowy LTE dla firm, ale zupełnie nowy abonament z pełnym pakietem usług czyli z telewizją itp.

Czyli techniczne możliwości jakby były, tylko niepotrzebne są nam płatności za dwa internety w tym samym miejscu.

No nic. umowa na LTE kończy się za rok, to wtedy może podejdę do tematu ponownie.

Widzę że u na niektórych posesjach wiszą kable niepodłączone, może nie są zainteresowani szybkim internetem.

Strasznie to wszystko dziwne.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Czas liczy się od rozliczenia projektu. Zwykle jest kilkadziesiąt innych punktów adresowych w danym konkursie.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12987
  • 53316
  • 619

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

@Aimeiz Po zakończeniu projektu, gdy cześć z planowanych podłączeń nie zostanie założona i są rezerwy (a Orange zamyka inwestycję) zdarza się tzw dorejonizowanie. Sprawdzają wnioski z terenu objętego zasięgiem inwestycji i proponują instalację. Co jakiś czas trzeba sprawdzać dostępność usług, bo akurat się okaże, że już można mieć FTTH. Tak się dzieje , bo operator nie może dodawać adresów spoza POPC zanim nie rozliczy inwestycji. Polecam to uwadze


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?


@agat13napisał(-a)

[...] operator nie może dodawać adresów spoza POPC zanim nie rozliczy inwestycji.


... a nie zanim nie utrwali się trwałość? Co na to kolega @Piotrekk85 ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12987
  • 53316
  • 619

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

@pirenej inwestycja (wedle adresów zawartych w projekcie- nawet tych idiotycznych i niewykonanych) kiedyś się kończy i następuje zamknięcie oraz przekazanie do użytku Orange. Do tego momentu nic nie można zrobić,bo grozi to konsekwencjami dla wykonawcy projektu. Ten ma swoje ramy, zakres i funduszu. Trzeba to rozliczyć i tyle. Po tym okresie całość przechodzi pod konserwację operatora, który podpisał umowę na budowę i dostarczanie usług w tym rejonie. Dopiero wtedy Orange zarządza rezerwami z budowanej sieci czy niewykorzystanymi zasobami 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

czyli nie aż 5 lat (od rozliczenia) do utrwalenia, a zaledwie do rozliczenia?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12987
  • 53316
  • 619

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

@pirenej Odpowiadam zgodnie z tym, co wiem. Do rozliczenia inwestycji POPC. Później to już loteria, bo kwestia pozytywnego wywiadu i umieszczenia w bazie danych to kolejna niewiadomą. Mogą to zrobić od razu, a mogą zwlekać, bo np popyt za mały, błąd wpisu czy adresu. Nic nie jest do końca pewnego do momentu instalacji i umowy. Już tu było gdzieś napisane, że zdemontowano stelaż zapasu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

Kiedyś pracownicy niższego szczebla robili co chcieli. Na rok 2020 zaczęły się już kontrole i każdy chucha i dmucha na POPC w Orange. Więc jeśli kogoś w puli dodatkowej nie ma - to jakieś mityczne dorejonizowanie bym nie liczył.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

No dobrze, ale ograniczenie można ominąć.

W tych miejscach, gdzie oficjalnie są możliwe podłączenia, klient może sobie zażyczyć dwie instalacje, np. jedną na działalność, a drugą prywatnie. Może zamówić na budynek mieszkalny i np. warsztat obok - ten sam adres. Pewnie Pan sprzedawca takie rozwiązanie miał na myśli, tylko nie wiem dlaczego ograniczył to tylko dla połączonego internetu z Telewizją, której nie potrzebuję.

Pojadę do tego punktu Orange i chyba pójdę w to rozwiązanie, bo niestety wydajność Orange TE spadła mi makabrycznie. Było od 25-80Mbit/s a teraz jest od 0.5 do 5 Mb/s w porywach.

Nie da się pracować, zwłaszcza telekonferencje.

Pan w helpdesku zbadał, ze przeciążony jest BTS. Sprawdzałem że od innych dostawców mobila jest to samo, bo BTS-y są na tej samej wieży i pewnie zapycha się magistrala dochodząca do wieży. Muszę zmienić technologię, bo za chwilę będę musiał zmienić lokalizację a to już duży kłopot - dojazdy codzienne etc. Wolę już wziąć równoległy abonament nawet z tą telewizją.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Dlaczego sąsiedzi mogą mieć światłowód a ja nie?

to jest ciężka sprawa...

generalnie mobilny internet to trochę tak jakby sobie w stopę strzelać. to ja już wolę mieć stabilne 10Mb na neo niż mobilny, który niewiadomo jak działa....

poza tym ja też mogę sobie zadać pytanie - dlaczego sąsiedzi mają włókno a ja nie

odpowiedź jest prosta - bo tak!

czasem pewnych rzeczy nie przeskoczysz 😞