Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Poniżej dołączam screena z mapki zasięgu 5G w mojej okolicy

Czy mieszkając na ulicy Makowej w częstochowie , warto kupić smartfon z 5G

taki jak np realme 7 5G

Dzięki za wszelkie porady zasieg5g.jpg


zasieg5g.jpg
36 ODPOW. 36

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd jeżeli o mnie chodzi,. to ja bym kupował, ale ja lubię czasami pobawić się nowinkami technicznymi.

Jeżeli masz zamiar korzystać z obecnego 5G, to lepiej zainwestować w lepszy sprzęt i kupić porządny z agregacją LTE. Będzie szybciej pobierało dane niż w obecnym 5G. W Twojej lokalizacji może łapać zasięg, ale będzie na granicy. Częściej będzie wyświetlał się zasięg LTE. Jeżeli złapie 5G, to na granicy zasięgu szybciej będzie się rozładowywała bateria. Może być konieczność przełączania na sztywno na zakres LTE.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd  powiem tak, skoro w części Częstochowy jest już zasięg 5G to na pewno będzie on rozszerzany, zapewne potrzebujesz nowego telefonu więc zakup takiego aparatu obsługującego 5G będzie jak najbardziej ok, pamiętaj aby móc korzystać z wszystkich dobrodziejstw telefonu np. VoLTE, VoWiFi, 5G powinieneś zakupić telefon z Orange aby wszystko działało bez problemów. Osobiście polecam coś z obszernej "stajni" Samsunga, niedawno zakupiłem sobie A 52s 5G i powiem że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym średniopółkowcem w porównaniu z moim "starym" S 20.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Jeśli mieści Ci się w budżecie i spełnia inne Twoje wymagania - to czemu nie? Po pierwsze - jak piszą koledzy wyżej - zasięg 5G się rozszerza, nie będzie taki jak na tej mapce na zawsze. Po drugie - to nie jest router do domu, tylko TELEFON komórkowy - z definicji będziesz go nosił ze sobą, więc pewnie w wielu miejscach (zwłaszcza w mieście) to 5G będzie. A jak w jakimś miejscu nie będzie, to przecież nic nie tracisz - będzie łapało 4G.

Anonim

Nie dotyczy

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd  jeśli telefon z 5G nie naciąga budżetu, to można zainwestować w taki z 5G. Zakup napewno przyszłościowy 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd  i jak, zdecydowałeś się na telefon z 5G?, jeśli tak to pochwal się jaką markę i model wybrałeś.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Zdecydowałem się i kupiłem realme 7 5G.

W orange włączą mi usługę 5G 10-tego dnia tego miesiąca .

Kupiłem starter play-a , wykupiłem taki pakiet w play przy którym jest dostęp do ich sieci 5 G i osiągnąłem rezultat speedtestu w granicach ..... 5 /1 Mb download/upload .

To są jakieś kpiny a nie sieć 5 G w tym play.

W orange w tej chwili przy literach LTE obok ikony zasięgu mam speedtest w granicach

80/15 Mb z rana i około 20/5 Mb w ciągu dnia . Czy w momencie gdy włączą mi te 5G w pierwszym dniu rozliczeniowym w tym miesiącu bedzie lepiej - zobaczymy .

Smartfon realme 7 - 5G mam dopiero 1 tydzień więc mogę powiedzieć o n im dopiero tyle ; aparat 48 Mpx robi ładne fotki i to albo w rozdziałce 3000 x 4000 poczwórnych megapikseli albo w rozdziałce  6000 x 8000 czyli prawdziwe 48 Mpx.

Na filmiku o rozdziałce 4K 30 fps widać jest klatkowanie .

Natomiast wideo o rozdziałce full hd 60 fps jest ładne , płynne ,

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd na to wygląda, że w Twojej lokalizacji nadajnik PLAY jest dość mocno obciążony. Dlatego takie osiągi na 5G. Sprawdź jeszcze, jakie masz osiągi w godzinach nocnych.

Jeżeli chodzi o Orange, to osiągi na LTE będą lepsze niż 5G. Może wyrównać się sytuacja w godzinach nocnych, może deko lepiej będzie na kożyść w 5G, ale w ciągu dnia i wieczorem, lepsze osiągi będą na LTE.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Jeśli tak to po co w ogóle kupować smartona z obsługą 5 G ?!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd jedni kupują do testów, inni z powodu nowinek technicznych. Sieć 5G będzie miała sens, jak zostanie uruchomione na częstotliwości 3,6 GHz. Obecnie jeszcze wstrzymana aukcja na przydział częstotliwości z tego pasma nie została wznowiona, więc operatorzy nową technologię upchneli na 2100 MHz, Plus ze względu na szersze posiadane kanały na częstotliwości 2600 MHz, tam uruchomił 5G. Ale nadal to wszystko działa w obecnym paśmie LTE, więc 5G nie osiąga swoich możliwości.